Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej w Będzinie z siedzibą w Łeknie

bedzinoherb Untitledlogo_tARCZA

Sport

Spis treści niniejszej strony
Nasi najmłodsi siatkarze zostali wicemistrzami powiatu!

W środę 5 lutego nasi siatkarze wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu Koszalińskiego w kategorii CZWÓREK. To rozgrywki przeznaczone dla chłopców klas szóstych i młdszych. Zgłosiło się pięć drużyn, kótre podzielono w wyniku losowania na dwie grupy. Nasza drużyna trafiła na szkołę z Bobolic. Po bardzo emocjonującym meczu chłopcy odnieśli zasłużone zwycięstwo i o pierwsze miejsce grali z reprezentami podstawówki z Mścic, którzy wygrali swoją grupę. Mecz był bardzo zacięty, bo do wyłonienia mistrza trzeba było rozegrać aż trzy sety. Pierwszego nasi chłopcy przegrali, drugi zakończył się naszym zwycięstwem. Doszło do tie breaka. Tutaj losy meczu ważyły się bardzo długo. Ostatecznie ulegliśmy naszym przeciwnikom 15:17. Pomimo, że nie zostaliśmy mistrzami powiatu trzeba powiedzieć, że chłopcy zaprezentowali się bardzo dobrze. Godne podkreślenia jest to, że w naszej drużynie mieliśmy aż sześciu chłopców z rocznika 2007, ba najmłodszy z naszych zawodników to Nikodem, który chodzi dopiero do TRZECIEJ klasy. To doskonale rokuje na przyszły rok!!!

Skład naszej drużyny:

1. Bartek Stępień;

2. Kacper Biegański;

3. Jasiu Orzechowski;

4. Mateusz Słotwiński;

5. Krystian Skinder;

6. Oliwer Łazuka;

7. Kuba Stawski;

8. Norbert Naszydłowski;

9. Nikodem Barna.

 

Zarówno chłopcom jak i ich opiekunce, p. Halinie Subel składamy zasłużone GRATULACJE!!!!!

 

 

Fot. Jolanta Leszek

IV miejsce naszych tenisistek w Finale Wojewódzkim IMS!!!

Nasze dziewczęta - tenisistki stołowe - osiągnęły doskonały rezultat w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej, który rozegrano w Przelewicach. Po bardzo emocjonujących zmaganiach, na osiem startujących zespołów zajęły doskonałe czwarte miejsce, ulegając jedynie swoim rówieśniczkom trenującym w klubach sportowych. To jak do tej pory najwyższa lokata uzyskana przez naszą szkołę, w tej dyscyplinie sportowej  w historii naszych startów.

Martynie, Wiktorii oraz ich opiekunce Pani Halinie Subel serdecznie gratulujemy i jesteśmy bardzo wdzięczni za godne reprezentowanie naszej Szkoły :-))))))

 

 

 

 

 

Doskonałe miejsce naszych tenisitek stołowych w Finale Wojewódzkim IMS!!!

Nasze dziewczęta - tenisistki stołowe - osiągnęły doskonały rezultat w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej, który rozegrano w Przelewicach. Po bardzo emocjonujących zmaganiach, na osiem startujących zespołów zajęły doskonałe czwarte miejsce, ulegając jedynie swoim rówieśniczkom trenującym w klubach sportowych. To jak do tej pory najwyższa lokata uzyskana przez naszą szkołę, w tej dyscyplinie sportowej  w historii naszych startów.

Martynie, Wiktorii oraz ich opiekunce Pani Halinie Subel serdecznie gratulujemy i jesteśmy bardzo wdzięczni za godne reprezentowanie naszej Szkoły :-))))))

 

Super niespodzianka BIS!!!

Nasze dziewczęta nie przestają zaskakiwać i nie zwalniają tempa!

Na rozegranych wczoraj w Suchej Koszalińskiej zawodach regionalnych, po bardzo emocjonujących zmaganiach zdobyły PIERWSZE miejsce.

Tym samym awansowały do finału wojewódzkiego. Do tej pory jedynie nasi siatkarze mogli się pochwalić takim osiągnięciem.

Zarówno dziewczętom jak i p. Halinie Subel składamy serdeczne gratulacje!!!!

Jesteśmy z Was bardzo, bardzo dumni!!!!!

Sukces naszych tenisitów stołowych!!!!

Wraz z powrotem ośmioklasowej podstawówki, zmieniła się formuła rozgrywek sportowych. Uczniowie klas VII i VIII rywalizują w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, a młodszych klas w ramach Igrzysk Dzieci.

Nasze drużyny w czwartek 7 listopada w Mścicach, rywalizowały ze swoimi rówieśnikami z pozostałych szkół naszej gminy, w rozgrywkach tenisa stołowego. Obie drużyny, zarówno dziewcząt jak i chłopców stanęły na podium.

 

Drużyna dziewcząt w składzie: Martyna Michałowska, Wiktoria Siwka i Maja Kwiatkowska zajęły I miejsce, a drużyna chłopców w składzie: Szymon Stefański, Eryk Koscijański i Mateusz Lisowski zdobyła tytuł wicemistrzowski. Dziewczęta bedą reprezentowały naszą gminę w rozgrywkach powiatowych. Naszym tenisistkom i tenisistom oraz ich opiekunce p. Halinie Subel GRATULUJEMY!!!!!

 

O zawodach możecie przeczytać i obejrzeć fotki także tutaj:

 

 https://bedzino.pl/mistrzostwa-gminy-bedzino-w-tenisa-stolowego-dla-dziewczat-i-chlopcow/

 

Nasi najmłodsi siatkarze w finale wojewódzkim!!!!

Nasza szkolna drużyna zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego Mini Enea Cup. To zachodniopomorska edycja ogólnopolskich rozgrywek o Puchar Kinder + Sport. W poprzednich latach nasi siatkarze z sukcesami brali udział w tych rozgrywkach. Między innymi dwukrotnie zdobywaliśmy mistrzostwo województwa, a  w roku 2014 wzięliśmy udział w Mistrzostwach Polski. Tegorocznym finalistom życzymy nawiązania do sukcesów starszych kolegów. Turniej wojewódzki odbędzie się w Policach 11 czerwca.

Kolejny sukces naszych najmłodszych siatkarzy!!!!!

Do turnieju w Drawsku Pomorskim przystępowaliśmy poważnie osłabieni, bo bez Szymona, który do tej pory był wyróżniającym się zawodnikiem naszego zespołu. Nawet Eryk dla, którego absencja kolegi oznaczała, że z rezerwowego staje się zawodnikiem podstawowego składu,  nie miał zbyt tęgiej miny.  Plan był oczywisty. Pomimo osłabienia zagrać najlepiej jak się da i awansować do finału wojewódzkiego. W Drawsku pojawiło się dwanaście drużyn. Organizatorzy zdecydowali, że w tej sytuacji zagramy systemem „każdy z każdym”.  Tym sposobem każda drużyna musiała rozegrać 11 meczów. W pierwszym spotkaniu przyszło nam się zmierzyć z pierwszym zespołem Szkoły Katolickiej z Koszalina. Niestety otwarcie zupełnie nam nie wyszło. Przegraliśmy wyraźnie 6 : 15. Kolejny mecz z Bronkiem I, liderem klasyfikacji, choć przegrany dawał nadzieję, że w sumie może nie będzie tak źle. Co prawda ulegliśmy, ale po bardzo wyrównanej grze, o czym świadczy końcowy wynik 14 : 16. Jak się okazało, pokonał nas późniejszy zwycięzca całego turnieju. Na szczęście po pierwszych porażkach, chłopcy zdołali się pozbierać i potem było już znacznie lepiej. Na koniec zmagań nasz bilans wynosił 7 zwycięstw i 4 porażki.  Do czwartego miejsca poza nami pretendowały jeszcze dwie drużyny mające taki sam dorobek. O tym jaką lokatę ostatecznie zajmiemy w całym turnieju decydowały tzw. „małe punkty” – stosunek  punktów zdobytych do straconych we wszystkich meczach. Przelicznik okazał się dla nas bardzo korzystny: 1,5021. Osiągnęliśmy  go w głównej mierze dzięki trzem meczom wygranym  w stosunku 2 : 15. Oznaczało to, że w tym turnieju zajmiemy co prawda miejsce  tuż za podium, ale po zsumowaniu punktów z dwóch turniejów, koszalińskiego i drawskiego,  awansujemy do finału wojewódzkiego z III miejsca!!!!!!!!!!!!!!

Nasza drużyna, w Drawsku Pomorskim wystąpiła w następującym składzie:

Kamil Dańczak, Eryk Koscijański.

 

Po kilku latach przerwy wróciliśmy na tron:-)

 

We wtorek 24 stycznia w hali Zespołu Szkół im. Ludzi Morza w Mścicach odbyły się Mistrzostwa Gminy Będzino w Minisiatkówce. Nasi chłopcy spisali się bardzo dobrze i po kilku latach przerwy powrócili na pierwsze miejsce w gminie.  Wygrali ze swoimi rówieśnikami z Mścic i Tymienia nie tracac ani jednego seta. Za trzy dni, również w Mścicach zagrają o tytuł mistrzów powiatu koszalińskiego. Mamy nadzieję, że uda im się utrzymać zwycięską passę.

Nasza drużyna wystąpiła w następującym składzie: Kuba Idzikowski, Mateusz Banasiak, Kamil Małyska, Filip Koscijański (wszyscy z kl. VI) Błażej Hrymnak, Alek van Amerongen i Krystian Gała (z kl. V) i Szymon Stefański, Eryk Koscijański oraz Kamil Dańczak (z kl. IV) Warto w tym miejscu podkreślić, że na tym poziomie rozgrywek duże szkoły, zarówno wiejskie jak i miejskie są reprezentowane przez uczniów najstarszej, szóstej klasy. Wyjątkowo w drużynach grają młodsi uczniowie, a już zupełną rzadkością jest, by grali tak jak to jest u nas czwartoklasiści. Mimo to z nadzieją przystępujemy do kolejnego etapu rozgrywek.

 

Po dłuższej przerwie wracamy do gry!

W środę 7 grudnia na zaproszenie Katolickiej Szkoły Podstawowej wybraliśmy się na turniej minisiatkówki do Koszalina. Tym razem rywalizowały "DWÓJKI", czyli najmłodsza kategoria wiekowa. Do turnieju zgłosiło się oprócz nas jeszcze siedem zespołów. nasi chłopcy trafili do Grupy A. Zaczęli bardzo udanie, bo od zwycięstwa nad swoimi rówieśnikami, pierwszym zespołem gospodarzy. Kolejne dwa mecze także wygrali i do półfinału awansowali z pierwszego miejsca. Na tym etapie spotkali się z drugim zespołem grupy B, reprezentujacym SP Nr1 Koszalin. Odniesli nadspodziewanie łatwe zwyciestwo 21 : 3 i o zwycięstwo w turnieju przyszło im walczyć ponownie z I zespołem gospodarzy, który w półfinale pokonał swoich kolegów z II zespołu. Nasi chłopcy uskrzydleni poprzednimi zwycięstwami i tym razem okazali się lepsi i z kompletem zwycięstw sięgnęli po I miejsce w turnieju. Ten wynik był dla nas sporą niespodzianką, bo chłopcy z Katolickiej SP uchodzili za zdecydowanych faworytów. Bardzo chcieli powtórzyć sukces swoich o rok starszych kolegów, którzy w minioną sobotę zwyciężyli w turnieju TRÓJEK. Z kronikarskiego obowiązku wypada poinformować, ze nasi reprezentanci w sobotę zajęli odległe, siódme miejsce.

W tej sytuacji zwycięstwo czwartaków zyskało zupełnie inny wymiar. Nasi chłopcy wrócili z turnieju przeszczęśliwi. Na najwyższym podium czekał na nich piękny dyplom, puchar i statuetki dla najlepszego atakującego i najlepszego rozgrywającego, a do tego medale, okolicznościowe koszulki i gadżety.

Nasza drużyna wystąpiła w następującym składzie:

 1. Szymek Stefański,
 2. Kamil Dańczak,
 3. Eryk Koscijański.

Tak się złożyło, że dyrektorskie obowiązki nie pozwoliły p. Wojsie poprowadzić swoich podopiecznych w tym turnieju, bardzo udanie zastąpiła go p. Halina Subel. Gratulujemy i dziękujemy!!!!!!!!

Cóż wygrana bardzo cieszy, ale warunkiem kolejnych sukcesów jest mozolna praca na treningach i zrozumienia tego należy życzyć chłopcom przede wszystkim!!!

 

Na koniec trzeba koniecznie napisać, że turniej był jak zwykle bardzo dobrze przygotowany, a za sprawą p. Darka Bryły czuliśmy się tam jak zwykle bardzo dobrze. DZIĘKUJEMY!!!

 

Nasza DWÓJKA w finale wojewódzkim!!!

Po roku przerwy znowu udało nam się wprowdzić drużynę do finału wojewódzkiego "KINDEREK"

Zespół w składzie: Błażej Hrymnak, Szymon Stefański i Alek van Amerongen awansował z trzeciego miejsca w grupie "żółtej".  O awans wcale nie było łatwo, bo rywalizowało w niej aż 14 drużyn. Zresztą po utworzeniu tzw. SOS-ów (Siatkarskich Ośrodków Szkolnych) drużynom z tak małych szkół jak nasza, dostać się do finałów wojewódzkich było naprawdę znacznie trudniej niż jeszcze kilka lat temu.

Finał odbył się w niedzielę 5 czerwca. Niestety rywalizację zakończyliśmy na etapie rozgrywek grupowych. Ulegliśmy zespołom z Wałcza i Pyrzyc.

Zapewne miało na to wpływ  także i to, że wszyscy nasi zawodnicy przez ponad tydzień nie trenowali, bo byli na XXX Rajdzie Rowerowym SZS, a dodatkowo mieli za sobą jedenstogodzinną podróż powrotną z Augustowa.

Na pocieszenie wrócili do domu w nowych, błękitnych koszulkach zokolicznościowym nadrukiem. To bardzo ładna pamiątka, która zapewne choć trochę osłodzi im gorycz porażki.

(b.w.)

Nasi uczniowie w tegorocznej edycji KINDER + SPORT

Rozgrywki dla najmłodszych adeptów siatkówki przysporzyły nam w mininych latach wiele emocji i sukcesów. Popularność tej dyscypliny sportu i osiągnięcia naszej reprezentacji spowodowały, że w największych miastach naszego województwa powstały SOS-y, czyli Siatkarskie Ośrodki Szkolne. Na ich funkcjonowanie z Ministerstwa Sportu przeznaczono spore pieniądze. Młodzi adepci siatkówki dzięki temu mogą ćwiczyć po kilka godzin tygodniowo. Wyjeżdżają na obozy sportowe i cykliczne turnieje.

Tym sposobem nasze drużyny w tegorocznych rozgrywkach mają przed sobą bardzo trudne zadanie i sukcesy z lat poprzednich są raczej nie do powtórzenia. W tegorocznych rozgrywkach mamy trzy drużyny. Jedną w kategorii TRÓJEK (rocznik klasy piątej) i dwie w kategorii DWÓJEK (ropcznik klasy czwartej i młodsi).

Do tegorocznych zawodów podchodziliśmy bardzo realistycznie i raczej spodziewaliśmy się wyników lokujących nas w środku tabeli. Tymczasem mamy niespodziankę. Nasz pierwszy skład w DWÓJKACH po dwóch turniejach zajmuje razem z GRYFEM Szczecinek exequo 3-4 miejsce. Na dzień dzisiejszy daje nam to awans do finału wojewódzkiego rozgrywek w tej kategorii.

Składy naszych drużyn:

 

DWÓJKI

I zespół: Błażej Hrymnak, Szymon Stefański i Alek.

II zespół: Kamil Dańczak, Krystian Gała i Eryk Koscijański.

 

TRÓJKI

 

Mateusz Banasiak, Filip Koscijański, Kuba Idzikowski.

 

Udział w tegorocznych rozgrywkach KINDER + SPORT traktujemy jako istotny element przygotowań do przyszłorocznych mistrzostw gminy. Lizcymy, że ogranie w tych turniejach pozwoli nam na odzyskanie wiodącej pozycji w tej dyscyplinie sportu, jaką zajmowaliśmy zasłużenie przez kilkanascie lat.

 

Z mistrzostw gminy szkół podstawowych w minisiatkówce......

...... tym razem wróciliśmy na tarczy.

Po latach naszych znaczących sukcesów w tej dyscyplinie sportu niestety pozostało tylko wspomnienie. Z mistrzostw gminy wróciliśmy dziewczęta z IV, a chłopcy z III miejscem. Zwłaszcza wynik chłopców należy uznać za bardzo przykrą niespodziankę. Wszak to ta sama ekipa, która jeszcze dwa lata temu zdobyła mistrzostwo województwa w kategorii klas IV. Pozostaje nadzieja, że to co się stało będzie wskazówką i nauką na przyszłość dla ich następców. Nawet największy talent, niepoparty rzetelną i codzienną pracą nie wystarczy do osiągania sukcesów.

Nasi uczniowie na zawodak pływackich w Ustroniu Morskim.

Nasi uczniowie wzięli udział w zawodach pływackich w Ustroniu Morskim. Chociaż w naszej szkole nie mamy pływackiej sekcji sportowej, to umożliwiamy tym uczniom, którzy mają i umiejętności i chęci udział w zawodach. Podobnie jak w roku ubiegłym wystartowali w pływackich zawodach mikołajkowych organizowanych na Basenie "Helios" .

Pod tym linkiem, przesłanym do nas przez organizatorów możecie się dowiedzieć i zobaczyć jak im się pływało. Asiu !!! dla Ciebie szczególne gratulacje :-))))))))))))))))


http://www.szkola.ustronie-morskie.pl/iv-mikolajkowe-miedzyszkolne-zawody-plywackie---helios-2014-,665,l1.html

Pierwszy turniej naszych najmłodszych siatkarzy

 

 Zostaliśmy zaproszeni na "Mikołajkowy Turniej Minisiatkówki" do Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Koszalinie. Oprócz naszych chłopców grało jeszcze 8 drużyn, z Koszalina i Darłowa. Nasi reprezentanci w swoich grupach zajęli II miejsce i o trzecie miejsce w całym turnieju stoczyli miedzy sobą "bratobójczy" ;-)

Pierwsze dwa miejsca w turnieju padły łupem gospodarzy, a nasi chłopcy zajęli miejsce III i IV.

Poniżej składy naszych drużyn:

 

I drużyna:

 1. Filip Koscijański - kl. IV
 2. Mateusz Banasiak - kl. IV
 3. Błażej Hrymnak - kl. III

II drużyna:

 1. Kamil Małyska - kl. IV
 2. Jakub Idzikowski - kl. IV
 3. Kacper Król - kl. IV

 

Op. - p. Halina Subel

 

Naszym chłopcom gratulujemy postawy na turnieju, a p. Dariuszowi Bryle z KSP dziękujemy za zaproszenie i możliwość udziału w fajnej i świetnie przygotowanej imprezie !!!!

 

 

 

 

 

 

 

Inauguracja Szkolnego Roku Sportowego

Jak co roku Mistrzostwami Gminy Będzino zainaugurowaliśmy sportową rywalizację w roku szkolnym 2014/2015. Tradycyjnie już na naszym szkolnym boisku pojawiło się prawie 120 młodych sportowców, ze wszystkich szkół podstawowych i gimnazjów naszej gminy. Rywalizowali oni w czterech grupach wiekowych. Najpierw na starcie pojawiły się dziewczęta ze szkół podstawowych, po nich chłopcy, następnie gimnazjalistki i na koniec gimnazjaliści.

Reprezentacja naszej szkoły można powiedzieć, że wypadła sinusoidalnie ;-)

Dziewczęta spisały się rewelacyjnie zajmując I miejsce, a najlepsza z nich Martyna Król zdobyła II m-ce indywidualnie. Niestety chłopcom nie udało się powtórzyć ich rezultatu. Mało tego okazali się nad wyraz gościnni i w końcowej punktacji zajęli dopiero IV miejsce :-((((

Dziewczęta jako mistrzynie, będą reprezentowały naszą gminę na mistrzostwach powiatu, które odbędą się w najbliższą środę w Polanowie.

 

 

 

Finał Wojewódzki Kinder + Sport w Pyrzycach.

Nasi chłopcy występujący w kategorii TRÓJEK, uczestniczyli w poniedziałek 12 maja, w Pyrzycach w finale wojewódzkim III edycji Zachodnipomorskiego Volley Cap. Po zajęciu drugiego miejsca w grupie "D" awansowaliśmy do półfinału. Tutaj pokonaliśmy UKS Siatkarza Szczecin i znaleźliśmy się w finałowej czwórce, która walczyła o miejsca na podium premiowane wyjazdem na finał ogólnopolski w Drzonkowie. Niestety w tej fazie rozgrywek szczęście nas opuściło. Najpierw ulegliśmy SOS Pyrzyce i o trzecie miejsce przyszło nam walczyć z UKS "Kasztanek" Szczecin. W tym meczu również musieliśmy uznać wyższość naszych rywali i ostatecznie w końcowej klasyfikacji zajęliśmy czwarte miejsce. Bardzo, ale to bardzo nieubiane przez wszystkich sportowców.

 

Nasza TRÓJKA w finale wojewódzkim!!!

Sprawdziły się nasze przewidywania.

Dzisiaj ukazał się oficjalny komunikat ZZPS, podsumowujący fazę eliminacji grupowych. Nasi chłopcy awansowali do finału wojewódzkiego z I miejsca. Turniej finałowy odbędzie się w Pyrzycach 12 maja. Postaramy się przepracować najbliższe półtora tygodnia najrzetelniej jak się da. Powtórzenie wyniku z ubiegłego roku będzie trudne, ale nie niemożliwe.

 

 

 

Nasze drużyny w III edycji Zachodniopomorskiego Mini Volley Cup 2014

       Za nami już trzeci turniej. W sobotę, 12 kwietnia pojechaliśmy aż do Wałcza, by bronić pozycji lidera grupy ŻÓŁTEJ. Dziwny był ten turniej. Wygraliśmy z tymi z, którymi do tej pory przegrywaliśmy, przegraliśmy z tymi z, którymi do tej pory wygrywaliśmy. Ostatecznie jednak zajęliśmy w Wałczu drugie miejsce i z 52 punktami nadal prowadzimy w swojej grupie, mając aż 7 punktów przewagi nad wiceliderem SP nr 3 w Darłowie, co daje nam już niemal pewny awans do finału wojewódzkiego.

 

Tabela po trzech turniejach wyglada tak:

 

I m-ce SP Łekno - 52 pkt.

II m-ce SP nr 3 Darłowo - 45 pkt.

III m-ce UKS BRONEK Koszalin - 41 pkt.

IV  m-ce VOLLEY Wałcz - 40 pkt. 

V m-ce MKS GRYF Szczecinek - 39 pkt.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

       III edycja ZVC 2014 r. przyniosła spore zmiany regulaminowe. Najważniejsza, wpływająca znacząco na przebieg rywalizacji, to zmiana systemu rozgrywek. Zamiast jednego seta rozgrywanego do 25 pkt. rozgrywane są dwa, do 11 pkt + ewentualnie trzeci tzw. tie break, przy stanie rywalizacji 1:1. Punkty "uciekają" nadspodziewanie szybko i z wydawałoby się pewnego prowadzenia bardzo szybko można się znaleźć w opałach......

      W tym roku w rozgrywkach wystawiliśmy tylko dwie drużyny. Dziewczęta w CZWÓRKACH i chłopców w TRÓJKACH.

Dziewczęta zakończyły niestety rywalizację po pierwszym turnieju w Czaplinku. Kontuzji zakończonej gipsem uległa Wiktoria - absolutna liderka i podpora drużyny, bez której dziewczęta nie byłyby w stanie nawiązać walki z pozostałymi drużynami w kolejnych turniejach.

     W rozgrywkach pozostali więc już tylko chłopcy. W Szczecinku 22 marca,  wypadli tak sobie. Obudzili się dopiero w trzecim meczu, co pozwoliło z dwoma zwycięstwami i dwoma porażkami na zajęcie III miejsca. W sobotę 5. kwietnia w Koszalinie było już dużo lepiej. Przegrali tylko jedno spotkanie i to w tie breaku, na przewagi. Sędziowie w celu wyłonienia zwycięzcy musieli sięgnąć po ..... kalkulatory. Zdecydowanie najlepszym stosunkiem setów wygranych do przegranych,  nasi zajęli pierwsze miejsce i po dwóch turniejach liderują w tabeli grupy ŻÓŁTEJ, z bardzo dużymi szansami na udział w finale wojewódzkim.

Układ w grupie wygląda następująco:

 

I m-ce SP Łekno - 35 pkt.

II m-ce SP nr 3 Darłowo - 34 pkt.

III m-ce UKS BRONEK Koszalin - 30 pkt.

IV m-ce MKS GRYF Szczecinek - 22 pkt.

V  m-ce VOLLEY Wałcz - 20 pkt. (w Koszalinie, w sobotę nie grali)

 

Nasi chłopcy wystąpili w następującym składzie:

Dawid Bara,

Wojtek Waligóra,

Szymek Szejbach,

Kuba Białek.

 

Chcesz wiedzieć więcej o tegorocznym Zachoniopomorskim Mini Volley Cup zajrzyj tutaj:

http://www.zzps.pl/POLMETEK_ROZGRYWEK___ZACHODNIOPOMORSKIE_MINI_VOLLEY_CUP_2014____581

 

(b.w.)

Nasze dziewczęta już w finale regionalnym!

We wtorek 28 stycznia w Mścicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Koszalińskiego w Mini Siatkówce. Nasze reprezentantki jechały na te zawody w roli zdecydowanych faworytek i nie zawiodły pokładanych nadziei. Wygrały swoje mecze i awansowały do kolejnego etapu, czyli rozgrywek regionalnych. Trafią tam zapewne na bardziej wymagające przeciwniczki, ale nie są bez szans. Wierzymy, że "ogranie" w rozgrywkach Kinder + Sport i udział w turniejach ogólnopolskich pomoże im zakwalifikować się dalej. Kluczowe jest jednak, by wystąpiły w pełnym składzie. W Mścicach nie było najlepiej. Wzbierająca fala zachorowań spowodowała, że nie wszystkie dziewczęta mogły zagrać, a i te które wystąpiły dopiero co wróciły do zespołu i widać było na boisku skutki przebytej choroby.

Dziewczętom i p.H. Subel oczywiście GRATULUJEMY i trzymamy kciuki za powodzenie w kolejnych turniejach.

 

 

 

 

Od lewej stoją: Zuzia, Wiktoria, Milena, Marta, Ania, Kasia, Asia, Roksana, Natalka i Julka.

 

 

Zuzia odbiera statuetkę dla najskuteczniejszej zawodniczki w naszym zespole - MVP :-)

Bal Sportowca - Dobrzyca 2014

25 stycznia 2014 w Szkole Podstawowej w Dobrzycy, uczniowie - sportowcy ze wszystkich szkół naszej gminy spotkali się na podsumowaniu działalności SZS za miniony rok. Uroczystość odbyła się w pięknie udekorowanej sali. Główny element dekoracji to bagatelka, 700 BALONÓW. W czasie, gdy p. J. Piekut-Borowska - sekretarz Z. Gm. Szkolnego Związku Sportowego mówiła o osiągnięciach uczniów w minionym roku, na ekranie trwała prezentacja multimedialna przygotowana przez p. T. Gostomczyka. Dzięki niej mogliśmy wspomnieniami powrócić do najmilszych chwil sportowych zmagań. Naszą szkołę reprezentowała czternastoosobowa grupa. Najlepsi z nich zostali wyróżnieni listami gratulacyjnymi i nagrodami rzeczowymi. Największe sukcesy odnosiliśmy w minionym roku w minisiatkówce i to zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. Wszystkie miejsca na podium zajęły jednak dziewczęta, bo choć nie osiągnęły tak spektakularnych wyników jak ich koledzy, to wysoką formę  utrzymały przez cały rok, potwierdzając to zdobyciem Mistrzostwa Gminy w ostatnich zawodach.

 

 

 

 

Tegoroczne laureatki w Naszej Szkole: Wiktoria Kowalczyk, Zuzia Staniak, Julka Grajper i Natalia Kwiatkowska. Dziewczęta w nagrodę otrzymały piłki meczowe Molten, bony prezentowe EMPiK ufundowane przez Radę Rodziców, a dodatkowo od p. Kingi Stefańskiej - właścicielki kwiaciarni "Fantazja" piękne wiązanki. Przyznajcie sami. Prezentują się SUPER. Wkrótce w galerii zdjęcia z balu. 

O już są tutaj:  http://www.splekno.witrynaszkolna.pl/strona=Galeria75

 

 

 

 (bw)

Mistrzostwa Gminy w Minisiatkówce za nami.

Ze zmiennym szczęściem grały nasze zespoły w rozegranych 21 i 22 stycznia br. w Dobrzycy Mistrzostwach Gminy w Minisiatkówce.

Dziewczęta spisały się doskonale i z kompletem zwycięstw zajęły I miejsce. Tym samym będą reprezentowały naszą gminę w mistrzostwach powiatu, które odbędą się 28 stycznia w ZS im. Ludzi Morza w Mścicach.

Grający dzień później chłopcy nie powtórzyli doskonałego wyniku swoich koleżanek. Odnieśli dwa zwycięstwa i zanotowali jedną porażkę, co w końcowej klasyfikacji dało im II miejsce. Tym samym zakończyli swój udział w tegorocznej edycji Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, w tej dyscyplinie sportu.

Z kronikarskiego obowiązku informujemy, że zwycięzcami turnieju zostali uczniowie SP w Tymieniu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasze zespoły wystąpiły w następujących składach:

 

Dziewczęta - op. p. Halina Subel

 

 1. Wiktoria Kowalczyk;
 2. Natalia Kwiatkowska;
 3. Julia Grajper;
 4. Zuzanna Staniak;
 5. Wiktoria Pocheć;
 6. Milena Kuriata;
 7. Roksana Czaplińska;
 8. Marta Pietrzykowska;
 9. Ania Wojsa;
 10. Katarzyna Świątek.

 

 

Chłopcy - op. p. Bogdan Wojsa

 

 1. Bartek Lewoczko;
 2. Kacper Kalicki;
 3. Kuba Białek;
 4. Dawid Bara;
 5. Wojtek Waligóra;
 6. Szymon Szejbach;
 7. Kamil Cieślik;
 8. Mateusz Wilk;

 

(bw)

 

Nasi chłopcy udanie zainaugurowali siatkarski sezon !!!

Nasi chłopcy udanie zainaugurowali siatkarski sezon !!!

 

Siatkarze naszej szkoły w piątek wzięli udział, w IV Turnieju o Puchar Dyrektora SP nr 3 w Darłowie. Jechaliśmy na te zawody raczej bez nadziei na  końcowy sukces. Po raz pierwszy od wielu, wielu lat w składzie naszej drużyny to nie szóstoklasiści dominują w drużynie. W podstawowym składzie jest ich zaledwie dwóch, a uzupełniają ich chłopcy z klasy piątej.

Zawody były bardzo wyrównane i nasi chłopcy pomimo kompletu zwycięstw, na końcowy sukces musieli na boisku ciężko zapracować, bo w każdym z setów ich przewaga była naprawdę minimalna. W meczu o pierwsze miejsce, z pierwszą drużyną gospodarzy doszło nawet do tie breaka. Zwycięstwo oczywiście cieszy, ale te zawody pokazały, że jeśli chcemy osiągać wyniki na miarę ubiegłych lat czeka nas jeszcze sporo pracy. Jeśli spoczniemy na laurach wyniki kolejnych turniejów mogą być zgoła odwrotne. Warto nadmienić, że na zawody chłopcy pojechali pod opieką p. Haliny Subel i ten sukces to także jej zasługa, bo potrafiła ich skutecznie zmotywować w kluczowych momentach. Za najwartościowszego zawodnika turnieju trenerzy wybrali niekwestionowanego lidera naszej drużyny: Bartka Lewoczko.

 

W turnieju uzyskano następujące wyniki:

SP3 I – SP3 II  2:0,

SP Łekno – SP Mścice  2:0,

SP3 I – SP Łękno  1:2,

SP3 II – SP Mścice  2:1,

SP3 I – SP Mścice  2:1,

SP3 II – SP Łękno  1:2.

 

Końcowa klasyfikacja turnieju:

 1. SP Łekno;
 2. SP Darłowo I;
 3. SP Darłowo II
 4. SP Mścice.

 

Skład naszej drużyny:

 1. Bartek Lewoczko;
 2. Kacper Kalicki,
 3. Dawid Bara;
 4. Wojtek Waligóra;
 5. Kuba  Białek;
 6. Mateusz Wilk;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udany występ naszych siatkarek w Połczynie Zdroju.

V Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Dziewcząt

Połczyn Zdrój 19- 20.10.2013 r.

 

MKS „Mieszko” Połczyn Zdrój zaprosił nasze dziewczęta na doroczny, ogólnopolski turniej minisiatkówki. To zaproszenie, to efekt bardzo dobrego występu naszych dziewcząt  w roku ubiegłym.

W tym roku wystawiliśmy jeden zespół w kategorii ”CZWÓREK”  Dziewczęta przygotowywane przez p. Halinę Subel wystąpiły w następującym składzie: Wiktoria Kowalczyk, Zuzia Staniak, Julia Grajper, Natalia Kwiatkowska, Wiktoria Pocheć.

Wraz z naszymi reprezentantkami w tej kategorii wiekowej wystąpiło jeszcze dwadzieścia drużyn, w większości z uznanych ośrodków minisiatkówki z całej Polski, min. ze Szczecina, Piły, Poznania, Gdańska, Koszalina, Słupska, Polic, Połczyna Zdroju, Wałcza, ale także z mniejszych miejscowości, takich jak: Murowana Goślina, czy Śmigiel.

Wszystkie drużyny zostały podzielone na trzy grupy, które rywalizowały ze sobą  w sobotę. Dla naszych dziewcząt był to bardzo udany dzień. Z czterema zwycięstwami i dwiema porażkami, z trzeciego miejsca awansowały do finałowej siódemki. Tutaj już musiały uznać wyższość pozostałych zespołów. W meczu z zespołem z Murowanej Gośliny jednak zremisowały, co dało im ostatecznie ex aequo  bardzo dobre, VI miejsce w całym turnieju.

Występ naszych dziewcząt w ocenie ich trenerki był bardzo udany. Mamy nadzieję, że rozegrane mecze zaprocentują, w czekających nas pod koniec roku rozgrywkach w ramach IMS. Zarówno dziewczętom, jak i ich opiekunce serdecznie gratulujemy!!!!

 

Poniżej końcowa klasyfikacja turnieju w kategorii „CZWÓREK” jak zobaczycie jakie zespoły są za nami, to docenicie osiągniecie naszej drużyny.

 1. UKS Pogodno - Szczecin
 2. UKS Volley Wałcz
 3. PTPS Piła I
 4. Osiemnastka Szczecin
 5. PTPS Piła II
 6. SP Łekno

          SP 2 Murowana Goślina

     8.  UKS Rodło Złotów

     9.  Ósemka Słupsk II

   10.   MKS Mieszko Połczyn Zdrój I

   11.   KS Energetyk Poznań

   12.   UKS Jasieniak Gdańsk

   13.   SP 18 Koszalin II

   14.   MKS Mieszko Połczyn Zdrój II

   15.   SP 2 Murowana Goślina II

   16.   Ósemka Słupsk I

   17.   SP Śmigiel

   18.   Piątka Stargard Szczeciński

   19.   UKS Rodło Złotów I

   20.   Chemik  Police

   21.   Sp 18 Koszalin I

 

 

Tutaj zdjęcia otrzymane dzięki uprzejmości p. Sławomira Matysiaka - Dyrektora SP w Kosieczynie:

http://www.splekno.witrynaszkolna.pl/strona=Galeria65

Nasze czwartaki wróciły z Mistrzostw Polski.

Wróciliśmy .... na tarczy niestety :- ((((((

Łatwe zwycięstwo w finale wojewódzkim rozbudziło nasze nadzieje, tymczasem na miejscu okazało się, że lekko nie będzie. Już lektura napisów na dresach naszych przyszłych przeciwników zaczęła zapalać żółte światełko. Przed nazwą miejscowości najczęściej był MKS (Międzyszkolny Klub Sportowy), SOS (Siatkarski Ośrodek Szkolny) i SMS (Szkoła Mistrzostwa Sportowego).

Zaczęliśmy turniej pechowo, bo od serii porażek. Następnego dnia toczyliśmy już bardziej wyrównane mecze. Wszystko wskazywało, że z dnia na dzień będzie coraz lepiej, ale niestety tych dni zabrakło, bo ...........turniej się skończył;-) 

Była to pierwsza tej rangi impreza, w jakiej uczestniczyliśmy. Wcześniej (2008 r.) co prawda nasi siatkarze byli na Mistrzostwach Polski w Głuchołazach, ale szkół podstawowych. Natomiast w drzonkowskim turnieju wzięły udział w większości zespoły międzyszkolne i klubowe, z uznanych ośrodków siatkarskich.W pospolitym rzeczy ujmowaniu zapłaciliśmy  tzw. fycowe. Jednak zdobytego doświadczenia i obycia w największej imprezie siatkarskiej w Polsce, naszym chłopcom nic nie odbierze.   

   

Awans naszych chłopców do finału ogólnopolskiego był w równej mierze zasłużony, co niespodziewany. Na tyle, że nie przewidzieliśmy go w naszych planach finansowych na ten rok. Nie zawiedli jednak jak zwykle nasi NIEZAWODNI. Pan Wójt sfinansował transport, a Rada Nadzorcza BS w Będzinie i Rada Rodziców naszej Szkoły pozostałe koszty (noclegi, wyżywienie i wpisowe). Pan Henryk Stępień udostępnił nam po promocyjnej cenie swojego busa, a p. Leszek Lenarcik - na co dzień dyrktor ZS w Mścicach, zupełnie za free podjął się roli kierowcy i drugiego opiekuna.

DZIĘKUJEMY BARDZO!!!!!!!!! 

To zdjęcie naszego Wojtka trafiło do galerii Kinderek

 

Filmik ze strony Fundacji Polska Siatkówka z udziałem naszych milusińskich:

https://sportup.tv/content/video/nnq3q/embed"

 

Tutaj więcej zdjęć: http://www.splekno.witrynaszkolna.pl/strona=Galeria62

 

Ogólne informacje z XIX Finału KINDER + SPORT skopiowane ze strony www.kindersport.pl

 

XIX edycja turnieju mini siatkówki o Puchar Kinder + Sport zakończona. Emocji nie brakowało, gwiazdy siatkówki były oblegane, a rozgrywkom nie przeszkodziło nawet gradobicie. Tegoroczny finał największych na świecie rozgrywek minisiatkówki przeszedł do historii. Po wieloletniej obecności w Zabrzu, w tym roku finałowe rozgrywki po raz pierwszy odbyły się w Drzonkowie obok Zielonej Góry. Ośrodek Sportowy, który na co dzień gości reprezentacje Polski w pięcioboju tym razem odwiedzili najlepsi młodzi siatkarze i siatkarki.   

Finaliści rozgrywek Kinder + Sport Cup zostali wyłonieni w ogólnopolskich, wieloetapowych eliminacjach. Do ścisłego finału awansowali zwycięzcy finałów wojewódzkich oraz najlepsi w dwóch ogólnopolskich barażach. Do Drzonkowa przyjechało 624 młodych zawodników, a liczba wszystkich gości przekroczyła 1000 osób. W całym tegorocznym turnieju wzięło udział ponad 32 000 młodych adeptów siatkówki.   
Rozgrywki finałowe rozpoczęły się 1 lipca, a podczas dwóch dni rozegrano 720 spotkań. Zwycięzców wyłoniono w 3 kategoriach – dwójkach, trójkach i czwórkach w kategorii dziewcząt i chłopców. Emocji nie brakowało, a walka toczyła się do ostatniego tchu. W meczu o brązowy medal trójek dziewcząt padł historyczny wynik – 46 do 44. Zresztą historycznych wydarzeń w tegorocznej edycji Kinder + Sport nie brakowało – w kategorii dwójek dziewcząt całe podium zgarnęły 3 zespoły reprezentujące niewielką miejscowość Kosieczyn, co zdarzyło się po raz pierwszy w historii turnieju.  
Nieustająca kolejka towarzyszyła gościom specjalnym finału – Sebastianowi Świderskiego, który od samego początku pełni rolę Ambasadora Kinder + Sport oraz Piotrowi Gruszce. Obaj wybitni reprezentanci naszego kraju rozdali podczas wtorkowego popołudnia tysiące autografów. Sebastian i Piotr wcielili się również w rolę rozdających nagrody najlepszym ekipom. – Idea takiego turnieju jest świetna, i wspieram tą inicjatywę z wielką przyjemnością. Kiedy ja zaczynałem swoją przygodę z siatkówka nie było takich imprez. Tutaj młodzi siatkarze mogą zetknąć się z prawdziwą rywalizacją, zresztą emocji jest co niemiara. Widać każdego roku, że poziom nieustająco się podnosi – powiedział Ambasador Turnieju. Wśród kibicujących dało się zauważyć trenera Mistrzów Polski – Asseco Resovii Rzeszów – Andrzeja Kowala oraz drugiego trenera PGE Skry Bełchatów Macieja Bartodziejskiego. Obu do Drzonkowa sprowadziły występy ich własnych dzieci – syna Andrzeja Kowala i córki Maćka Bartodziejskiego. Gościem specjalnym finałów był dyrektor generalny Ferrero Polska, partnera rozgrywek Kinder + Sport Enrico Bottero.   
W rozegraniu turnieju nie przeszkodziła nawet burza z gradobiciem, która przeszła przez Drzonków drugiego dnia zawodów. W najważniejszym momencie świeciło jednak słońce, co umożliwiło rozdanie głównych nagród na powietrzu. Jak przystało na prawdziwy turniej – medaliści dekorowani byli na specjalnym podium.  
Tegoroczni zwycięzcy w ramach nagrody głównej wyjadą na Mistrzostwa Europy, obywające się jesienią w Gdańsku. Najlepsi młodzi siatkarze i siatkarki, oprócz kibicowania reprezentacji Polski będą mieli okazję poćwiczyć pod okiem Sebastiana Świderskiego.  Dodatkowymi nagrodami dla wszystkich medalistów były okazałe puchary i sprzęt sportowy. – W końcu udało nam się wygrać, w poprzednich latach byliśmy drudzy i trzeci i w końcu stanęliśmy na najwyższym miejscu podium – mówiła po ceremonii medalowej niezwykle zadowolona opiekunka drużyny z Białej Podlaskiej.   
Poziom sportowy rozgrywek rośnie z roku na rok i wkrótce wielu z występujących w Drzonkowie zawodników z całą pewnością zobaczymy w klubach ligowych, a może i reprezentacji Polski. Wystarczy przypomnieć, że na tym turnieju debiutowali tacy gracze jak Zbyszek Bartman czy Andrzej Wrona.  
XIX Wielki Finał Kinder + Sport Drzonków 2012 przeszedł do historii, kolejna edycja startuje już po wakacjach.   
Kinder + Sport jest projektem realizowanym przez Polski Związek Piłki Siatkowej, Ferrero Polska, JM Marketing Group i Fundacje Polska Siatkówka. 
Zajrzyjcie do naszych galerii, gdzie na własne oczy przekonacie się jakie emocje towarzyszyły finałom w Drzonkowie! A oto końcowe wyniki:
Dwójki chłopców (rocznik 2002) 
1. UKS 22 Kraków
2. UKS Zahir Volley I Wschowa 
3. MKS Olavia Oława
Dwójki dziewcząt (rocznik 2002) 
1.SP Kosieczyn III
2.SP Kosieczyn II
3.SP Kosieczyn I
Trójki chłopców (rocznik 2001)
1.UKS Serbinów Biała Podlaska 
2.UKS Volley Wałcz
3.LKPS Borowno
Trójki dziewcząt (rocznik 2001) 1.UKS Pogodno Szczecin 
2.UKS 4 Aleksandrów Łódzki
3.MOSM I Tychy
Czwórki chłopców (rocznik 2000)
1.Piast Krotoszyn
2.UKS Jasieniak Gdańsk
3.AKS Resovia Rzeszów I
Czwórki dziewcząt (rocznik 2000)
1.UKS Lider Konstantynów Łódzki
2.UKS 6 Radom
3.Nike Ostrołęka
Ostatnie zawody w tym roku szkolnym.

Wielobojami lekkoatletycznymi zakończyliśmy rywalizację sportową w tym roku szkolnym (no może nie  dokońca, wszak nasi najmłodsi siatkarze jadą jeszcze na początku wakacji na Ogólnopolski Finał Kinder + Sport do Drzonkowa)

Na naszym boisku odbyły się Mistrzostwa Gminy w Czwórboju i Trójboju l. a.

Można powiedzieć, że wystartowaliśmy ze zmiennym szczęściem. Nasze dziewczęta spisały się REWELACYJNIE zajmując zarówno w czwórboju, jak i w trójboju pierwsze miejsca. W trójboju na najwyższym podium stanęła ucz. kl. V Wiktoria Kowalczyk. Niestety tym razem chłopcy nie poszli w ślady koleżanek. Zajęli bowiem IV miejsce w czwórboju, a w trójboju wszyscy nasi zawodnicy znaleźli się poza podium :-((((. 

Składy naszych drużyn:

Dziewczęta:

 1. Martyna Stefańska
 2. Mariola Gwizd - czw. l.a.,
 3. Wiktoria Nawrocka- czw. l.a. ,
 4. Marysia Szczeparska- czw. l.a.
 5. Milena Kuriata- czw. l.a. + tr. l.a. ,
 6. Wiktoria Kowalczyk- czw. l.a+ tr. l.a. ,
 7. Kasia Świątek -  tr. l.a. 

Chłopcy:

 1. Hubert Ilcewicz - czw. l.a.,
 2. Kuba Andrzejewski - czw. l.a.,
 3. Maciek Białek  - czw. l.a.,
 4. Kacper Kalicki  - czw. l.a. + tr. l.a. ,
 5. Kamil Sitarz  - czw. l.a.,
 6. Adrian Żegnałek  - czw. l.a. + tr. l.a. ,
 7. Kuba Białek - tr. l.a.,

Wkrótce w galerii zdjęcia z zawodów.

Już są tutaj: http://www.splekno.witrynaszkolna.pl/strona=Galeria57

 

Zdjęcia autorswa p. A. Kaczmarek i B.W.

 

 

Turnieje finałowe Kinderek za nami.

We wtorek 21 maja, występem naszej ostatniej drużyny, w kategorii CZWÓREK chłopców zakończyliśmy udział w finałach wojewódzkich tych rozgrywek. Po cichu liczyliśmy na "pudło". Wszak nasi najstarsi awansowali z pierwszego miejsca w grupie ŻÓŁTEJ. Niestety był to chyba ich najsłabszy występ. W swojej grupie finałowej zajęli przedostatnie miejsce i musieli się zadowolić grą o siódmą lokatę. Spotkanie to wygrali, ale niedosyt pozostał, bo apetyty były dużo większe. Chociaż. Są w pierwszej dziesiątce drużyn w województwie, dla większości ich rówieśników to niespełnione marzenie.

Wcześniej, w piątek i sobotę aż trzy nasze drużyny grały w turniejach finałowych. Dwie dziewcząt i jedna chłopców.

Niestety naszym piątakom występującym w kategorii TRÓJEK nie udało się powtórzyć poniedziałkowego sukcesu swoich młodszych kolegów. Zresztą raczej nie było to realne oczekiwanie. Ze wszystkich naszych drużyn zajmowaliśmy najniższą pozycję rankingową. Widać było, że ten finał w Drawsku Pomorskim przerósł nas przde wszystkim mentalnie. Zagraliśmy bardzo spięci. Byliśmy wyraźnie slabsi od pozostałych zespołów i musieliśmy się zadowolić ostatecznie XI miejscem. Niemniej sam fakt awansu do tego szczebla rozgrywek to przecież naprawdę spore osiągnięcie. Wiemy co należy zrobić, by w przyszłym roku móc cieszyć się z lepszej lokaty. Jeśli tylko chłopcy zechcą podjąć ten trud i to wyzwanie!!!

 

Nasze dziewczęta grały w Policach - CZWÓRKI i w Szczecinie - TRÓJKI. Obie drużyny zagrały bardzo dobre zawody. Co prawda nie udało im się stanąć na podium, ale rywalki miały z nimi naprawdę trudną przeprawę. Większość setów kończyły stosunkiem punktów 23 : 25. To znaczy, że zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki. Ostatecznie  nasze zawodniczki zostały sklasyfikowane odpowiednio na VIII i V pozycji.

 

Przypomnijmy. Do dalszego, ostatniego etapu rozgrywek, FINAŁU OGÓLNOPOLSKIEGO awansował nasz najmłodszy zespół. Chłopcy w kategorii DWÓJEK. Wyjadą do Drzonkowa, by w dniach 1-2 lipca rywalizować z najlepszymi drużynami z całej Polski. Rzecz niebywała!!! Trzymajcie za nich kciuki.

P.S.

Już po napisaniu tego tekstu dotarła do mnie informacja, że w naszej piłkarskiej ekstraklasie Lech Poznań walczący o pierwsze miejsce z Legią, w swoim ostatnim meczu pogrzebał wszelkie szanse przegrywając na SWOIM stadionie, z OSTATNIĄ drużyną w tabeli 2 : 0. Pomyślałem sobie wtedy. MOI CHŁOPCY na tle tych przepłacanych niby zawodowców SĄ MISTRZAMI!!!

Nasi najmłodsi z Finału Wojewódzkiego wrócili ze ZŁOTYMI MEDALAMI!!!

Relacja z  turnieju.

 

         

W poniedziałek  13 maja, w hali sportowej  ZS w Mścicach odbył się Finał Wojewódzki „DWÓJEK” chłopców o Puchar Kinder + Sport w Mini Siatkówce. Rangę imprezy podkreśliła obecność Wójta naszej gminy Pana Henryka Brody, który dokonał jej otwarcia i w-ce Prezesa Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej Pana Wojciecha Klęska, który dokonał jej podsumowania i wręczył medale oraz nagrody zwycięskim zespołom.

 

W zawodach wzięło udział 12 najlepszych drużyn  województwa zachodniopomorskiego, wyłonionych  w turniejach eliminacyjnych, które trwały już od lutego.

W fazie wstępnej rywalizowały one w czterech grupach po trzy drużyny każda. Nasi chłopcy grali z SS „Plas” I Gryfice i UKS „Kasztanek” Szczecin. Oba mecze chłopcy wygrali. Następny mecz z SP 18 Szczecin, dający im awans do półfinału  także wygrali. W półfinale zmierzyli się  z UKS "Olimp" Łobez. Także i z tej potyczki wyszli zwycięsko. W tym momencie już było wiadomo, że  w najgorszym wypadku zajmą II miejsce. W meczu  o I miejsce grali z UKS „Olimpijczyk” Drawsko Pomorskie. Przystępowaliśmy do tego spotkania  z pewnymi obawami, bo Drawsko Pomorskie to uznany ośrodek siatkówki i ostatnio raczej nie udawało nam się wygrywać  z tamtejszymi drużynami. Chłopcy wyszli jednak na parkiet bardzo skoncentrowani  i  tym razem to my mogliśmy się cieszyć z wygranej. Zdobyliśmy Mistrzostwo Województwa i w dniach 1-2 lipca zagramy w Finale Ogólnopolskim, który tym razem odbędzie się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Drzonkowie. Wygrana naszych chłopców cieszy tym bardziej, że nie można mówić o przypadku. Zagrali oni naprawdę dobre zawody. Świadczy o tym między innymi to, że tylko raz w całym turnieju musieliśmy wziąć "czas" by uporządkować grę.

Do szkoły chłopcy wrócili jeszcze przed odjazdem autobusu szkolnego. Zbierali zasłużone gratulacje nie tylko od koleżanek i kolegów, ale także od pań nauczycielek, dumnie prężąc piersi, na których zawisły złote medale. Bardziej niż medale cieszyły ich chyba jednak nagrody rzeczowe. Naprawdę bardzo ładne plecaki z logo „Adidas-a” i głównego sponsora rozgrywek „Kinder Bueno”

 

Nasza drużyna wystąpiła w następującym składzie:

 1. Dawid Bara – kapitan,
 2. Szymek Szejbach,
 3. Wojtek Waligóra.

 

tutaj więcej zdjęć: http://www.splekno.witrynaszkolna.pl/strona=Galeria52

"KINDERKI" - edycja 2013 - WSZYSTKIE NASZE DRUŻYNY w FINALE WOJEWÓDZKIM!!!!

 

Za naszymi drużynami ostatni turniej kwalifikacyjny w Tychowie. Nasi siatkarze bardzo udanie zakończyli ten etap rozgrywek. We wszystkich trzech kategoriach wiekowych zajęliśmy miejsca premiowane awansem do finału wojewódzkiego. W kategorii klas IV i VI miejsce pierwsze, a kategorii klas V miejsce trzecie.

          Na szczególne uznanie zasługuje sobotni występ naszych najstarszych chłopców. W swoim ostatnim turnieju wygrali wszystkie mecze i zasłużenie zajęli pierwsze miejsce w grupie, dzięki któremu utrzymali przodownictwo także w klasyfikacji generalnej mając za plecami pozostałe dziewięć drużyn.

          Sukces bardzo cenny, bo osiągnięty po niezbyt dla nas udanym półfinale wojewódzkim IMS rozgrywanym poprzedniego dnia w Trzebiatowie.

 Do Tychowa pojechaliśmy bez naszego rozgrywającego. Na szczęście Paweł, nasz rezerwowy czyniący coraz większe postępy, dostosował się formą do swoich kolegów. Wszyscy zagrali bardzo fajne zawody. Przed turniejem mieliśmy spore obawy, czy uda nam się obronić I pozycję. Wszak jechaliśmy – przynajmniej teoretycznie – mocno osłabieni, a nasi przeciwnicy to naprawdę mocne zespoły, o czym świadczy to, że przed tym turniejem pierwszą drużynę w tabeli od czwartej dzieliły raptem 3 punkty. Tymczasem turniej ułożył nam się doskonale. Wygraliśmy wszystkie mecze i umocniliśmy się na prowadzeniu.

Po raz pierwszy od pewnego czasu chłopcy zachowywali się na boisku jak grupa prawdziwych kolegów. Nie tylko cieszyli się z udanych zagrań, ale potrafili się pocieszać po popełnianych błędach.  

 

Poniżej tabela z Tychowa i tabele końcowe naszej grupy. Żółtym kolorem zaznaczone drużyny, które zdobyły awans do finału wojewódzkiego. 

 

 

 

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

W sobotę 13.04. odbyły się w Szczecinku, ostatnie turnieje chłopców w kategorii DWÓJEK i TRÓJEK. Jechaliśmy tam z zamiarem utrzymania dotychczasowych lokat, które dawały nam awans do finałów wojewódzkich. Nasi najmłodsi musieli co prawda tym razem uznać wyzszość swoich rówieśników z Koszalina, ale i tak utrzymali pierwszą lokatę w grupie. Z pewną obawą przystępowaliśmy do rozgrywek w TRÓJKACH. Poprzedni turniej nie był dla nas zbyt udany. Zanotowaliśmy dwie porażki i spadliśmy na III m-ce w grupie. Tym razem poszło nam zdecydowanie lepiej. Po całkiem fajnej grze odnieśliśmy 3 zwycięstwa i tylko 1 porażkę. W takiej samej jak my sytuacji znalazły się jeszcze dwie drużyny. O ostatecznej kolejności zadecydowały tzw. "małe punkty" Po ich policzeniu okazało się, że ponownie zajęliśmy III m-ce. Takie samo przypadło nam w klasyfikacji generalnej. Tym samym także ten zaspół zagra w finale wojewódzkim.

Poniżej tabele ze szczecineckiego turnieju. Po ich analizie zobaczycie, że turniej był bardzo wyrównany.

 

TABELA "DWÓJEK"

 

 

TABELA "TRÓJEK"

 

 

********************************************************************************************************** 

 

Najnowsze tabele - ŻÓŁTYM kolorem wyróżnino zespoły, na tym etapie rozgrywek awansujące do finału wojewódzkiego !!!

Jeśli po ostatnich turniejach uda nam się utrzymać dotychczasowe pozycje, to do finałów wprowadzimy aż CZTERY drużyny. Po raz pierwszy także dziewczęta. TRZYMAJCIE ZA NAS KCIUKI !!!!!

 

 

 

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

Relacja z niedzieli 17.03.

 

W niedzielę, w hali SP nr 6 Kołobrzeg przy ul Poznańskiej, do rywalizacji przystąpiły nasze dziewczęta w kategorii CZWÓREK. Po rozegraniu 7 meczów uplasowały się na bardzo dobrym 4 miejscu. Przed nimi zostały sklasyfikowane jedynie siatkarki z Kołobrzegu i Koszalina reprezentujace drużyny klubowe. Całkiem możliwe, że to miejsce także będzie premiowane awansem do finału wojewódzkiego, ponieważ w pozostałych trzech grupach, w tej kategorii wiekowej zgłoszono mniej niż 3 drużyny.

 

Tabela "CZWÓREK" - GR. ŻÓŁTA

 1. OPP Kołobrzeg I - 20 pkt.
 2. SP 18 Koszalin - 17 pkt.
 3. OPP Kołobrzeg - 15 pkt.
 4. SP Będzino   - 13 pkt.

 

 

 

 

                                                                                                           Zdjęcia: p. Kinga Stefańska  

P.S.

Z radością i satysfakcją odnotowujemy zainteresowanie rodziców naszych zawodniczek tymi rozgrywkami. Mamy Martyny i Marysi nie tylko podjęły się dowiezienia dziewcząt na turniej, ale pomagały p. Subel przez całe zawody. Dziękujemy :-)))))

 

 

 

 

 

Relacja z soboty 16.03.

 

Nasi chłopcy DWÓJKI i TRÓJKI grali w Szczecinku.

Czwartoklasiści w czterech meczach odnieśli komplet zwycięstw i po czterech turniejach umocnili się na I miejscu w klasyfikacji generalnej. Praktycznie tylko jakiś kataklizm może ich pozbawić awansu do finału wojewódzkiego tych rozgrywek!!!

Ich o rok starsi koledzy w kategorii TRÓJEK grali ze zmiennym szczęściem. dwa mecze wygrali, w dwóch pozostałych musieli tym razem uznać wyższość rywali. Ostatecznie w turnieju zajęli III miejsce, co w klasyfikacji generalnej dało im również III miejsce. Pomimo tego oni także już awans do finału wojewódzkiego mają prawie w kieszeni.

 

Tabela "DWÓJEK" - GR. ŻÓŁTA

 

 1. SP Będzino - 66 pkt.
 2. SP 7 Koszalin BRONEK I -  59 pkt.
 3. MKS GRYF Szczecinek  - 58 pkt.

 

Tabela "TRÓJEK" - GR. ŻÓŁTA

 1. SP 3 Darłowo - 57 pkt.
 2. SP Mścice - 50 pkt.
 3. SP Będzino - 49 pkt.

 

 

W sobotę w Kołobrzegu zainaugurowały swoje rozgrywki nasze dwa zespoły występujace w kategorii TRÓJEK.

Nasz I zespół uległ jedynie faworyzowanym drużynom z SP 18 Koszalin. Obecnie w klasyfikacji generalnej zajmuje III miejsce, premiowane udziałem w finale wojewódzkim, ale przed nimi jeszcze kilka turniejów.

 

Tabela "TRÓJEK" - GR. ŻÓŁTA

 

 1. SP 18 Koszalin I - 20 pkt.
 2. SP 18 Koszalin II - 17 pkt.
 3. SP Będzino I - 15 pkt.

Fotki z turnieju w Szczecinku. Nasze drużyny i dekoracja zwycięzców, przez Pana Prezesa Międzyszkolnego Klubu Siatkarskiego  "GRYF" Szczecinek. W lewym górnym rogu "składanki":  Wojtek, Kamil, Kacper. Poniżej: Szymon, Bartek, Dawid "Dyzio".

 

W którymś miejscu napisaliśmy tak: "Bardzo lubimy starrtować w "KINDERKACH", bo oprócz fajnej zabawy, pucharów, medali i dyplomów.......", no i zaczęło się. Na turniej w Szczecinku dotarły od dawna obiecane niespodzianki. Chłopcy, którym udało się stanąć na podium dostali fajne dyplomy, z podobizną patrona zachodnipomorskiej edycji Michała Ruciaka. Tutaj dyplom Wojtka.

 

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Relacja z 02.03.2013r

 

Bardzo udany siatkarski tydzień!!!!

 

 

          Za naszymi drużynami kolejne turnieje, w Darłowie (27.02. grały "DWÓJKI" i "TRÓJKI")  i Mścicach (02.03. grały "DWÓJKI i "CZWÓRKI").

         Nasi siatkarze miniony tydzień mogą uważać, za bardzo udany. We wszystkich trzech kategoriach wiekowych zajmujemy miejsca premiowane awansem do finału wojewódzkiego. W kategorii klas IV i VI miejsce pierwsze, a kategorii klas V miejsce drugie.

          Na szczególne uznanie zasługuje sobotni występ naszych najmłodszych. W całym  turnieju wygrywali z dużą przewagą wszystkie mecze (5!!!) i zasłużenie zajęli pierwsze miejsce, dzięki któremu przodują także w klasyfikacji generalnej mając za plecami pozostałe osiem drużyn.

 

          W środę w Darłowie, piątoklasiści zajęli drugie miejsce, umacniając się tym samym na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej.

 

          Kilka zdań należy się naszym najstarszym reprezentantom. Jechali na turniej bez swojego rozgrywającego, który na udział w zawodach nie otrzymał zgody swoich rodziców.  Pewnie coś przeskrobał, ale tym sposobem przyczynił się do poważnego osłabienia całego zespołu. Na szczęście Paweł, nasz rezerwowy czyni coraz większe postępy. Zakładaliśmy przed turniejem,  że w grupie uda nam się jednak zająć przynajmniej drugą lokatę, a potem powalczymy o III miejsce. Pierwszą część naszych założeń zrealizowaliśmy w 100%. Wygraliśmy trzy mecze i po bardzo wyrównanej walce ulegliśmy jedynie SP Nr 6 Kołobrzeg. W fazie finałowej, o trzecią lokatę zmierzyliśmy się z I zespołem SP Nr 3 Darłowo. Do połowy spotkania wszystko układało się po naszej myśli. Niestety wtedy doszło do zderzenia naszych zawodników, po  którym Kamil z trudem podniósł się z parkietu. Widać było, że stłuczone kolano naprawdę mu bardzo dokucza. Niestety na ławce rezerwowej…..pusto. Uparł się, że pozostanie na boisku i z trudem, ale jednak dotrwał do końca spotkania, ale meczu już niestety nie udało się wygrać.

          Suma sumarum jednak nasi pozostali rywale zagrali dla nas. Podzielili się punktami i dzięki zdobyciu w tym turnieju czwartego miejsca udało nam się utrzymać w punktacji generalnej pierwszą lokatę.

 

Aktualne tabele:

 

"DWÓJKI"

 1. SP Będzino ............................. ...46 PKT.
 2. SP Nr 3 Darłowo I .......................44 PKT.
 3. SP Nr 7 "BRONEK" Koszalin ....... 44 PKT.
 4. MKS GRYF Szczecinek................. 41 PKT.
 5. SP Nr 6 Kołobrzeg ..................... 31 PKT.
 6. SP nr 7 "BRONEK" II Koszalin .... 26 PKT.
 7. SP Nr 13 "BRONEK" I Koszalin ... 26 PKT.
 8. SP Nr 3 Darłowo II.................... 21 PKT.
 9. SP Nr 13 "BRONEK" II Koszalin..10 PKT.

 

"TRÓJKI"

 

 1. SP Nr 3 Darłowo .....................40 PKT.
 2. SP Będzino .............................34 PKT.
 3. SP Mścice ...............................30 PKT.
 4. MKS "GRYF" Szczecinek........... 26 PKT.

 

"CZWÓRKI"

 

 1. SP Będzino ...................................33 PKT.
 2. SP Nr3  Darłowo ...........................32 PKT.
 3. SP Tymień ....................................32 PKT.
 4. SP Nr 6 Kołobrzeg .........................31 PKT.
 5. MKS "STOCZNIA M&W" Darłowo ....18 PKT.
 6. UKS BRONEK Koszalin....................18
 7. SP Mścice .....................................14
 8. SP Tychowo I ...............................11
 9. SP Nr 3 Darłowo II .........................6
 10. SP Tychowo II ...............................3

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

relacja z 16.02.2013r.

 

W tym roku zainaugurowaliśmy rozgrywki jako pierwsi w województwie i do tego całkiem udanie. Turniej, którego byliśmy gospodarzami odbył się w sobotę, w hali ZS w Mścicach. Wzięło w nim udział 19 drużyn i 85 zawodników. We wszystkich kategoriach wiekowych rozegrano 34 mecze. Wszystkie nasze zespoły zajęły miejsca na podium. Najlepiej poradzili sobie najstarsi chłopcy, dla przypomnienia ubiegłoroczni mistrzowie województwa w kategorii klas piątych. Potwierdzili, że nadal są w formie i zajęli I miejsce. Ich o rok młodsi koledzy zajęli miejsce II, a najmłodsi, debiutujący w zawodach zajęli III lokatę.

Składy i wyniki naszych drużyn:

 

CZWÓRKI - rocznik 2000:

Hubert Ilcewicz, Kuba Andrzejewski, Kamil Sitarz, Maciek Białek, Paweł Tazbir.

Faza grupowa

SP Będzino - UKS Bronek II Koszalin (25 : 20)

SP Będzino - KS Socznia M&W Darłowo (25 : 10)

SP Będzino - SP Nr 3 Darłowo II (25 : 12)

Faza finałowa

w meczu o I miejsce:  SP Będzino -  SP Nr 3 Darłowo I (25 :21)

 

 

 

TRÓJKI - rocznik 2001

Kacper Kalicki, Bartek Lewoczko, kamil Cieślik.

 

SP Będzino - ZS Mścice (25 : 16)

SP Będzino - MKS Gryf Szczecinek (25 : 11)

SP Będzino - SP Nr 3 Darłowo I  (18 : 25)

 

 

 

DWÓJKI - rocznik 2002

Dawid Bara, Szymon Szejbach, Wojtek Waligóra.

 

W tej kategorii była bardzo zacięta rywalizacja. Po pierwszej rundzie w naszej grupie trzy druzyny w tym nasza miały po dwa zwycięstwa i po jednej porażce. Dla ustalenia kolejności potrzebne było liczenie tzw. "małych" punktów, czyli obliczenie stosunku punktów zdobytych do straconych. Okazało się, że naszym chłopcom do zajęcia pierwszego miejsca w grupie uprawniajacego do gry o I miejsce w całym tyrnieju zabrakło raptem trzech wygranych piłek !!!!!!!!

Faza grupowa

SP Będzino - UKS Bronek Koszalin (25 : 22)

SP Będzino - MKS Gryf Szczecinek  (22 : 25)

SP Będzino - SP Nr 3 Darłowo I  (25 : 22)

Faza finałowa

w meczu o III miejsce:  SP Będzino - UKS Bronek Koszalin II  (25 : 11)

 

 

Wszystko o "KINDERKACH" ( szukajcie nas w grupie 4 - ŻÓŁTEJ)  - przepisy, regulamin, wyniki znajdziecie tutaj: http://zzps.pl/JUZ_95_ZESPOLOW_ZGLOSILO_SIE_DO___ZACHODNIOPOMORSKIEGO_MINI_VOLLEY_CUP_2013____389

Półfinał wojewódzki IMS w minisiatkówce chłopców za nami.

 

W piątek 19 kwietnia 2013r. odbył się w Trzebiatowie Półfinał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Minisiatkówce Chłopców. Na turniej jechaliśmy bez naszego rozgrywającego. Rodzice chłopca uznali, że udział w zawodach sportowych to główna przyczyna jego problemów w nauce i nie wyrazili zgody na wyjazd. Tak więc po niemal  trzech latach wspólnych treningów nasza podstawowa czwórka musiała sobie radzić w najważniejszym tegorocznym turnieju w eksperymentalnym składzie :-(

Wstawiliśmy Kacpra z drugiej "czwórki" na rozegranie. Robił co mógł, ale jednak Kamil i Hubert pomimo bardzo dobrej gry Maćka na przyjęciu, otrzymywali sporo niedokładnych piłek i trudno im było skutecznie kończyć nasze akcje.  Niemniej dla całej drużyny DUŻE BRAWA!!!!!!! W tym składzie i z takimi przeciwnikami osiągnęli i tak znaczący sukces!!!!!

W turnieju obok naszych chłopców wystąpiły następujące zespoły:

 

SP Nr 1 Świnoujście

SP Nr 3 Darłowo

SP Trzebiatów

 

W pierwszym meczu ulegliśmy faworyzowanemu zespołowi ze Świnoujścia 2 : 1. Takim samym wynikiem zakończyło się nasze drugie spotkanie o III miejsce w turnieju z drużyną gospodarzy.

Tym samym uplasowaliśmy się na IV miejscu, co daje nam w tegorocznej rywalizacji 7-8 miejsce w województwie.

Czy mogło być lepiej?  Cóż popatrzcie na poniższe zdjęcia (uczestniczymy w rozgrywkach już kilkanaście lat, ale takich SZÓSTOKLASISTÓW  jeszcze nie było nam dane na boisku ogladać) Liderzy grających z nami drużyn zawiesili na poprzeczkę dosłownie i w przenośni naprawdę BARDZO WYSOKO. To, że w obu meczach udało nam się jednak nawiązać walkę, a nawet doprowadzić do tie breaka świadczy o naszych chłopcach jak najlepiej. Dziękujemy :-))))))))))))))

 

 

 

 

 

 

JEST NADZIEJA, czyli zerknijcie poniżej.

 

 

 

Żeby jeszcze tylko "Dyzio" chciał zrozumieć, że rozgrywający to nie chłopiec od podawania piłek, ale MÓZG DRUŻYNY!!!!!

 

 

Finał Regionalny w Mini Siatkówce - DZIEWCZĘTA

Parę dni temu w relacji z turnieju chłopców napisałem tak:

"Teraz trzymamy kciuki za nasze DZIEWCZĘTA. Mamy chyba najlepszy zespół od wielu lat. Ograny w "Kinderkach", ale potrzebujemy odrobiny szczęścia w losowaniu, żeby nie trafić w grupie na koszalińską 18-tkę. To zespół z tradycjami, który od wielu lat nie ma sobie równych w regionie. Do tej pory tego szczęścia nie mieliśmy. Może tym razem....."

No i wychodzi na to, że na błysk szczęścia przyjdzie nam jednak poczekać;-)

W wyniku losowania trafiliśmy...... czwarty rok z rzędu do grupy z SP Nr 18 Koszalin. Trzecia dolosowana drużyna to SP Borne Sulinowo. Jakby tego było mało już pierwszy mecz graliśmy z faworytkami. Ulegliśmy niestety 2 : 0. W kolejnym zwyciezylismy w podobnym stosunku. Tym samym zdobylismy II miejsce w grupie i o III miejsce w calym turnieju zmierzylismy sie z SP Nr 3 Darlowo. Lekko nie bylo, ale wygralismy 2 do 1.

 

 

 

 

 

 

 

Finały Regionalne IMS w Mini Siatkówce - CHŁOPCY

 

 Za nami pierwszy turniej regionalny naszych drużyn. Chłopcy grali w Tychowie. Dzięki ubiegłorocznym, bardzo dobrym wynikom byliśmy rozstawieni. W grupie "B" graliśmy z zespołami SP Borne Sulinowo i SP Tychowo. Oba mecze zakończyły się naszymi wygranymi po 2:0. O zwycięstwo w turnieju przyszło nam się zmierzyć z SP Nr 3 Darłowo, które wygrło grupę "A". Po raz pierwszy od kilku lat to nasi przeciwnicy wyszli z tej potyczki zwycięsko. Oznacza to, że choć awansowaliśmy do półfinałow mistrzostw województwa (nasz plan minimum na ten rok) to będziemy mieć trudniejszą ścieżkę. Przyjdzie nam się zmierzyć o awans do najlepszej czwórki, ze zwycięzcą regionu "B". Zadanie trudne, ale wykonalne. Wszak chłopcy z Darłowa będąc w ubiegłym roku w podobnej sytuacji nie tylko awansowali, ale w finale zajęli medalowe III miejsce. Warunek jest jeden. Trzeba zagrać dużo lepiej niż w Tychowie. O tym turnieju powinniśmy zapomnieć jak najszybciej. Tak naprawdę nie wychodziło nam nic. Dość powiedzieć, że w decydującym meczu z Darłowem, z którym od kilku lat wygrywaliśmy regularnie, w pierwszym, secie w pewnym momencie wynik na tablicy był 2 : 10. Potem co prawda zaczęliśmy doganiać, ale .....nie dogoniliśmy :-((((

Bliscy do doprowadzenia do tie breaka byli chłopcy w drugim secie, ale nie doprowadzili.

 

Teraz trzymamy kciuki za nasze DZIEWCZĘTA. Mamy chyba najlepszy zespół od wielu lat. Ograny w "Kinderkach", ale potrzebujemy odrobiny szczęścia w losowaniu, żeby nie trafić w grupie na koszalińską 18-tkę. To zespół z tradycjami, który od wielu lat nie ma sobie równych w regionie. Do tej pory tego szczęścia nie mieliśmy. Może tym razem.....

 

 

 

Weseli to oni nie są!!!

 

 

a tutaj jakby lepiej. Jest dyplom, jest puchar i dłuuuuuga droga przed nami!!! 

 

 

 

 

 

Finał Powiatowy IMS w Minisiatkówce

Relacja z Finału Powiatu Koszalińskiego IMS w Minisiatkówce

Turniej odbył się w środę 23 stycznia, w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Ludzi Morza w Mścicach. Mecze rozgrywano na dwóch boiskach, równolegle rywalizowały drużyny dziewcząt i chłopców. Do zawodów oprócz naszej szkoły zakwalifikowały się reprezentacje szkół podstawowych z Rosnowa i Tymienia.

Mecze były bardzo emocjonujące i nierzadko do ostatecznego rozstrzygnięcia konieczne było rozegranie trzeciego seta. Tak bardzo nielubianego tak przez zawodników, jak i trenerów  tie breaka. Szczególnie zacięte były mecze między naszymi drużynami z Tymieniem. Zarówno nasze dziewczęta,  jak  i chłopcy pałali chęcią rewanżu za porażki  w Mistrzostwach Gminy. Najpierw swój mecz rozegrali chłopcy. Pod względem dramaturgii był on niemal dokładną kopią tego sprzed pięciu tygodni. Do wyłonienia zwycięzcy potrzeba było bowiem  aż trzech setów. W tym ostatnim,  rozstrzygniecie zapadło dopiero przy wyniku 18 : 16. Tym razem to my cieszyliśmy się ze zwycięstwa. Potem odbył się mecz dziewcząt. Był równie zacięty, chociaż wynik w setach 2 : 0 wcale na to nie wskazuje. Także i w tym meczu nasze dziewczęta zrewanżowały się swoim koleżankom z Tymienia za porażkę w grudniowych Mistrzostwach Gminy. Ostateczna klasyfikacja turnieju tak w kategorii dziewcząt, jak i chłopców przedstawia się następująco:

I miejsce – SP w Będzinie z s. w Łeknie

II miejsce – SP w Tymieniu;

III miejsce – SP w Rosnowie.

Poniżej wyniki poszczególnych spotkań:

CHŁOPCY

SP Rosnowo – SP Łekno – 0 : 2

SP Rosnowo – SP Tymień – 0 : 2

SP Łekno – SP Tymień – 2 : 1

DZIEWCZĘTA

SP Rosnowo – SP Łekno – 0 : 2

SP Rosnowo – SP Tymień – 1 : 2

SP Łekno – SP Tymień – 2 : 0

Decyzją trenerów wyłoniono najlepsze  zawodniczki i zawodników z poszczególnych drużyn, których wyróżniono okolicznościowymi statuetkami. Z naszych zespołów zostali nimi:

Wiktoria Nawrocka i Kuba Andrzejewski;

 

Puchary, statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowało Starostwo Powiatowe w Koszalinie.

 

Obie nasze drużyny będą reprezentowały powiat koszaliński w turniejach rejonowych, które zostaną rozegrane po feriach zimowych.

Składy naszych druzyn:

Dziewczęta - op. p. Halina Subel

 1. Martyna Stefańska;
 2. Wiktoria Nawrocka;
 3. Mariola Gwizd;
 4. Marysia Szczeparska;
 5. Natalia Kwiatkowska;
 6. Wiktoria Kowalczyk;
 7. Julia Grajper;
 8. Zuzia Staniak;
 9. Karolina Strzelczyk;
 10. Natalia Reczkowska;
 11. Wiktoria Pocheć;
 12. Roksana Czaplinska.

 

Chłopcy - op. p. Bogdan Wojsa

 1. Hubert Ilcewicz,
 2. Kuba Andrzejewski;
 3. Kamil Sitarz;
 4. Bartek Lewoczko;
 5. Maciej Białek;
 6. Kacper Kalicki;
 7. Paweł Tazbir;
 8. Dawid Bara;
 9. Kamil Cieslik;
 10. Przemek Krupa;

 

 

 

 

 Wiecej zdjęć tutaj: http://www.splekno.witrynaszkolna.pl/strona=Galeria48

 

Gminny Bal Sportowca w ZS w Tymieniu

Jak co roku Zarząd Gminny Szkolnego Związku Sportowego, zaprosił najlepszych uczniów-sportowców ze wszystkich szkół Gminy Bedzino na sportowe podsumowanie minionego roku. Najpierw p. Jolanta Piekut - Borowska, sekretarz ZG SZS, w krótkim wystąpieniu  przypomniała nasze występy na sportowych arenach. W jej sprawozdaniu zarówno nasza szkoła, jak i nasi uczniowie byli wymieniani wielokrotnie, bo był to dla nas rok wyjątkowy. Zwłaszcza siatkarze dostarczali nam wielu powodów do radości. Czterokrotnie przecież występowali w finałach wojewódzkich, za każdym razem zajmując miejsca na podium.

 • Zdobyli tytuł mistrzów województwa w kategorii kl. V w rozgrywkach KINDER + SPORT

i trzykrotnie tytuły wicemistrzowskie:

 • w Mistrzostwach Szkół Podstawowych w  IMS,
 • w kategorii klas VI KINDER + SPORT
 • i w Turnieju Minisiatkówki na Orlikach pn. ORLIKVOLLEYMANIA.

Lureatami szkolnego plebiscytu na NAJPOPULARNIEJSZEGO SPORTOWCA zostali:

Miejsce I - Martyna Stefańska

Miejsce II - Mariola Gwizd i Hubert Ilcewicz,

Miejsce III - Wiktoria Nawrocka i Marysia Szczeparska.

lightbox

 

Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe, ufundowane przez Radę Rodziców.

Po zakończeniu części oficjalnej na wszystkich uczniów czekał słodki poczęstunek, a potem dyskoteka.

Warto nadmienić, że podobnie jak w latach minionych rangę imprezy podniosła obecność gości - przyjaciół sportu szkolnego, z Wójtem Gminy - panem Henrykiem Brodą i Przewodniczącym RGm. - panem Andrzejem Nożykowskim na czele.

 

Jako szkoła mieliśmy na tegorocznym balu jeszcze jeden, jakże miły powód do satysfakcji. W mścickim gimnazjum całym podium zawładnęli nasi absolwenci !!!!!!

Poznajecie ich? Gwoli przypomnienia, od lewj: Angelika, Bartek-Zwycięzca, Jacek, Krystian.

Relacje z Mistrzostw Gminy Szkół Podstawowych w Minisiatkówce

Mistrzostwa gminy odbyły się 17 grudnia (chłopcy) i 18 grudnia (dziewczęta) w sali gimnastycznej SP w Dobrzycy. W kategorii dziewcząt wyniki końcowe to kopia ubiegłorocznej rywalizacji. Zwyciężyły reprezentantki SP w Tymieniu, przed naszymi dziewczętami. Kolejne miejsca zajęły dziewczęta z Dobrzycy i Mścic.

Natomiast rozgrywki chłopców zakończyły się dość sensacyjnie. Po raz pierwszy od kilkunastu lat nasi reprezentanci nie zdobyli tytułu mistrzowskiego. W decydującym meczu ulegli, co prawda najniżej jak można, bo w tibreaku 13 : 15, reprezentantom SP w Tymieniu. Na trzecim miejscu znaleźli się chłopcy z Dobrzycy, a na czwartym z Mścic.

Dzięki zmianie w regulaminie rozgrywek, obowiązującej od tego roku szkolnego, nie zamyka to naszym obu reprezentacjom drogi awansu do kolejnych etapów rozgrywek w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Doskonałe wyniki naszych zespołów w poprzednich latach spowodowały, że z naszej gminy do rozgrywek o mistrzostwo powiatu koszalińskiego awansowały dwie drużyny. Zawody te odbędą się w hali gimnastycznej ZS w Mścicach, w środę 23 stycznia. Będzie to dla obydwu naszych drużyn okazja do rewanżu. Zadanie to wcale nie będzie łatwe, bo jak pokazały turnieje w Dobrzycy poziom rozgrywek w tej bardzo popularnej dyscyplinie sportu bardzo się wyrónał.

Najbliższe tygodnie to dla naszych siatkarzy nie tylko czas analizowania przyczyn porażki, ale przede wszystkim intensywnych ćwiczeń, by jednak zdobyć awans do kolejnych etapów rozgrywek w ramach IMS.

(b.w.)

Świąteczny Turniej Minisiatkówki o Puchar Przewodniczącej Rady Rodziców

Relacja z Turnieju

 

           W piątek 14. grudnia zorganizowaliśmy w naszej szkole miniturniej minisiatkowki. Miniturniej, bo startowało w nim zaledwie 3 drużyny. Dwa nasze zespoły, dziewczęta i chłopcy i gościnnie reprezentacja SP nr 3 w Darłowie.  Chłopcy z tej szkoły to nasi bardzo dobrzy znajomi. Od kilkunastu lat rywalizujemy w różnego rodzaju rozgrywkach. Poza boiskiem świetnie się z nimi dogadujemy i na wszystkich turniejach wzajemnie wspieramy się dopingiem, w czasie rywalizacji z drużynami z innych szkół.

            Dla obu naszych drużyn ten turniej to była ostatnia okazja sprawdzenia formy, przed czekającymi nas na początku przyszłego tygodnia mistrzostwami gminy. Mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”

Najpierw nasze dziewczęta zmierzyły się drużyną gości. Nie był to ich najlepszy występ, bo uległy nadspodziewanie gładko 2:0, grając w całym meczu znacznie poniżej oczekiwań. W drugim meczu zagrały z naszymi chłopcami. Przystąpiły do tego spotkania bardzo zmotywowane i po bardzo zaciętym meczu WYGRAŁY 2:1. Podrażnieni chłopcy mogli się odbudować w kolejnym meczu. Niestety to nie był ich dzień. Po zaciętej walce jednak ulegli drużynie gości 2:1.

            Końcowa klasyfikacja turnieju:

 1. SP nr 3 w Darłowie,
 2. SP w Łeknie – dziewczęta,
 3. SP w Łeknie – chłopcy.

Startujące drużyny otrzymały dyplomy, a zwycięzcy puchar ufundowany przez Przewodniczącą Rady Rodziców naszej Szkoły, a że był to turniej świąteczny wszyscy uczestnicy zostali obdarowani czekoladowymi mikołajami. Największym mogła się cieszyć Martyna, która w zgodnej opinii opiekunów drużyn została uznana MVP całego turnieju, co zostało dodatkowo potwierdzone dyplomem.

 

http://www.splekno.witrynaszkolna.pl/strona=Galeria43

(b.w.)

  

Byliśmy w Ergo Arenie na meczach Plus Ligi

        Zespół Szkół w Mścicach realizuje projekt, którego jeden z modułów związany jest z popularyzacją siatkówki. Od tego roku drużyna tamtejszego gimnazjum UKS "Zryw" rozgrywa mecze w wojewódzkiej lidze kadetów. Wiadomo, że oprócz ciężkiej pracy na treningach, jednym ze sposobów poprawiania swoich umiejętności jest podglądanie najlepszych. Dzięki środkom zdobytym przez ZS na realizację projektu, pojawiła się możliwość obejrzenia siatkówki w najlepszym wydaniu. Do Gdańska, najbliższego nam miasta mającego swoją drużynę w Plus Lidze zjechały w odstępie zaledwie dwóch dni najlepsze drużyny siatkarskiej ekstraklasy: ASECO Resovia Rzeszów i PGE SKRA Bełchatów najeżone wprost reprezentantami kraju. Wsiąść  w autokar i zobaczyć „na żywo” : Wlazłego, Ignaczaka, Plińskiego, Winiarskiego, Bąkiewicza, Bartmana, Kłosa, Nowakowskiego, Grzyba, Woickiego,… okazja jakich mało.

        Ponieważ „ZRYW” niemal w całości opiera się na naszych wychowankach, p. Dyrektor Leszek Lenarcik zaproponował, by także nasi obecni uczniowie skorzystali z możliwości wyjazdu do Ergo Areny. No i pojechaliśmy. Sama hala leżąca na pograniczu Gdańska    i Sopotu, to dla naszych dzieci było coś zapierające dech w piersiach. Wszak to jeden z największych tego typu obiektów w Polsce. Piękna, na wskroś nowoczesna, mogąca pomieścić bagatela 11 tys. widzów. Do naszych dzieci, ile to jest dotarło dopiero wtedy, gdy im uzmysłowiliśmy, że gdyby na jej trybunach zasiedli wszyscy mieszkańcy naszej gminy, to jeszcze 1/4 miejsc pozostałaby wolna…

Same mecze praktycznie bez emocji. Przyjezdne drużyny to jak już wspomnieliśmy czołówka naszego kraju, bez problemu uporały się z gospodarzami - Lotosem Trefl Gdańsk, dwukrotnie po 3 : 0. No ale zobaczyć z bliska GWIAZDY.

        Po każdym meczu zarówno nasze maluchy, jak i gimnazjaliści, a zwłaszcza gimnazjalistki rzuciły się po autografy. Szczególnie w sobotę plon był okazały, bo zwłaszcza bełchatowianie dość długo pozostali na parkiecie. Podpisywali na czym się dało i chętnie pozowali do zdjęć. Tryskali przy tym humorem. Hubert długo i z przejęciem opowiadał wszystkim w autokarze, jak to „Winiar”  zapytał go czy może dotknąć JEGO ręki. Pewnie za sprawą koszulki, którą Hubert przywdział na okoliczność wyjazdu do Ergo Areny, tej w której wraz z kolegami zdobył II m-ce w finale wojewódzkim Turnieju Orlikvolleymania 2012.

Wychodząc z hali dzieciaki z przejęciem wzdychały: „Och żeby tak jeszcze kiedyś na kadrę..”

 

Panu Leszkowi Lenarcikowi - Dyrektorowi ZS w Mścicach SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!!!!!

 

Fotki z wyjazdu autorstwa p. Jolanty Leszek:http://www.splekno.witrynaszkolna.pl/strona=Galeria42 .

Kalendarz Imprez SZS

 

 

KALENDARZ IMPREZ SZS BĘDZINO 2012/ 2013

SZKOŁY PODSTAWOWE -  IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 

 

L.p.

 

RODZAJ IMPREZY

 

 

TERMIN ZAWODÓW

 

 

MIEJSCE ZAWODÓW

 

1.

Indywidualne biegi przełajowe

 

 

26.09.2012r.

 

 

Łekno

 

 

2.

Mini piłka nożna

 

 

09.10.2012r.

 

 

Mścice

 

 

3.

Tenis stołowy

 

 

27.11.2012r.

 

 

Mścice

 

 

4.

Mini siatkówka

chłopcy

 

 

17.12.2012r.

 

 

Dobrzyca

 

 

5.

Mini siatkówka

dziewczęta

 

 

18.12.2012r.

 

 

Dobrzyca

 

 

6.

,,Bal Sportowca”

 

19.01.2013r.

 

 

Tymień

 

 

7.

Halowy turniej piłki nożnej

 

 

15.03.2013r.

 

 

Mścice

 

 

8.

Wieloboje LA

 

 

09.05.2013r.

 

 

Łekno

 

 

9.

XXVII Rajd rowerowy

SZS Będzino

 

 

01- 08.06.2013r.

 

 

Pojezierze Bytowskie

 

 

Udany występ naszych siatkarek

Udany występ naszych siatkarek!

 

          W dniach 20 – 21 października uczennice naszej szkoły brały udział w IV Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki w Połczynie Zdroju, którego organizatorem był miejscowy klub siatkarski „Mieszko”

          W turnieju uczestniczyły  dziewczęta reprezentujące uznane ośrodki siatkarskie z całego kraju, min. z Poznania, Wałcza, Szczecina, Słupska, Polic, Koszalina, Szczecinka, Piły i Złotowa. Ich „dorosłe” reprezentacje to nierzadko kluby występujące w rozgrywkach ligowych.

W całym turnieju brało udział 270 dziewcząt z klas IV – VI. Nasze szóstoklasistki startujące w najstarszej kategorii wiekowej zaprezentowały się  w tym doborowym towarzystwie bardzo dobrze. Najpierw dzięki  zwycięstwom w fazie eliminacyjnej nad SP 74 Szczecin 18:13, Energetykiem III Poznań 27:10, Chemikiem Police 25:8 i UKS Szczecin 24:11 zakwalifikowały się do finału „A”. Rywalizowało w nim o zwycięstwo osiem najlepszych  drużyn.  W tej fazie nasze dziewczęta grały ze zmiennym szczęściem, ale przecież zmierzły się  z rywalkami, które od najmłodszych lat są przygotowywane do występów  w rozgrywkach ligowych. Ostatecznie debiutując na tak dużej imprezie, zajęły w całym turnieju na 18 startujących zespołów VII miejsce, co należy uznać za bardzo duże osiągnięcie. Dość powiedzieć, że w meczu o VI miejsce, które było premiowane bardzo atrakcyjnymi nagrodami, do pełni szczęścia zabrakło im zaledwie dwóch małych punkcików.

Skład naszej drużyny: Martyna Stefańska – kapitan, Mariola Gwizd, Marysia Szczeparska i Wiktoria Nawrocka. W turnieju brały udział także nasze piątoklasistki i chociaż nie zakwalifikowały się do pierwszej dziesiątki, również rozegrały kilka fajnych spotkań. Na pewno także ich wyjazd pod względem szkoleniowym należy uznać za udany. Nabrały siatkarskiego obycia na bardzo dużej imprezie, które na pewno przyda im się w przyszłości.

Wystąpiły one w następującym składzie: Wiktoria Kowalczyk, Zuzia Staniak, Natalia Kwiatkowska i Julia Grajper. Opiekunką dziewcząt jest p. Halina Subel.

Warto dodać, że wyjazd do Połczyna był możliwy dzięki naszej Radzie Rodziców, która sfinansowała transport. Dziękujemy!!!

http://www.splekno.witrynaszkolna.pl/strona=Galeria40

 

A tutaj informacja ze strony www.plczyn24.pl: http://www.polczynzdroj24.pl/index.php/sport/569-siatkowka-dziewczat-polczyn

Zainaugurowaliśmy rywalizację w ramach IMS

We wtorek 18 września, udziałem w Mistrzostwach Gminy w Biegach Przełajowych zainaugurowaliśmy Szkolny Rok Sportowy. Nie udało nam się powtórzyć spektakularnych osiągnięć z ubiegłego roku, ale i tak mieliśmy powody do radości. Drużynowo nasi reprezentanci dwukrotnie stawali na podium. Dziewczęta zdobyły II miejsce, a chłopcy III. Najlepiej zaprezentował się Kamil Sitarz, który powtórzył swój ubiegłoroczny wyczyn zajmując I miejsce.

Gospodarzem zawodów w biegach przełajowych już tradycyjnie od paru lat jest nasza szkoła. Także i tym razem udało nam się trafić z terminem. W czasie zawodów, była bardzo ładna pogoda, ale wcześniejsze opady sprawiły, że trasa była wyjątkowo ciężka. Zawodnicy jednak poradzili sobie doskonale, co bardzo dobrze świadczy o ich przygotowaniu do tej imprezy. Najlepiej wypadli reprezentanci SP w Dobrzycy, którzy zarówno w konkurencji dziewcząt, jak i chłopców zajęli I miejsce.

Link do zdjęć z zawodów: http://www.splekno.witrynaszkolna.pl/strona=Galeria36

Jesteśmy v-ce mistrzami województwa w minisiatkówce na Orlikach

W poniedziałek, 17. września, jako zwycięzcy finału regionalnego w Koszalinie, wzięliśmy udział w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Orlik Volleymania 2012. Oprócz nas na Orliku,  w Drawsku Pomorskim pojawiło się 6 drużyn. W wyniku losowania, w pierwszym meczu zagraliśmy z Trzebiatowem, który nadspodziewanie łatwo pokonaliśmy w dwóch setach. W półfinale zmierzyliśmy się, z Wałczem, który pokazał się z bardzo dobrej strony w fazie eliminacyjnej. Także tą drużynę udało nam się pokonać 2 : 1. W finale, w meczu o pierwsze miejsce zagraliśmy z drużyną gimnazjalistów z Chwiramu. Z wcześniejszych obserwacji wynikało, że łatwo nie będzie i ...nie było. Ulegliśmy 2 : 0 ( w setach, 10 : 15 i 12 : 15)

Pomimo porażki w ostatnim meczu, nasz udział w tegorocznych rozgrywkach Orlik Volleymanii należy uznać za bardzo udany. Co prawda na Finał Ogólnopolski do Sopotu nie pojedziemy, ale wszak za nami uplasowały się drużyny z: Kołobrzegu, Wałcza, Trzebiatowa, Drawska Pomorskiego i Szczecina. To ostatnie miasto – stolica województwa, ma prawie tyle szkół podstawowych ilu my wszystkich uczniów w naszej szkole!!!!

Warto zaznaczyć, że sama organizacja Turnieju, w Drawsku Pom. Stała na bardzo wysokim poziomie.

Piękna i kolorowa dekoracja Orlika, wszyscy uczestnicy otrzymali dwa komplety koszulek z logo sponsorów, a do tego poczęstunek. Na pierwsze trzy drużyny czekały nagrody specjalne: puchary, dyplomy i torby na sprzęt sportowy. Obfitość nagród osłodziła naszym chłopcom gorycz porażki, w ostatnim meczu.

Chłopcy, których opiekunem jest p. Bogdan Wojsa, w turnieju wystąpili w następującym składzie:

 

 1. Kuba Gałka,
 2. Krzysztof Bara,
 3. Hubert Ilcewicz - kapitan,
 4. Kuba Andrzejewski,
 5. Kamil Sitarz,
 6. Maciej Białek,
 7. Kacper Kalicki,
 8. Bartek Lewoczko.

 

Wyniki 
 
Kategoria Chłopcy 99/00 :
Ćwierćfinały
UKS Volley Wałcz – UKS OPP Powiat Kołobrzeg 2:0 
Drawsko Pomorskie – UKS Sternik Szczecin 2:0 
SKS Będzino – PG Trzebiatów 2:0 
Gimnazjum Chwiram – wolny los 
Półfinały: 
SKS Będzino – UKS Volley Wałcz 2:1 
Gimnazjum Chwiram – Drawsko Pomorskie 2:1 
Mecz o 3 miejsce: 
Drawsko Pomorskie – UKS Volley Wałcz 2:1 
Finał:
Gimnazjum Chwiram – SKS Będzino 2:0
 

 

 

Nasze siatkarki i siatkarze udanie zaczęli nowy sezon

Orlik Volleymania

 

Jeszcze się na dobre nie zaczął rok szkolny, a nasze siatkarki i nasi siatkarze już  z powodzeniem zainaugurowali nowy sezon.

Obie nasze drużyny wystąpiły w miniony weekend w Koszalinie, na turniejach zorganizowanych wyjątkowo, nie w hali, lecz po gołym niebem, na kompleksie sportowym Orlik, przy ul Głowackiego. Zawody te, były regionalnymi eliminacjami do finału wojewódzkiego, ogólnopolskiego turnieju siatkarskiego  pn. ORLIK VOLLEYMANIA,  firmowanego przez Polski Związek Piłki Siatkowej. Swoim rozmachem i zasadami przypomina rozgrywki  halowe KINDER + SPORT, w których od dwóch lat nasi uczniowie odnoszą spore sukcesy. Oba te turnieje łączy także to, że patronują im wybitni siatkarze, byli reprezentanci kraju. Ambasadorem „Kinderek” jest Sebastian Świderski a „Orlikvolleymanii”  Paweł Papke.  Tegoroczne zawody, były dopiero drugą edycją ORLIK VOLLEYMANII. W ub. roku pilotażowo, do udziału wytypowano jedynie cztery województwa. Zainteresowanie rozgrywkami spowodowało, że władze PZPS postanowiły rozszerzyć tą imprezę na cały kraj, by mogło w niej uczestniczyć jak najwięcej młodych adeptów siatkówki.  Zawody rozgrywano w dwóch kategoriach wiekowych 1999 – 2000  i 1997 – 1998. O regulaminie i przepisach można poczytać tutaj: www.orlikvolleymania.pl

Dziewczęta grały w sobotę i w gronie pięciu drużyn zajęły 2. miejsce, ulegając po wyrównanej walce jedynie faworyzowanej reprezentacji SP nr 18. Natomiast chłopcy przystąpili do rozgrywek w niedzielę. Spośród czterech drużyn okazali się najlepsi, chociaż początek zmagań nie był obiecujący. W pierwszym secie ulegli bowiem swoim rywalom   z Gimnazjum nr 4 w Koszalinie. Ostatecznie wygrali to spotkanie 2 : 1 i cały turniej, pokonując kolejnych rywali po 2 : 0. 

Nasi chłopcy jako zwycięzcy wywalczyli prawo startu w finale wojewódzkim, który odbędzie się prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu, w Drawsku Pomorskim.

 

Oto składy naszych drużyn:

Dziewczęta – op. p. Halina Subel

 1. Martyna Stefańska
 2. Viktoria Nawrocka,
 3. Mariola Gwizd,
 4. Marysia Szczeparska,
 5. Wiktoria Kowalczyk,
 6. Zuzia Staniak,
 7. Natalia Kwiatkowska,
 8. Julia Grajper.

 

Chłopcy – op. p. Bogdan Wojsa

 1. Kuba Gałka,
 2. Krzysztof Bara,
 3. Hubert Ilcewicz,
 4. Kuba Andrzejewski,
 5. Maciej Białek,
 6. Kacper Kalicki,
 7. Bartek Lewoczko.

 

Gwoli wyjaśnienia. Dwaj pierwsi chłopcy, to nasi tegoroczni absolwenci, ale zgodnie z regulaminem mogli grać w naszej drużynie i bardzo ucieszyli się z powołania. Na boisku okazali się bardzo pomocni swoim młodszym kolegom.

 

 

 

 

 

 

 

Ostatnie zawody w tym roku szkolnym za nami:-(

W poniedziałek 18 czerwca gościciliśmy w naszej szkole najmłodszych lekkoatletów. O medale oprócz nas rywalizowali reprezentanci szkół, z Mścic i Tymienia.

W czwórboju l.a. w zasadzie powinni startować głownie szóstoklasistki i szóstoklasiści, ale z uwagi na małą liczebność uczniów w tych klasach musieliśmy uzupełnić składy młodszymi.

 Na konkurencję tą składają się:

 • bieg na 60 m.,
 • rzut piłeczką palantową,
 • skok w dali,
 • bieg na 600m (dziewczęta), 1000m.(chlopcy) .

Ich młodsi o rok koleżanki i koledzy startowali w trójboju (bez biegu długiego).

Zawody udały się nadzwyczajnie. Rywalizacja była bardzo zacięta, dość powiedzieć, że o I miejscu na podium decydowały zaledwie dwa punkciki. Nasi zawodnicy wypadli bardzo, dobrze zajmując na podium we wszystkich konkurencjach, wszystkie drugie miejsca. Szczególnie "zaszalały" w trójboju nasze dziewczęta. Zajęły niemal całe podium, .....ale jak na tradycyjną, polską gościnność przystało, najwyższy jego stopień zostawiły dla swojej koleżanki z Tymienia;-). Na marginesie warto dodać, że wywalczyła sobie tytuł mistrzowski dzięki doskonałemu rzutowi piłeczką palantową. Jej wynik 52m okazał się nie do pobicia.....nawet dla większości biorących udział w zawodach chłopców!!!!!!!!!!!!!!!

Nasze drużyny wystąpiły w następujących składach:

Dziewczęta:

 1. M. Stefańska - V,
 2. M. Szczeparska - V,
 3. W. Nawrocka - V,
 4. D. Bagrowska - VI,
 5. M. Kuczyńska - VI,
 6. W. Kowalczyk - V.

Chłopcy:

 1. K. Gałka - VI,
 2. K. Bara - VI,
 3. M. Baran - VI,
 4. M. Romanowski - VI,
 5. D. Świątek - VI,
 6. K. Sitarz - IV,
 7. H. Ilcewicz - V,
 8. K. Andrzejewski - V,
 9. M. Białek - V.

W galerii zdjęcia z zawodów autorstwa Ani Buchowieckiej!!!

http://www.splekno.witrynaszkolna.pl/strona=Galeria25

Odrobina żeglarstwa

Uczeń naszej szkoły Patryk Masina pomimo młodego wieku, jest członkiem Morskiego Kluby Żeglarskiego "TRAMP" w Mielnie. Od kilku lat uprawia żeglarstwo i często bierze udział w regatach, odnosząc sukcesy w najmłodszej klasie, na łódkach klasy "Optymist". Bardzo udanie zainaugurował także tegoroczny sezon, zwyciężając w regatach zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka na J. Jamno. Warto w tym miejscu dodać, że odbyły się one w bardzo trudnych warunkach i niewiele załóg zdecydowało się w ogóle wyjść na wodę. Tym bardziej z uznaniem trzeba podejść do wyniku Patryka.

GRATULUJEMY!!!!

 

 

 

Patryk odnosi kolejne sukcesy!!!

Tym razem stanął na podium w Szczecinku. Rywalizacja była o wiele ciekawsza, bo w klasie OPTYMIST rywalizowało, prawie 70 załóg. Nasz młody żeglarz popłynął doskonale zajmując II miejsce.

GRATULUJEMY!!!

 

Minisiatkówka - tegoroczna rywalizacja zakończona!

  

Finał Wojewódzki IMS w Minisiatkówce - Mścice 18.05.2012r.

 

 

 

Nasi siatkarze zdobyli tytuł v-ce mistrzów województwa w minisiatkówce!!!!!

 

Turniej, którego bylismy godpodarzem został rozegrany, w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Ludzi Morza w Mścicach. Rywalizowały w nim oprócz nas zespoły: z Darłowa, Pyrzyc i Szczecina. Mecze były bardzo wyrównane. Wszystkie kończyły sie wynikami 2:1. W fazie wstępnej grały ze sobą SP w Będzinie z s. w Łeknie i SP nr 2 Pyrzyce (2:1), oraz SP nr 39 Szczecin i SP nr 3 Darłowo (2:1).

W meczu o I miejsce nasza szkoła zmierzyła się z SP 39 Szczecin. Tym razem rywale okazali się od nas minimalnie lepsi i wygrywając 2:1  zdobyli tytuł Mistrzów Województwa. My zostaliśmy wicemistrzami co należy uznać za OGROMNY SUKCES. Po roku przerwy powróciliśmy na podium, potwierdzając  przynależność do czołowych drużyn w tej dyscyplinie sportu w województwie zachodniopomorskim. Warto w tym miejscu podkreślić, że w okresie minionych pięciu lat czterokrotnie byliśmy uczestnikami finałów wojewódzkich.

W meczu o III miejsce SP nr 3 w Darłowie wygrała z SP nr 2 w Pyrzycach.

Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy i puchary, a zawodnicy medale ufundowane przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Szczecinie. Dodatkowo najlepsi zawodnicy z każdego zespołu statuetki MVP ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Koszalinie.

 

Nasza drużyna wystąpiła w następującym składzie: 

 

1.    Jakub Gałka - kl. VI - kapitan drużyny i jej niekwestionowany lider.

2.    Krzysztof Bara – kl. VI,

3.    Marek Baran – kl. VI,

4.    Hubert Ilcewicz – kl. V,

5.    Jakub Andrzejewski – kl. V,

6.    Paweł Barna – kl. VI,

7.    Maciej Staszkiewicz – kl. VI,

8.    Kamil Sitarz – kl. IV,

9.    Kacper Kalicki – rez. – kl. IV

10. Sergiusz Kowalski –rez. – kl. VI

 

 W galerii 24 zdjęcia z turnieju. http://www.splekno.witrynaszkolna.pl/strona=Galeria24

 

W tym miejscu czas na podziękowania:

 

 • Panu dyr Leszkowi Lenarcikowi - za udostępnienie sali,
 • Nauczycielkom w.f. z Mścic z p. J. Borowską na czele, za pomoc w organizacji turnieju,
 • Radzie Rodziców  naszej szkoły i Rodzicom naszych zawodników  za zaangażowanie w przygotowania i obsługę turnieju. Od opiekunów drużyn dostaliśmy "6"
 • WSZYSTKIM  KIBICOM ZA GORĄCY DOPING. W szczególności Panu Wójtowi - Henrykowi Brodzie, który swojej obecności nie ograniczył tylko do oficjalnych obowiązków związanych z otwarciem i zamknięciem turnieju, ale był na nim przez cały czas i zagrzewał z trybun naszych chłopców do walki !!!!!!!

 

 

(b.w.)

 

 

 

Półfinał Wojewódzki IMS w Minisiatkówce - Mścice 14.04.2012r.

Turniej, którego gospodarzem była nasza szkoła wraz z Zarządem Gminnym SZS w Będzinie, rozegraliśmy w hali sportowej Zespołu Szkół im. Ludzi Morza w Mścicach, tradycyjnie korzystając z gościnności p. Leszka Lenarcika – dyrektora ZS.

 

Region „A” był reprezentowany przez naszą Szkołę i SP nr 3 Darłowo, Region „B” przez, SP nr 12 Szczecin i SP nr 1 Świnoujście. W pierwszej fazie zawodów, rozgrywanej równolegle na dwóch boiskach zagraliśmy ze Świnoujściem, a Darłowo ze Szczecinem. Mecze zakończyły się zwycięstwem zespołów z Regionu „A” i  już w tym momencie było wiadomo, że zdobyliśmy awans do finałowej czwórki zespołów, które będą walczyły o mistrzostwo województwa. Pozostał jednak jeszcze do rozegrania mecz  o I miejsce z  Darłowem.

 

Należy podkreślić, że turniej miał bardzo wyrównany poziom, o czym świadczą wyniki poszczególnych spotkań. Aż w trzech meczach, w rozstrzygających setach zwycięzców od pokonanych dzieliły zaledwie dwa punkty!!! 

 

Zwycięstwo w turnieju nie przyszło nam łatwo. Co prawda do pierwszej czwórki powrócił Hubert, po ponad trzytygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją ale z kolei z drugiej czwórki „wypadł” Michał, który po przerwie świątecznej pojawił się w szkole zagipsowany. W trybie awaryjnym do drużyny dołączył „Ryba” ale sytuacja nadal była bardzo trudna. Stało się oczywiste, że wszystkie mecze przyjdzie nam rozstrzygać w tiebreakach, które nawet dla drużyn grających w najwyższych klasach rozgrywek są loterią.

 

Pierwszy mecz ze Świnoujściem „ułożył” nam się kapitalnie. Pierwszego seta co prawda przegraliśmy ale dwa pozostałe to był popis naszych chłopców. Zagrali swoje najlepsze spotkanie w tegorocznym cyklu rozgrywek. Wychodziło im prawie wszystko, były takie momenty, że ręce same składały się do oklasków. Do drugiego  meczu  z Darłowem o I miejsce przystąpiliśmy chyba jednak  zbytnio rozluźnieni i w końcówce zrobiło się trochę nerwowo ale ostatecznie wygraliśmy!!!!!   

 

W zgodnej opinii opiekunów rywalizujących drużyn, doskonale wywiązaliśmy się także  z roli gospodarzy turnieju. Dzięki funduszom przekazanym naszemu SZS ze Starostwa Powiatowego w Koszalinie, kapitanowie wszystkich drużyn odebrali puchary i dyplomy z rąk p. Wojciecha Jobdy – szefa Koszalińskiego Okręgowego SZS i p. Jolanty Piekut-Borowskiej - sekretarza naszego gminnego SZS, a na zawodników po zakończeniu zmagań czekał słodki poczęstunek. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano naszego Krzysia Barę.  Otrzymał on statuetkę i okolicznościowy dyplom. Krzysiu nawet nie próbował ukryć zaskoczenia. W zgodnej opinii opiekunów drużyn zasłużył w pełni na to wyróżnienie. Co prawda nie kończył akcji tak efektownie jak Kuba, który zdobył dla nas najwięcej punktów ale w polu był nie do zatrzymania. Kapitalnie „wyciągał” nawet bardzo trudne piłki, toteż po ostatnim meczu schodził z boiska strasznie poobijany ale szczęśliwy co możecie oglądać w fotogalerii.

 

Poniżej wyniki poszczególnych spotkań i klasyfikacja końcowa.

 

SP Łekno – SP nr 1 Świnoujście 2 : 1 (10 : 25, 25 : 18, 15 : 8) 

 

SP Darłowo – SP nr 12 Szczecin 2 : 0 (25 : 20, 26 : 24 )

 

SP Łekno – SP Darłowo 2 : 1 (13 : 25, 25 : 16, 15 : 13)

 

SP nr 1 Świnoujście – SP nr 12 Szczecin 2 : 0 (26 : 24, 25 : 19)

 

Klasyfikacja końcowa turnieju:

 

1. SP w Będzinie z s. w Łeknie,

 

2. SP nr 3 w Darłowie,

 

3. SP nr 1 w Świnoujściu,

 

4. SP nr 12 w Szczecinie.

 

Nasz zespół wystąpił w następującym składzie:

 

1. Jakub Gałka – kapitan drużyny,

 

2. Krzysztof Bara,

 

3. Marek Baran ,

 

4. Hubert Ilcewicz,

 

5. Sergiusz Kowalski,

 

6. Jakub Andrzejewski,

 

7. Paweł Barna,

 

8. Maciej Staszkiewicz,

 

9. Kamil Sitarz,

 

10. Michał Rybarczyk.

 

Dyplom_II

 

 

 

Warto dodać, że nasza Szkoła dzięki temu zwycięstwu już po raz czwarty, w okresie minionych pięciu lat zagra w finale wojewódzkim IMS w minisiatkówce. http://www.splekno.witrynaszkolna.pl/strona=Galeria20

 

 

Zdjęcia z tego turnieju są autorstwa p. Iwony Gałki  i  p. Agnieszki Kowalskiej.

 

(bw)

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

 

Relacja z Turnieju Regionalnego w Mninisiatkówce

 

 

 

Turniej został rozegrany w czwartek 15. marca w hali Zespołu Szkół im. Ludzi Morza w Mścicach.   W wyniku losowania utworzono dwie grupy, w których zespoły rozgrywały mecze systemem „każdy z każdym” W grupie „A” znalazły się reprezentacje: SP nr 1 Szczecinek, SP nr 17 Koszalin i SP w Będzinie z s. w Łeknie, w grupie „B”: SP w Toporzyku, SP w Tychowie i SP nr 3 w Darłowie.  

 

Obserwując mecz między Szczecinkiem i Koszalinem (my graliśmy później) wydawało się, że awans zdobędziemy łatwo. Koszalin co prawda wygrał 2:0, ale poziom całego spotkania nie zachwycił. Zaraz potem grał z nami. Pierwszy set nasza podstawowa czwórka wygrała gładko, do 15-tu. Kolejny, nasza druga czwórka przegrała po bardzo zaciętej walce do 30, no i tie break. Przed zmianą stron było 8:4 dla nas ale potem zrobiło się bardzo nerwowo. Ostatecznie set zakończył się naszym zwycięstwem 17:15, co już wskazuje, że  końcówka meczu była bardzo emocjonująca. Po raz nie wiem, który przyszło nam się przekonać jaką loterią jest ten przez większość siatkarzy nie lubiany tie break. Potem już było z górki. Ze Szczecinkiem 2:0, chociaż po grze takiej sobie, bo w głowach chłopców jeszcze pozostał ślad  poprzedniego spotkania. W tym momencie już wiedzieliśmy, że awansowaliśmy do Półfinału Mistrzostw Województwa. No ale pozostał jeszcze do rozegrania mecz o I miejsce z Darłowem - zwycięzcą drugiej grupy, które gładko pokonało drużyny  z Tychowa i Toporzyka. Mecz wcale nie o przysłowiową pietruszkę, bo w turnieju półfinałowym zwycięzca naszego regionu "A" będzie grał z drugą drużyną (przynajmniej teoretycznie słabszą) rozgrywanych równolegle z naszymi, zawodów o mistrzostwo regionu "B". Świadomość, że cel minimum, czyli awans do kolejnej rundy rozgrywek został osiągnięty, spowodowała, że wreszcie nasi chłopcy zagrali na swoim normalnym poziomie. Pokonali - momentami po bardzo dobrej grze - swoich rówieśników z Darłowa 2:0.

 

 
Przed nami turniej półfinałowy i motywacja do wytężonej pracy na treningach, bo stawka rozgrywek coraz większa.

 

Wyniki turnieju regionalnego  „A” (są jeszcze trzy regiony: „B” „C” i „D”)

 

1. SP w Będzinie z s. w Łeknie – awans do półfinału mistrzostw województwa,

 

2. SP nr 3 w Darłowie - awans do półfinału mistrzostw województwa,

 

3. SP nr 17 w Koszalinie,

 

4. SP w Tychowie

 

5 – 6. SP nr 1 Szczecinku i SP w Toporzyku.

 

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano kapitana naszego zespołu: Kubę Gałkę.

 

CHŁOPCOM GRATULUJEMY AWANSU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

W Fotogalerii fotki z turnieju: http://www.splekno.witrynaszkolna.pl/strona=Galeria14

Wyniki poszczególnych spotkań:

Grupa "A"

Szczecinek - Koszalin 0:2 (21:25, 22:25)

Łekno - Koszalin 2:1 (25:15, 30:32, 17:15)

Łekno - Szczecinek 2:0 (25:22, 25:12)

 

Grupa "B"

Darłowo - Toporzyk 2:0 (25:10, 25:2)

Tychowo - Toporzyk 2:0 (25:11, 25:15)

Darłowo - Tychowo 2:0 (25:14, 25:16)

 

Mecz o I miejsce:

Łekno - Darłowo 2:0 (25:15, 25:18)

 

Mecz o III miejsce:

Koszalin - Tychowo 2:0 (25:19, 25:18)

M_P____tenis_sto___003

 

DSC08260

 

MVP

 

 

 

(bw)

 

 

 

Chcesz być na bieżąco zaglądaj tutaj: http://www.wszs.szczecin.internetdsl.pl/

 

MISTRZOSTWA POWIATU

 

Impreza odbyła się w czwartek 16.02. br. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Ludzi Morza w Mścicach. Zawody rozegrano zarówno w konkurencji chłopców jak i dziewcząt. W tym roku do turnieju zgłosiło się wyjątkowo dużo, bo aż 8 zespołów. Nasi chłopcy o awans do dalszego etapu rozgrywek rywalizowali ze swoimi rówieśnikami z Sianowa, Rosnowa i Kłanina. Wygrali wszystkie swoje mecze po        2 : 0    i z kompletem punktów zajęli I miejsce, zdobywając po raz kolejny tytuł Mistrzów Powiatu.            

Z kronikarskiego obowiązku należy dodać, że II miejsce przypadło drużynie z Rosnowa, III z Kłanina, a IV z Sianowa. Marek Baran - nasz rozgrywający, został uznany za najlepszego zawodnika turnieju.

 

Nasza drużyna wystąpiła w następującym składzie:

 

 • Jakub Gałka - kapitan druzyny,
 • Krzysztof Bara,
 • Marek Baran,
 • Hubert Ilcewicz,
 • Michał Romanowski,
 • Sergiusz Kowalski,
 • Paweł Barna,
 • Jakub Andrzejewski,
 • Maciej Staszkiewicz,
 • Kamil Sitarz.

Warto dodać, że w turnieju dziewcząt wystąpiły także reprezentantki naszej szkoły. Zaprezentowały sie bardzo dobrze, bo uległy jedynie zwyciężczyniom - dziewczętom z Tymienia. W ostatecznej klasyfikacji jednak nie mogły być ujęte, gdyż startowały poza konkursem, bo turniej  był przeznaczony dla mistrzyń gmin, a nasze dziewczęta w tym roku na zawodach w Dobrzycy zajęły II miejsce.

 

I miejsce naszych chłopców daje im prawo startu w rozgrywkach regionalnych, które odbędą się w marcu. Czynimy starania o organizację tego turnieju w Mścicach.

 

tutaj fotki: http://www.splekno.witrynaszkolna.pl/strona=Galeria5

 

M_P____tenis_sto___002

 

DSC08287

 

DSC07528_2

 

Od lewej stoją: J. Gałka, M. Baran, K. Bara, M. Romanowski, H. Ilcewicz, K. Sitarz, S. Kowalski ( schowany z tyłu), M. Staszkiewicz, K. Andrzejewski, P. Barna.

DSC07617

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spory sukces Dagmary

Uczennica naszej szkoły, Dagmara Bagrowska jest zawodniczką KS Judo - Gwardia Koszalin. Chociaż uprawia tą dyscyplinę poza naszą szkołą to warto kilka słów napisać o Jej występach na tatami. Po sześciu latach treningów i sukcesach w róznych turniejach może się poszczycić sporym osiągnięciem.  W swoim pierwszym występie na Mistrzostwach Polski Młodziczek, które odbyły się w dniach 21 - 22.04.2012r. w Krakowie zdobyła V miejsce.

Dagmarze GRATULUJEMY!!!!! i życzymy "pudła" w kolejnych startach.

 

Dagmara___judo 

Rozgrywki o Puchar Kinder+Sport - Czas na finał !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

__wider

 

Rozgrywki są organizowane pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Fundacji "Polska Siatkówka" Sponsorem głównym począwszy od szczebla wojewódzkiego jest firma FERRERO producent min. batoników Kinder Bueno. Turniej ma zasięg międzynarodowy. W Polsce jego ambasadorem jest jeden z naszych  najwybitniejszych siatkarzy Sebastian Świderski.

Zgłosiliśmy do rozgrywek dwie drużyny dziewcząt i trzy chłopców. Podajemy link do strony internetowej, na której znajdziecie regulamin rozgrywek i na bieżąco będziecie mogli śledzić jak sobie radzą nasi reprezentanci.

Eliminacje w naszym województwie odbywają się pod nazwą "Zachodniopomorski Mini Volley Cup 2012"

Wrzućcie sobie w "Ulubione" i zaglądajcie tutaj: http://zzps.pl/MINISIATKOWKA

Pod tym linkiem oficjalna, ogólnopolska strona KINDEREK: http://www.kindersport.pl/ Znajdziecie tam fajne gadżety, np.  wygaszacze ekranu, fajne tapety, etc. 

 

 

Trwa doskonała passa naszych siatkarzy!!!!

 

Minęły zaledwie dwa tygodnie od awansu do Finału Wojewódzkiego w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, a nasi siatkarze odnieśli kolejny ogromny sukces.

 

We wtorek aż trzy drużyny z naszej szkoły wzięły udział w Finale Wojewódzkim Turnieju KINDER + SPORT (żadnej innej szkole i klubowi występującym w tegorocznym turnieju nie udała się ta sztuka). Już sam udział na tym szczeblu rozgrywek jest niebywałym osiągnięciem ale chłopcy na tym nie poprzestali. Największą niespodziankę sprawili piątoklasiści. Po niezwykle emocjonujących meczach zdobyli tytuł Mistrzów Województwa, premiowany wyjazdem na Mistrzostwa Polski do Zabrza.  Jest to jak do tej pory  największe osiągnięcie naszych uczniów w tych rozgrywkach. O krok od powtórzenia tego  wyczynu byli ich starsi koledzy z klasy szóstej. Musieli jednak tym razem uznać wyższość swoich przeciwników z MDK ze Świnoujścia i ostatecznie zajęli doskonałe II miejsce. Ta lokata pozwala im jeszcze ubiegać się o bilety do Zabrza w turnieju barażowym, który zostanie rozegrany na początku czerwca.

 

Czwartoklasiści co prawda nie osiągnęli aż tak spektakularnego wyniku jak ich starsi koledzy (ostatecznie zostali sklasyfikowani na 7 miejscu) ale  i dla nich  wyjazd do Szczecina nie jest czasem zmarnowanym. Nabyli bowiem doświadczenia i obycia sportowego na bardzo dużej imprezie sportowej, w bardzo dużym mieście, co na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Poniżej składy naszych drużyn i wyniki poszczególnych spotkań:

Klasa czwarta - DWÓJKI


Kacper Kalicki, Bartek Lewoczko.

 

z "Maratonem" Świnoujście: 12 :25, z UKS "Liderem" Chojna 7 : 25 i z  USS "Volley" Wałcz 13 : 25.

Klasa piąta - TRÓJKI


Hubert Ilcewicz, Kuba Andrzejewski, Kamil Sitarz, Maciej Białek.

 

Faza grupowa

 

z Mł.DK Świnoujście 25 : 7,  z SP Nr 71 Szczecin 25 : 17, z SP Nr 12 Szczecin 13 : 25

 

Półfinał

 

wygrana z UKS "Maraton" Świnoujście 26 : 24

 

Finał

 

Ponownie z  SP Nr 12 Szczecin i tym razem udany rewanż za porażkę w fazie grupowej  26 : 24Klasa szósta - CZWÓRKI

 

Kuba Gałka, Krzysztof Bara, Marek Baran, Paweł Barna, Sergiusz Kowalski.

 

Faza grupowa

 

z UKS "Liderem" Chojna 25 : 20, z Mł.DK Świnoujście 22 : 25,  z SP Nr 3 Gryfice 25 : 16

 

Półfinał

 

z SP Nr 74 Szczecin 26 : 24

 

Finał

 

Ponownie z Mł.DK Świnoujście i niestety podobnie jak w fazie grupowej porażka 17 : 25


 

Nawet  pobieżna analiza wyników pokazuje, że poziom drużyn w "TRÓJKACH" i "CZWÓRKACH" był bardzo wyrównany. W decydujących meczach o zwycięstwie bądź porażce decydowały zaledwie DWA małe punkciki. Tym większa więc radość z sukcesu naszych zespołów. Naszym chłopcom GRATULUJEMY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Wypada w tym miejscu wspomnieć, że na turnieju w Szczecinie ze względu na to, że w jednym czasie mecze  rozgrywały nasze wszystkie drużyny, trenerskiego wsparcia udzielił nam p. Wiesław Subel - emerytowany nauczyciel w. f.  Przez całe zawody opiekował się drużyną piątoklasistów i ma niewątpliwie także swój wkład w ich końcowy sukces. Dziękujemy!!!!!!

Tutaj zdjęcia z turnieju:

http://www.splekno.witrynaszkolna.pl/strona=Galeria21

 

 

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Czas na finał !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY TURNIEJU FINAŁOWEGO „ZACHODNIOPOMORSKIE MINI VOLLEY CUP” ORAZ „KINDER + SPORT” - SZCZECIN 24.04.2012

 

 

TERMIN: 24.04.2012 – Wtorek

 

MIEJSCE: Hala SP nr 74 Szczecin Osiedle Bukowe ul. Seledynowa 50

 

GODZINA: godz. 12:00 Początek Turnieju

 

godz. 11:30 Odprawa techniczna

 

godz. ok. 15:00 Zakończenie Turnieju

 

Na Odprawie technicznej należy przedłożyć następujące obowiązkowo następujące dokumenty:

 

1/ Formularz zgłoszeniowy

 

2/ Zgody rodziców / opiekunów lub Badania Lekarskie (lekarz sportowy)

 

3/ Dokument zawodnika ze zdjęciem

 

4/ W kategoriach „Trójek” i „Czwórek” obowiązują koszulki z numerami

 

zgodnie z Przepisami Mini Siatkówki (system rotacji zawodników )

 

Turniej zostanie rozegrany w następujących kategoriach:

 

1- Kategoria „Dwójek” - 2 x 2 chłopców

 

2- Kategoria „Trójek” 3 x 3 chłopców

 

3- Kategoria „Czwórek” 4 x 4 chłopców

 

 

Turniej będzie rozegrany na 3 oddzielnych boiskach dla poszczególnych kategorii.

 

Obsadę sędziowską stanowić będą zawodowi sędziowie Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej.

 

Nagrody: Medale i Sprzęt sportowy dla 3 najlepszych zespołów w każdej kategorii

 

Na Boiskach mogą przebywać tylko i wyłącznie opiekunowie zespołów zgłoszonych wcześniej do Turnieju na Odprawie i umieszczeni w Formularzu Zgłoszeniowym. Osoby postronne uczestniczą w Turnieju obserwując zawody z trybun Hali

 

 

 Przewodniczący Wydziału Szkolenia ZZPS

 

 Zdzisław Gogol

 

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>  

Zakończyły się turnieje eliminacyjne.

 

Pod tym linkiem znajdziecie ostateczny ranking naszej grupy ŻÓŁTEJ. Zobaczycie jakie miejsca zajęły nasze drużyny tak dziewcząt jak i chłopców, a także jak się powiodło pozostałym zespołom z naszej gminy

 

http://zzps.pl/files/320__820__MINI_SIATKOWKA___OSTATNIE_TURNIEJE_W_TYM_TYGODNIU_I_FINALY.pdf

 (bw)

 

Relacja z II Turnieju Regionalnego o Puchar Kinder + Sport

 

 

 

 

Drugi turniej regionalny odbył się w piątek 30.03.2012r. w Darłowie, w hali  sportowej Zespołu Szkół Morskich. W komplecie stawiły się wszystkie drużyny, które podejmowaliśmy dwa tygodnie temu w Mścicach.

Jako pierwsi o awans walczyli chłopcy w kategorii „CZWÓREK”. Byli  w komfortowej sytuacji, bo jako zwycięzcom pierwszego turnieju do osiągnięcia tego celu wystarczyło  zajęcie II miejsca. Przed wyjazdem wyglądało na to, że zwycięstwo jest poza ich zasięgiem. Dwóch chłopców z podstawowego składu się rozchorowało i ich miejsce musieli zająć zawodnicy rezerwowi.  Ci jednak uparli się, że godnie zastąpią swoich kolegów. Cały zespół zagrał bardzo dobre spotkanie i po ponownym zwycięstwie nad swoimi kolegami z Darłowa  zajął I miejsce w tabeli eliminacyjnej naszej grupy.

 

 

 

W następnej kolejności o awans walczyli nasi najmłodsi. Zagrali bardzo dobrze i z kompletem punktów zajęli I miejsce zarówno w tym turnieju, jak i w całych eliminacjach.

 

 

 

Prawdziwe emocje zaczęły się wraz z meczami w kategorii „TRÓJEK” Nasi zawodnicy, którzy podobnie jak ich najstarsi koledzy przystąpili do turnieju poważnie osłabieni (nie mógł zagrać z powodu poważnej kontuzji Hubert – absolutny lider drużyny) do końca nie mogli być pewni awansu. Zaczęli fatalnie, od porażki z I zespołem Darłowa. W tym momencie wydawało się, że już jest po awansie. Potem jednak dość niespodziewanie wygrali z I drużyną Tymienia, a następnie z I zespołem Mścic. Jako zdobywcom II miejsca w grupie, przyszło im grać o III miejsce w całym turnieju z teoretycznie słabszym II zespołem Tymienia. Zespół słabszy okazał się faktycznie tylko w teorii, która z realnym sportem ma jednak niewiele wspólnego. Po bardzo emocjonującej walce nasi ulegli swoim przeciwnikom najmniej jak tylko można, czyli dwoma punktami. Zaczęło się gorączkowe liczenie punktów  z obu turniejów, tego w Darłowie i wcześniejszego w Mścicach. Matematyka okazała się dla nas łaskawa. Z drugiego miejsca, wyprzedzając następną drużynę o dwa punkciki, nasi chłopcy  awansowali do finału wojewódzkiego dołączając do swoich starszych i młodszych kolegów.

 

Grupa „ŻÓŁTA”

 

 

 

KLASYFIKACJA  KOŃCOWA

 

 

 

„DWÓJKI”

 

 

 

1.  Łekno – 37 pkt.

 

2.  Darłowo II – 35 pkt.

 

3.  Darłowo I – 28 pkt.

 

4-5.  Tymień I – 26 pkt.

 

4-5.  Tymień II – 26 pkt.

 

 

 

„TRÓJKI”

 

1.    OPP Kołobrzeg – 40 pkt.

 

2.    Łekno – 30 pkt.

 

3-4.  Tymień II – 28 pkt.

 

3-4. Darłowo I – 28 pkt.

 

5.   Tymień I – 26 pkt.

 

6-7.  Mścice I – 16 pkt.

 

6-7.  Mścice II – 16 pkt.

 

8.  Darłowo II – 10 pkt.

 

 

 

„CZWÓRKI”

 

 

 

1. Łekno – 40 pkt.

 

2. Darłowo – 34 pkt.

 

 

 

Podsumowując nasz udział w turniejach eliminacyjnych możemy mówić o ogromnym sukcesie. Wystawiliśmy zaledwie trzy drużyny i wszystkie awansowały dalej. W całym okresie naszych  startów  w „Kinderach” jeszcze nigdy nam się podobna sztuka nie udała.

 

Podsumowując turnieje eliminacyjne trzeba podkreślić kluczową rolę zawodników rezerwowych. Maciek i Paweł okazali się doskonałymi zmiennikami i pomimo ogromnej presji, którą trudno im było opanować, zwłaszcza w pierwszych minutach spotkań, doskonale wywiązali się ze swojej roli.

 

                              Na koniec relacji jeszcze bardzo miły akcent pozasportowy!

 

Choć turniej odbywał się w Darłowie, powody do satysfakcji mogą mieć Mamy naszych zawodników, które przygotowały poczęstunek dla opiekunów drużyn biorących udział w turnieju, który współorganizowaliśmy w Mścicach. Otóż opiekunowie ci z rozrzewnieniem wspominali wypieki, które im wtedy zaserwowano, a nam się PO PROSTU zrobiło BARDZO MIŁO :-)))))  (że takie fajne Mamy mamy)

 

Finał wojewódzki odbędzie się we wtorek 24 kwietnia w SP Nr 74 w Szczecinie. Stawką rozgrywek jest bilet do Zabrza. Tam bowiem będzie rozgrywany finał ogólnopolski. Awansują tylko zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych. W krótkiej, bo zaledwie trzyletniej histori naszych startów w tych rozgrywkach, dwukrotnie nasi reprezentanci zajmując drugie miejsca byli bardzo blisko osiągnięcia wymarzonego celu. Może się uda tym razem.......

 

 

 

 

W Darłowie nasze drużyny wystąpiły w następujących składach:

 

 

 

„DWÓJKI”

1. Bartek Lewoczko,

2. Kacper Kalicki.

 

 

 

 „TRÓJKI”

1. Kamil Sitarz,

2. Kuba Andrzejewski,

3. Maciek Białek,

 

 „CZWÓRKI”

1. Kuba Gałka,

2. Marek Baran,

3. Michał Romanowski,

4. Paweł Barna,

 

 

 

 

               Naszych chłopców do rozgrywek przygotowują: p. Halina Subel i p. Bogdan Wojsa

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

"Kinderki" dziewcząt – pierwszy turniej za nami

 

 

 

 

Zawody odbyły się 10.03. hali SP nr 6 w Kołobrzegu. Obiektywnie trzeba przyznać, że nasze reprezentantki maja trudniejsze zadanie niż chłopcy. W naszym regionie „ŻÓŁTYM” już na tym etapie rozgrywek trafiają na rywalki, które od najmłodszych klas podstawówki przechodzą szkolenie siatkarskie w bardzo mocnych ośrodkach SP 18 Koszalin i OPP Kołobrzeg.  O tym jak szeroko prowadzona jest praca szkoleniowa w wymienionych tutaj  klubach niech świadczy ilość zespołów zgłoszonych przez nie do turnieju. SP 18 wystawiła ich 9, a Kołobrzeg 7 !  Na sobotnim turnieju przyszło się zmierzyć naszym dziewczętom min. z ubiegłorocznymi mistrzyniami i wicemistrzyniami Polski. Okazały się one absolutnie poza zasięgiem innych zespołów. Natomiast z pozostałymi drużynami udało  się naszym dziewczętom nawiązać w miarę wyrównana walkę.

 

 Składy naszych drużyn:

 

"DWÓJKI":

Wiktoria Kowalczyk,

Zuzanna Staniak.

 

"TRÓJKI":

Wiktoria Nawrocka,

Martyna Stefańska,

Maria Szczeparska,

Mariola Gwizd.

 

Po pierwszym turnieju  w „DWÓJKACH” zajmujemy  8 m-ce na 17 sklasyfikowanych drużyn, a  w  „TRÓJKACH”  6 m-ce na 9 drużyn.

 

 

 

Wyniki rywalizacji naszych dziewcząt można śledzić na bieżąco pod tym linkiem:

 

 

 

http://zzps.pl/files/309__782__PIERWSZE_TURNIEJE_MINISIATKOWKI_W_TYMIENIU_KOLOBRZEGU_I_GRYFICACH_ZA_NAMI_.pdf

 

 

 

 

"Kinderki" chłopców - relacja z I turnieju eliminacyjnego 

 

grupy „ŻÓŁTEJ” w Mścicach.

 

 

 

SKS ze SP w Łeknie i SKS z ZS w Mścicach, były organizatorami  I turnieju eliminacyjnego minisiatkówki grupy „ŻÓŁTEJ”. Impreza odbyła się w hali sportowej w Mścicach. W całym turnieju wzięło udział 15 drużyn reprezentujących szkoły i kluby sportowe z Darłowa, Kołobrzegu, Tymienia, Mścic i Łekna, ponad 60-ciu młodych siatkarzy. Najliczniej obsadzona była kategoria „trójek” w której startowało 8 drużyn, w „dwójkach” 5, a w „czwórkach” najmniej bo zaledwie 2.

 

Wszystkie drużyny z Łekna zaprezentowały się bardzo dobrze, bo zajęły medalowe miejsca. Najlepiej wypadli szóstoklasiści, którzy po bardzo dobrym występie zajęli I miejsce, natomiast czwartoklasiści i piątoklasiści  miejsca II. Jeśli zajmą podobne miejsca w kolejnym turnieju, który zostanie rozegrany 30 marca w Darłowie, zdobędą awans do finału wojewódzkiego "Zachodniopomorskiego Mini Volley Cup 2012". Zagra w nim w każdej kategorii wiekowej, osiem najlepszych zespołów z całego województwa.

 

 

 

P.S.

 

Pragniemy podziękować Mamom  zawodników z Łekna. Z inspiracji p. Iwony Gałki przygotowały przepyszne domowe wypieki, którymi mogliśmy ugościć opiekunów przyjezdnych drużyn i koordynatorów z PZPS.

 

 

 

Poniżej składy naszych zespołów:

 

 

 

„DWÓJKI”: Bartek Lewoczko i Kacper Kalicki.

 

 

 

„TRÓJKI”: Hubert Ilcewicz, Kamil Sitarz i Maciek Białek.

 

 

 

„CZWÓRKI”: Krzysztof Bara, Paweł Barna, Marek Baran, Kuba Gałka,

 

 Sergiusz Kowalski i Michał Romanowski.

Opiekunami naszych siatkarzy są: p. Halina Subel i p. Bogdan Wojsa

Tutaj zdjęcia z turnieju:http: http://www.splekno.witrynaszkolna.pl/strona=Galeria15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 CHŁOPCOM  GRATULUJEMY AWANSU I ŻYCZYMY SUKCESÓW W FINALE WOJEWÓDZKIM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Finał Wojewódzki Wielkiego Turnieju Minisiatkówki o Puchar Kinder + Sport odbędzie się we wtorek 24.04.2012r. w sali gimnastycznej SP nr 74 w Szczecinie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Naszych chłopców do zawodów przygotowywali p. Halina Subel (kl. IV) i p. Bogdan Wojsa (kl. V i VI)
Mistrzostwa Gminy w Halową Piłkę Nożną.

Relacja z Mistrzostw Gminy Szkół Podstawowych w Halową Piłkę Nożną

 

 

 

 

Zawody rozgrywaliśmy w poniedziałek 19 marca, w hali sportowej Zespołu Szkół im. Ludzi Morza w Mścicach. Do turnieju zgłosiły się podstawówki z: Dobrzycy, Łekna, Mścic i Tymienia. Grano systemem „każdy z każdym”, drużyny sześcioosobowe. Każde spotkanie trwało 2 X 10 minut.

            Dla naszych chłopców, udział w tym turnieju był swego rodzaju przerywnikiem, w cyklu zawodów minisiatkówki.  Zaczęliśmy mocnym akcentem bo wygraną 3:0 z drużyną gospodarzy, potem niestety doznaliśmy  porażki 3:1 z Dobrzycą, a zakończyliśmy turniej ponownym zwycięstwem, tym razem  1:0 nad Tymieniem.

W sumie, w końcowej klasyfikacji zajęliśmy bardzo dobre II miejsce, co zważywszy, że do zawodów przystąpiliśmy bez specjalnych przygotowań, niejako „z marszu” należy uznać za spory sukces naszych chłopców.

 

 

 

Nasza reprezentacja wystąpiła w następującym składzie:

 1. Marek Baran – kapitan drużyny,
 2. Jakub  Gałka,
 3. Krzysztof  Bara,
 4. Hubert  Ilcewicz,
 5. Maciek Białek,
 6. Michał Romanowski,
 7. Jakub Andrzejewski,
 8. Sergiusz   Kowalski,
 9. Paweł  Barna,
 10. Michał Rybarczyk,
 11. Daniel Świątek.

 

 

(bw)


 

 

MGm._PN

Gminny Bal Sportowca

        Zwyczajem lat ubiegłych Szkolny Związek Sportowy dla swoich najaktywniejszych członków zorganizował uroczyste podsumowanie minionego roku. Gospodarzem balu w tym roku była nasza Szkoła. W  pięknie ustrojonej sali spotkało się ponad stu sportowców z wszystkich szkół podstawowych i gimnazjów Gminy Będzino. Szczególną rangę uroczystości nadała obecność władz gminy w osobie Pana Wójta Henryka Brody i Przewodniczącego  Rady Gminy Pana Andrzeja Nożykowskiego. Przybyli także właściciele firm wspierających SZS w działalności na rzecz uczniów i przedstawiciele rad rodziców, które tradycyjnie fundują nagrody dla najlepszych sportowców w poszczególnych szkołach. Bal rozpoczął się od sprawozdania za miniony rok, które przedstawiła sekretarz Zarządu Gminnego SZS Pani Jolanta Piekut – Borowska. Towarzyszyła temu prezentacja multimedialna, dzięki której młodzi sportowcy raz jeszcze mogli wrócić wspomnieniami do swoich zmagań. W 2011r. odbyło się 15 imprez sportowych na szczeblu gminnym, z udziałem ponad 700 uczniów. Zwycięzcy reprezentowali naszą gminę w  zawodach powiatowych, regionalnych i wojewódzkich. Tradycyjnie już największe sukcesy odnosili siatkarze, w tym nasi czwartoklasiści: Hubert Ilcewicz, Kamil Sitarz i Kacper Kalicki, którzy starując w rozgrywkach o Puchar Kinder+Sport, zostali wicemistrzami województwa, a reprezentacja Gimnazjum z Mścic dotarła aż do półfinałów mistrzostw województwa. Warto w tym miejscu przypomnieć, że drużynę tą niemal w całości tworzą absolwenci podstawówki w Łeknie, którzy przed trzema laty zdobyli mistrzostwo województwa.

Następnym punktem programu było wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom plebiscytów na najlepszego sportowca w poszczególnych szkołach. W naszej szkole zwyciężył Kuba Gałka, a pozostałe lokaty zajęli: Marek Baran, Krzysztof Bara, Martyna Stefańska i Wiktoria Nawrocka. Powód do satysfakcji mieliśmy także przy dekoracji laureatów mścickiego gimnazjum, gdyż wszystkie miejsca na podium zajęli nasi absolwenci.

Po wręczeniu nagród najlepszym rozpoczęła się dyskoteka, która nie mogła się nie udać jako, że  poprowadził ją profesjonalny DJ zasponsorowany przez Radę Rodziców szkoły w Łeknie.

Warto w tym miejscu dodać, że SZS w naszej gminie oprócz działalności sportowej   umożliwia uczniom uczestnictwo w różnych formach turystyki kwalifikowanej takich jak: turystyka kolarska, żeglarska, kajakowa i piesza współpracując na tym polu z Koszalińskim Oddziałem PTTK.

Tegoroczny bal był więc doskonałą okazją dla uhonorowania nauczycieli, którzy mają szczególne osiągnięcia w tej dziedzinie. Na wniosek Zarządu Oddziału PTTK w  Koszalinie reprezentowanego przez Pana Józefa Tokarza Brązowy Krzyż Zasługi przyznany prze Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego otrzymał Pan Radosław Siegieda, a jego małżonka Pani Hanna Siegieda otrzymała Odznakę Honorową za Zasługi dla Rozwoju Turystyki przyznaną przez Ministra Sportu i Turystyki.

DSC_1053

 

 Pozostałe zdjęcia z balu tutaj: http://www.splekno.witrynaszkolna.pl/strona=Galeria8

Tenis stołowy

Za nami kolejna impreza z kalendarza Szkolnego Związku Sportowego. W grudniu w Mścicach odbyły sie Mistrzostwa Gminy w tenisie stołowym. Zgodnie z regulaminem rozgrywek wystawiliśmy po dwie drużyny w kategorii dziewcząt i chłopców. Najlepiej zaprezentowali się Kuba Gałka i Marek Baran. Obaj uczniowie klasy VI. Wygrali wszystkie swoje mecze i jako mistrzowie gminy reprezentowali nas w Mitrzostwach Powiatu. Wrócili z tych zawodów z tytułami wicemistrzowskimi. Jest to, jak do tej pory największe osiągnięcie naszych reprezentantów w tej dyscyplinie sportu. Chłopcom GRATULUJEMY udanych występów!!!!

(bw)

 

M_P____tenis_sto__

Relacja z Mistrzostw Gminy w Minisiatkówce
 

Dziewczęta rozegrały swoje zawody w Szkole Podstawowej w Dobrzycy 5 grudnia. Reprezentowane były wszystkie podstawówki z naszej gminy. Nasze siatkarki po bardzo wyrównanej walce z bilansem dwóch zwycięstw i jedną porażką zajęły bardzo dobre drugie miejsce. W tym roku po tytuł mistrzowski sięgnęły reprezentantki SP w Tymieniu. Występ naszych dziewcząt uznajemy za bardzo udany i obiecujący na przyszłość, gdyż trzon drużyny stanowiły uczennice klasy V, co pozwala nam mieć nadzieję na jeszcze lepsze wyniki w następnym roku.

 

Dziewczęta wystąpiły w następującym składzie:

 

1. Martyna Stefańska – kl. V,

2. Wiktoria Nawrocka – kl. V,

3. Maria Szczeparska – kl. V,

4. Mariola Gwizd – kl. V,

5. Dagmara Bagrowska – kl. VI,

6. Kinga Rucka – kl. VI,

7. Anna Buchowiecka – kl. VI,

8. Maja Kuczyńska – kl. VI,

9. Karolina Strzelczyk – kl. V,

10. Natalia Reczkowska – kl. V.

 

Chłopcy rozegrali swoje mistrzostwa 7 grudnia w Tymieniu. Nasza drużyna występowała w trudnej roli faworyta, wszak w jej składzie wystąpiło czterech chłopców, którzy jako czwartoklasiści stawali na podium mistrzostw województwa. W przekroju całego turnieju nie zawiedli pokładanych nadziei. Wszystkie swoje mecze wygrali bez straty seta i zdobyli tytuł Mistrzów Gminy. Tym samym w lutym zagrają w turnieju o mistrzostwo powiatu. 

 

Chłopcy wystąpili w następującym składzie:

 

1. Jakub Gałka – kl. VI

2. Krzysztof Bara – kl. VI

3. Marek Baran – kl. VI

4. Sergiusz Kowalski – kl. VI

5. Paweł Barna – kl. VI

6. Michał Romanowski – kl. VI

7. Maciej Staszkiewicz – kl. VI

8. Hubert Ilcewicz – kl. V

9. Jakub Andrzejewski – kl. V

10. Kamil Sitarz – kl. IV


Nasze drużyny do zawodów przygotowali: p. Halina Subel i p. Bogdan Wojsa.DSC06436

DSC06437

 

Obiecujący początek sezonu siatkarskiego!
      W piątek 25 listopada nasi siatkarze pojechali do SP nr 3 do Darłowa. Wzięli udział w turnieju minisiatkówki. Oprócz nas uczestniczyły jeszcze trzy drużyny. Niespodzianką był start drużyny dziewcząt, które choć przegrały wszystkie swoje mecze wcale nie były łatwym przeciwnikiem. Jak się bowiem okazało podstawowe zawodniczki uczestniczyły we wrześniu w Zabrzu, w finale Wielkiego Turnieju Kinder + Sport.

      Graliśmy systemem "każdy z każdym". Nasi reprezentanci bardzo udanie rozpoczęli tegoroczny sezon. Z kompletem zwycięstw zajęli I miejsce.  Choć wynik końcowy mógłby wskazywać na naszą dominację to obiektywnie trzeba przyznać, że rywalizacja była bardzo wyrównana i w każdym meczu ostateczne rozstrzygnięcie do końca było sprawą otwartą. Zwłaszcza pierwszy mecz z gospodarzami dostarczył sporo emocji. Nasza podstawowa czwórka przegrała bowiem pierwszego seta. Na szczęście druga czwórka swój set wygrała i doszło do tie breaka. Tym razem nasz pierwszy zespół stanął na wysokości zadania. Chłopcy przede wszystkim zagrali "z głową" i ostatecznie wygrali 15:11. Następne dwa mecze zakończyły się naszą wygraną po 2 : 0, z reprezentantami Społecznej Szkoły Podstawowej z Darłówka i wspomnianymi wcześniej dziewczętami z SP 3 Drałowo. Do domu wróciliśmy z okazałym pucharem ufundowanym przez Dyrektora SP 3.

        W przekroju całego turnieju na szczególną pochwałę zasługuje postawa naszej drugiej "czwórki". Chłopcy pomimo tego, że był to dla większości z nich pierwszy w życiu turniej, zaimponowali swoją postawą na boisku. Wygrali  wszystkie swoje sety, a w pierwszym meczu wręcz uratowali wynik, otwierając swoim bardziej doświadczonym kolegom z pierwszej "czwórki" drogę do tie breaka. Gratulacje!!!!!!!

Nasza drużyna, której opiekunem jest  p. Bogdan Wojsa wystąpiła w następującym składzie:

 1. Jakub Gałka,
 2. Krzysztof Bara,
 3. Marek Baran,
 4. Hubert Ilcewicz,
 5. Sergiusz Kowalski,
 6. Paweł Barna,
 7. Maciej Staszkiewicz,
 8. Michał Rybarczyk,
 9. Michał Romanowski,
 10. Kacper Kalicki.

 

 

 

DSCN6684

DSCN6707

DSCN6714


Kalendarz imprez sportowych 2011/2012

KALENDARZ IMPREZ SZS BĘDZINO 2011/ 2012

 

IGRZYSKA  MŁODZIEŻY  SZKOLNEJ

 

 

 

 

 

 

L.p.

 

 

 

RODZAJ IMPREZY

 

 

       TERMIN ZAWODÓW

 

 

 

 

MIEJSCE ZAWODÓW

1.

Indywidualne biegi przełajowe IMS,

 

 

 

  21.09.2011                    

Łekno

 

 

 

2.

Czwórbój LA IMS

 

 

 

12.05.2012

Łekno

 

 

 

3.

Mini piłka nożna IMS

 

 

 

 06.10.2011     

 

 

 

Mścice

 

 

 

4.

Tenis stołowy IMS

 

 

 

07.11.2011

Mścice

 

 

 

5.

Mini siatkówka

dziewczęta     

 

 

 

05.12.2011

 

 

 

Dobrzyca

 

 

 

6.

Mini siatkówka

chłopcy  

                                    

08.12.2011

 

 

 

Tymień

 

 

 

7.

Podsumowanie szkolnego roku sportowego

 

,,Bal Sportowca”

 

 

 

 

 

 

 

14.01.2012

 

 

Łekno

 

 

 

   8.

Halowy turniej piłki nożnej Szkoły podstawowe

 

 

 

po   17.03.2012

 

 

 

Mścice

 

 

 

   9.

Trójbój LA klasy V

 

 

 

12.05.2012

Łekno

 

 

 

  10.

XXVI Rajd rowerowy

SZS Będzino

26.05.2012 – 02.06.2012

„Powrót do źródeł” – czyli historia zatacza koło;-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )