Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej w Będzinie z siedzibą w Łeknie

bedzinoherb Untitledlogo_tARCZA

Informacje dla rodziców

300+ w pigułce

300 zł na dziecko - komu przysługuje dofinansowanie?

Program "Wyprawka 300 plus, dobry start" obejmuje wszystkie dzieci uczące się w szkole, które nie ukończyły jeszcze 20 lat (a w szczególnych wypadkach d0 24 roku życia). To znaczy, że o pieniądze na wyprawkę mogą ubiegać się rodzice uczniów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych. Nie ma żadnych dodatkowych warunków. Przy składaniu wniosków o 300 plus nie ma znaczenia wysokość dochodów czy liczba dzieci w gospodarstwie domowym. 300 zł na wyprawkę otrzyma każdy uczeń poniżej 20. roku życia. Świadczenie wypłacane jest raz w roku.

 

Kiedy można składać wniosek o 300 plus?

Wnioski, o dofinansowanie wyprawki szkolnej w wysokości 300 zł, można składać online już od 1 lipca. Dokonamy tego poprzez stronę empatia.mrpips.gov.pl lub bankowość internetową. Tradycyjnie drogą papierową (w urzędzie lub listownie), wnioski możemy zacząć składać miesiąc później, bo od 1 sierpnia. Należy pamiętać, że termin składania wniosków o 300 zł na wyprawkę upływa 30 listopada. Jednak nie ma co zwlekać. Im szybciej zdecydujemy się wnioskować o 300 plus, tym prędzej otrzymamy świadczenie.

 

Kiedy wypłata 300 zł na wyprawkę szkolną dla dziecka?

Maksymalny czas oczekiwania na wypłatę 300 zł to dwa miesiące od momentu złożenia wniosku. Nie ma znaczenia, czy dokonano tego w formie elektronicznej, czy papierowej. W praktyce oznacza to, że rodzice, którzy złożą wniosek o 300 plus online na początku lipca, pieniądze powinni otrzymać już z początkiem września.

 

Co jeszcze warto wiedzieć o świadczeniu 300 plus i programie "Dobry start"?

300 zł na dziecko jest świadczeniem zwolnionym z podatku. Nie wlicza się go również do dochodu. Jedynym warunkiem otrzymania 300 zł na wyprawkę szkolną jest złożenie wniosku. Pieniądze otrzymają wszystkie dzieci do 20. roku życia, które uczą się w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej.

 

Komu nie przysługuje 300 zł na dziecko?

Świadczenie z programu "Wyprawka 300 plus, dobry start" nie przysługuje przedszkolakom, a także dzieciom, które realizują roczne przygotowania przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole.

Dyżury dla rodziców w Kuratotrium Oświaty.

Komunikat dla Rodziców

Decyzją Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, na podstawie zdiagnozowanych potrzeb rodziców oraz w związku ze zmianami dotyczącymi organizacji kształcenia i wsparcia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, wynikającymi z przepisów rozporządzeń Ministra Edukacji Narodowej, dotyczących w szczególności:

  • warunków organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie i zagrożonych niedostosowaniem społecznym

  • zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej

  • indywidualnego obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego dzieci

  • indywidualnego nauczania dzieci i młodzieży

począwszy od 5 lutego 2018 r. wizytatorzy zajmujący się ww. problemami w Kuratorium Oświaty w Szczecinie  będą pełnić dyżur w każdy poniedziałek w godzinach 15.30 -  17.00.  Będziecie Państwo mogli zasięgnąć informacji, skorzystać z porady, omówić problem swojego dziecka. Poniżej podajemy dane do kontaktu:

Hanna Markowska – tel. 91 44 27 542

Monika Piątkowska – tel. 91 44 27 563

                      

oraz osobiście w Kuratorium Oświaty, ul. Wały Chrobrego 4, parter, pok. nr 10

REFORMA OŚWIATY - INFORMACJE

NAJNOWESZE I NAJAKTUALNIEJSZE INFORMACJE ZNAJDZIECIE PAŃSTWO POD TYM ADRESEM:

Pod tym linkiem reforma PYTANIAi ODPOWIEDZI:

 

http://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/1005490,reforma-edukacji-co-czeka-uczniow-rodzicow-nauczycieli.html

 

 

http://reformaedukacji.men.gov.pl/

 

 

http://www.kuratorium.szczecin.pl/index.php/2016-11-07-14-03-27/informacje-men

 

opis dokumentutypdata

List Minister Edukacji Narodowej

pdf13-03-2017[ Pobierz ]
695 kB
Nasz uczeń potrzebuje pomocy!

Nasz uczeń Szymon zapadł na przewlekłą chorobę i potrzebuje pomocy. Można to zrobić przekazując 1 % należnego podatku na specjalne konto. To naprawdę kosztuje niewiele wysiłku. Wystarczy wpisać przy wypełnianiu PIT-u kilka cyfr  w odpowiednie pole!

Jak to zrobić mozna się dowiedzieć z poniższej ulotki:

 

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )