Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej w Będzinie z siedzibą w Łeknie

bedzinoherb Untitledlogo_tARCZA

Informacje dla rodziców

Rodziców zapraszamy w środę 31.01.2018 r. na wywiadówkę!!!

Rodziców zapraszamy na wywiadówkę

 

 

 

 

Informujemy, że 31 stycznia 2018 r. o godz. 16 00 odbędzie się  w naszej szkole wywiadówka, na której poinformujemy rodziców  o ocenach uczniów osiągniętych w I półroczu.

 

 

 

Spotkania z wychowawcami w klasach, poprzedzi zebranie ogólne   w świetlicy szkolnej, na którym podsumowania I półrocza dokona Dyrektor szkoły.

 

 

 

 

 

Klasa I - sala nr 4

 

Klasa II - sala nr 5

 

Klasa III - sala nr 7

 

Klasa IV a - sala nr 11 (I piętro)

 

Klasa IV b - sala nr 6

 

Klasa V - sala nr 1

 

Klasa VI - sala nr 10 (I piętro)

 

 

Dyżury dla rodziców w Kuratotrium Oświaty.

Komunikat dla Rodziców

Decyzją Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, na podstawie zdiagnozowanych potrzeb rodziców oraz w związku ze zmianami dotyczącymi organizacji kształcenia i wsparcia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, wynikającymi z przepisów rozporządzeń Ministra Edukacji Narodowej, dotyczących w szczególności:

  • warunków organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie i zagrożonych niedostosowaniem społecznym

  • zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej

  • indywidualnego obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego dzieci

  • indywidualnego nauczania dzieci i młodzieży

począwszy od 5 lutego 2018 r. wizytatorzy zajmujący się ww. problemami w Kuratorium Oświaty w Szczecinie  będą pełnić dyżur w każdy poniedziałek w godzinach 15.30 -  17.00.  Będziecie Państwo mogli zasięgnąć informacji, skorzystać z porady, omówić problem swojego dziecka. Poniżej podajemy dane do kontaktu:

Hanna Markowska – tel. 91 44 27 542

Monika Piątkowska – tel. 91 44 27 563

                      

oraz osobiście w Kuratorium Oświaty, ul. Wały Chrobrego 4, parter, pok. nr 10

Harmonogram spotkań z rodzicami 2017/2018

Harmonogram spotkań z rodzicami

w roku szk. 2017/2018

I półrocze

 

  • 08.11. 2017 r. – środa – informacja o postępach w nauce,

                                               obecni wszyscy nauczyciele.

  • 13.12.2017 r. – środa –  informacja o postępach w nauce,

                                           proponowanych ocenach na koniec 

                                           pierwszego półrocza, obecni 

                                           wszyscy nauczyciele.

 

II półrocze

  • 31.01.2018 r. – środa – spotkanie podsumowujące osiągnięcia  

                                           uczniów w I półroczu, obecni

                                           wszyscy nauczyciele.

  • 04.04.2018 r. – środa - informacja o postępach w nauce,

                                             obecni wszyscy nauczyciele.

  • 16.05.2018 r. – środa - informacja o postępach w nauce,

                                          proponowanych ocenach na koniec 

                                          roku szkolnego, obecni  wszyscy

                                          nauczyciele.

List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców

List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców

opis dokumentutypdata

List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców

pdf23-05-2017[ Pobierz ]
865 kB
Uwaga na zagrożenia płynące z Internetu!!!

"Niebieski wieloryb" dotarł do Zachodniopomorskiego. Policja ostrzega rodziców, a KO przekazuje do dyrektorów szkół zalecenia.     

Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty skierowało list, w którym ostrzega szkoły i rodziców przed niebezpieczeństwem wynikającym z udziału młodych osób w grze internetowej. "Dyrektorzy Szkół i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych województwa zachodniopomorskiego, z wielkim niepokojem przekazuję informację, otrzymano z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie o stwierdzonych wśród uczniów zachodniopomorskich szkól przypadkach samookaleczeń pod wpływem gry - "Niebieski Wieloryb". Gra "Niebieski Wieloryb" powstała w Rosji i jest aktualnie coraz bardziej popularna wśród dzieci w wieku od 10 do 15 lat. Uczestnicy gry rejestrują się na stronie internetowej, podając pełne dane osobowe, w tym swój numer telefonu, na który następnie otrzymują zadania do wykonania. Codziennie otrzymują jedno ustalone zadanie. Zadania polegają mi.in. na samookaleczeniu (wycięcie żyletką określonych znaków na nogach czy rękach), oglądaniu w internecie filmów z treściami sadystycznymi czy też wykonywaniu innych podobnych zadań. zlecanych przez tzw. opiekunów. W ostatni, pięćdziesiąty dzień, uczestnik otrzymuje zadane skoku z wysokiego budynku i odebrania sobie tym samym życia. W Rosji i na Ukrainie w ostatnim czasie samobójstwo w tych okolicznościach popełniło blisko 200 dzieci. Niestety, można spodziewać się, iż gra będzie docierać do coraz większej liczby dzieci, które są podatne na tego rodzaju manipulacje. W związku z. powyższym proszę o niezwłoczne podjęcie stosownych działań służących zapoznaniu nauczycieli, uczniów i rodziców z zagrożeniem, jakie wiąże się z ww. grą." Czytaj więcej: http://www.gs24.pl/wiadomosci/szczecin/a/gra-niebieski-wieloryb-zbiera-zniwo-w-szczecinie-kurator-oswiaty-ostrzega-nauczycieli,11894542/

 

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie bada sprawę samookaleczeń u dzieci. Zgłoszenie w tej sprawie złożył dyrektor jednej ze szkół w województwie zachodniopomorskim. Dzieci na rękach miały wyciętego wieloryba. Wszystko wskazuje na to, że brały udział w grze "Niebieski wieloryb".

"Gra" w wyzwania pod hasłem #bluewhalechallenge pochodzi najprawdopodobniej z Rosji. Dzieci, które decydują się wziąć w niej udział, otrzymują "opiekuna", który rzuca im coraz bardziej niebezpieczne wyzwania. Jednym z nich jest samookaleczenie się i wycięcie na ręce wieloryba.

Właśnie z takimi przypadkami zgłosił się do prokuratury dyrektor jednej ze szkół w województwie zachodniopomorskim. - Są to trzy przypadki dzieci, które najprawdopodobniej pod wpływem tych "wyzwań" dokonały samookaleczenia - mówi Onetowi prok. Małgorzata Wojciechowicz. - Prowadzimy śledztwo w tej sprawie. Jednocześnie zwróciliśmy się do kuratorium oświaty z prośbą o przekazanie informacji o zagrożeniach wynikających z tej gry za pośrednictwem pedagogów i psychologów szkolnych - dodaje.

Swoje działania podjęła również policja, która zapowiedziała walkę z niebezpieczną "zabawą". We wszystkich powiatach województwa zachodniopomorskiego policjanci będą spotykać się z rodzicami w szkołach i placówkach oświatowych i ostrzegać ich przed "Niebieskim wielorybem".

- Nie chcę nazywać tego grą, bo to nie jest ani gra, ani żadna zabawa. Jest to bardzo niebezpieczny mechanizm, przed którym musimy ostrzegać - mówi Onetowi kom. Przemysław Kimon, rzecznik zachodniopomorskiej policji. - Wystąpiliśmy do operatora portalu społecznościowego o zablokowanie wszystkich profili o tej nazwie. Apelujemy też do rodziców o jeszcze większe zwracanie uwagi na to, co dzieci robią i czego szukają w internecie - dodaje.

Policja, prokuratura i kuratorium zapowiedziały wspólną walkę z niebezpieczną "zabawą". Tym bardziej że samookaleczenie jest dopiero jednym z pierwszych wyzwań. Kolejne są jeszcze bardziej wstrząsające. To m.in. głodzenie się, brak snu, a nawet samobójstwo.

Z naszych informacji wynika, że trzy przypadki, o których mówi się w województwie zachodniopomorskim, dotyczą dzieci w wieku szkoły podstawowej.

Dyrektor szkoły

 

 

REFORMA OŚWIATY - INFORMACJE

NAJNOWESZE I NAJAKTUALNIEJSZE INFORMACJE ZNAJDZIECIE PAŃSTWO POD TYM ADRESEM:

Pod tym linkiem reforma PYTANIAi ODPOWIEDZI:

 

http://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/1005490,reforma-edukacji-co-czeka-uczniow-rodzicow-nauczycieli.html

 

 

http://reformaedukacji.men.gov.pl/

 

 

http://www.kuratorium.szczecin.pl/index.php/2016-11-07-14-03-27/informacje-men

 

opis dokumentutypdata

List Minister Edukacji Narodowej

pdf13-03-2017[ Pobierz ]
695 kB
Nasz uczeń potrzebuje pomocy!

Nasz uczeń Szymon zapadł na przewlekłą chorobę i potrzebuje pomocy. Można to zrobić przekazując 1 % należnego podatku na specjalne konto. To naprawdę kosztuje niewiele wysiłku. Wystarczy wpisać przy wypełnianiu PIT-u kilka cyfr  w odpowiednie pole!

Jak to zrobić mozna się dowiedzieć z poniższej ulotki:

 

Zapraszamy rodziców (ze swoimi dziećmi) do...stomatologa!!!

Szanowni rodzice,

Gabinet stomatologiczny mieszczący  się przy Ośrodku zdrowia w Będzinie serdecznie zaprasza dzieci na bezpłatne zabezpieczenie bruzd zębów szóstych lakiem szczelinowym. Gabinet ma  podpisaną umowę z NFZ, lakowanie szóstek czyli czterech zębów trzonowych można  wykonać bezpłatnie, pod warunkiem, że dziecko nie ukończyło ósmego roku życia.  Lakowanie trwale zabezpiecza ząb przez próchnicą. Trwa kilka minut, jest więc  dostępne nawet dla małych dzieci, które nie mają tyle cierpliwości, co dorośli  pacjenci. Lakowanie jest całkowicie bezbolesne, nie pozostawia zatem w  świadomości dziecka przykrych doznań, jakie zawsze idą w parze z borowaniem  zębów. Lakowanie chroni zęby przed próchnicą, a dziecko przed bólem, który  nieuchronnie towarzyszy zepsutym zębom.

Stomatolog zaprasza w każdy poniedziałek  w godz.  12.00-14.00.

List Prezesa KRUS
opis dokumentutypdata

List Prezesa KRUS

pdf01-12-2016[ Pobierz ]
460 kB
[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )