Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej w Będzinie z siedzibą w Łeknie

bedzinoherb Untitledlogo_tARCZA

Informacje dla rodziców

 

Aktualizacja 09.11.2020 r.

Podobnie jak w przypadku zawieszenia zajęć w szkole na wiosnę tego roku, rodzice uczniów, którzy nie ukończyli  8 lat mogą się ubiegać o zasiłek opiekuńczy na takich samych zasadach. Wniosek o zasiłek zainteresowany rodzic (świadczenie to przysługuje TYLKO jednemu z rodziców) składa u swojego pracodawcy.

 

Poniżej link:

 

https://tvn24.pl/biznes/pieniadze/zasilek-opiekunczy-na-dziecko-od-9-listopada-2020-jak-zlozyc-wniosek-komu-przysluguje--koronawirus-w-polsce-4745982

 

Aktualizacja 04.11.2020 r.

 

NAUKA ZDALNA DLA WSZYSTKICH KLAS

OD 9 LISTOPADA 2020 r. 

 

DO 29.11.2020 r.

 (o szczegółowych ustaleniach dotyczących naszej szkoły, uczniowie będą się dowiadywać od swoich wychowawców)

 

Dyrektor szkoły

 

Ważna informacja z dn. 26.10. - OBIADY

 

 

W związku z wprowadzeniem z dniem 26.10.2020 r. w klasach IV-VIII zdalnego nauczania serdecznie prosimy rodziców  uczniów klas IV-VIII  o wstrzymanie się z wpłatami za obiad za m-c XI do czasu odwołania powyższej decyzji.

 

Opłat dokonują tylko uczniowie punktu przedszkolnego, oddziału zerowego i klas I-III.

 

Dyrektor SP w Tymieniu  Mirosław Gostomczyk

 

 

 

 

Sytuacja jest dynamiczna. Na tę chwilę (niedziela godz. 14.45) trzy nauczycielki są na izolacji domowej, bądź kwarantannie, co wyklucza je z edukacji zdalnej. 

 

  Przypadki zostały zgłoszone do SANEPIDU. Czekamy na decyzję.

 

W związku ze zwolnieniem lekarskim nauczycielki kl. III, proszę rodziców uczniów tej klasy o pozostawienie dzieci w domu. Zaangażowanie pozostałych nauczycieli w pracę zdalną nie pozwala na organizację efektywnych zastępstw tej klasie. Niemniej szkoła zapewni zajęcia opiekuńcze tym uczniom, którzy nie mogą pozostać w domu.

 

 

Zgodnie z zarządzeniem MEN,  od poniedziałku nasza szkoła, podobnie jak pozostałe w naszym kraju będzie pracowała według nowych zasad.

 

Klasy I – III pozostają w trybie pracy stacjonarnej, czyli uczniowie tych klas przyjeżdżają do szkoły i mają normalne lekcje w klasach zgodnie z obowiązującym planem lekcji. Natomiast uczniowie klas IV – VIII przechodzą w tryb pracy zdalnej.

 

Przewidując, że może dojść do takiej sytuacji, od początku roku podjęliśmy starania, by wdrożyć uczniów i nauczycieli do korzystania ze zdalnej nauki za pośrednictwem darmowej platformy Microsoft Teams. Spróbujemy za jej pośrednictwem pacy zdalnej. Prośba do uczniów i rodziców o cierpliwość i zrozumienie przynajmniej przez najbliższy tydzień, bo zapewne łatwo nie będzie. Jeśli utrudnienia okażą się zbyt duże, wrócimy do narzędzi, którymi posługiwaliśmy się w minionym roku szkolnym.

 

Najważniejsza informacja dla wszystkich. LEKCJE BĘDĄ SIĘ ODBYWAŁY W CZASIE RZECZYWISTYM, czyli zgodnie z obowiązującym planem lekcji. Jednak i tutaj czekają nas komplikacje. Obecnie kilkoro nauczycieli przebywa na zwolnieniach lekarskich, prawdopodobnie te lekcje nie będą się mogły odbywać nawet zdalnie.

 

 

 

Mam nadzieję, że zdecydowana większość uczniów jest gotowa sprzętowo do pracy zdalnej. Swoje przekonanie opieram na tym, że kiedy oferowaliśmy zupełnie nieodpłatnie uczniom kilkanaście komputerów całkowicie SPRAWNYCH, z modernizowanej pracowni komputerowej wręcz namawialiśmy by zechcieli je przyjąć !!!!

 

 

RODZICE!!!

(dotyczy uczniów klas I - III)

DO  SZKOŁY  POSYŁAJCIE TYLKO  ZDROWE  DZIECI

 

Dyrektor szkoły

 

Rodzice!  Prosimy o pomoc i wsparcie!!!

Uświadamiajcie swoim dzieciom, że egzekwowanie noszenie maseczek  w szkole, to nie jest utrudnianie życia uczniom przez nauczycieli.

To troska o zdrowie, a może nawet życie  nas wszystkich!!!!

 

 

Link z Ministerstwa Edukacji Narodowej skierowany specjalnie do rodziców:

https://dokumenty.men.gov.pl/ed235dbf-f276-4b62-907d-e91bbc7de758/10zasadplakat_rodzice_plakat.jpeg

 

https://dokumenty.men.gov.pl/61102ca2-2a21-4ce4-8cc5-9181ff762082/10zasadplakat_uczniowie_plakat.jpeg

Adresy mailowe nauczycieli

Poniżej zamieszczamy tabelę z adresami mailowymi nauczycieli. 

opis dokumentutypdata

Aktualne adresy mailowe nauczycieli.

pdf25-10-2020[ Pobierz ]
146 kB
Obiady w szkole - LISTOPAD 2020

W załączonym dokumencie informacje dotyczące odpłatności za obiady. 

 

W stosunku do minionego roku BARDZO WAŻNA zmiana!!!!

Opłaty za obiady należy uiszczać TYLKO przelewem na wskazane konto.

Nie ma możliwości wpłaty, w sekretariacie szkoły!!!

opis dokumentutypdata

Opłata za obiady LISTOPAD

pdf20-10-2020[ Pobierz ]
145 kB
Dodatkowe dni wolne w roku szkolnym 2020-2021

Szczegółowy wykaz w pliku poniżej.

Zwracam uwagę Państwa na zapis w § 2 zarządzenia.

opis dokumentutypdata

Dodatkowe dni wolne.

pdf30-09-2020[ Pobierz ]
296 kB
Informacja ws. ubezpieczenia uczniów.

Podobnie jak w roku minionym, szkoła nie będzie pośredniczyła w ubezpieczeniu uczniów od NNW (brak podstaw prawnych)

Rodzice, którzy zdecydują się na ubezpieczenie swojego dziecka, muszą to zrobić samodzielnie, wybierając zarówno agencję ubezpieczeniową, jak i wariant ubezpieczenia.

Religia - wykaz podręczników dla klas I - VIII na rok szk. 2020/2021

Ważna informacja!!!

Religia jako przedmiot dodatkowy nie jest objęta dotacją podręcznikową. To znaczy, że uczniowie zaopatrują się w podręczniki i ćwiczenia we własnym zakresie.

opis dokumentutypdata

Wykaz podręczników do religii na rok szk. 2020/2021

pdf02-07-2020[ Pobierz ]
185 kB
Od dyrektora

Szanowni Rodzice naszych uczniów!!!

 

 

Pozwólcie, że w kilku słowach odniosę się do obecnej sytuacji. Od razu zaznaczam, że nie jest to w żadnym razie manifest polityczny. Jestem pewien, że każdy rząd, który by stanął przed tym co nas teraz dotyka, nie znalazłby złotego środka.  Kiedy 11 marca wszyscy usłyszeliśmy, że od 12 marca zajęcia w szkole zostają zawieszone, padło sformułowanie, że od następnego dnia przechodzimy na zdalne nauczanie. Użyty termin do tej pory nie pojawił się w żadnym akcie prawnym regulującym pracę szkół. Jako szkoła, nauczyciele stanęliśmy przed czymś, z czym do tej pory NIGDY się nie spotkaliśmy, czego nigdy nie przećwiczyliśmy i tak naprawdę bez narzędzi, które winien mieć każdy nauczyciel i każdy uczeń. W tej sytuacji próbujemy sobie poradzić jak potrafimy, działając po prostu „na wyczucie”. Wykażcie zrozumienie, bo nie wszystko zadziała od razu, będziemy popełniać błędy, niemniej dołożymy wszelkich starań, by dzieci na tej, przez nikogo niezawinionej przerwie straciły jak najmniej. Tutaj apel do Was. Liczymy na wsparcie z Waszej strony. Być może w tym szczególnym czasie wielu z Was zobaczy też jak trudno jest zmobilizować własne dzieci do nauki.

Zapewniam, że jak dzieci wrócą do szkoły i podejmiemy normalną pracę, skupimy się nad tym, by maksymalnie nadrobić zaległości.

Pozdrawiam serdecznie!!!!

Bogdan Wojsa – dyrektor szkoły

 

PS

 

Jeśli macie Państwo jakieś uwagi proszę o kontakt:

 

dyrektor@szkolalekno.pl

BARDZO WAŻNY KOMUNIKAT!!!!

Szanowni Państwo!!!

 

Mając na względzie naszą wspólną odpowiedzialność za bezpieczeństwo Waszych dzieci proszę,  dołóżcie wszelkich starań, by  nie przynosiły one do szkoły środków pirotechnicznych, w szczególności wszelkiego rodzaju petard.

Przypominam równocześnie, że zgodnie z obowiązującym prawem osoby niepełnoletnie w ogóle nie mogą nabywać i odpalać wszelkiego rodzaju środków pirotechnicznych,   w tym petard.!!!!

W trosce o bezpieczeństwo!!!!

Drodzy Rodzice!!!

Od kilku dni docierają do naszej szkoły alarmujące  sygnały od kierowców,    że dzieci w drodze do szkoły (na autobusowe przystanki) korzystając z poboczy na drogach nie mają -  WYMAGANYCH PRAWEM - przymocowanych do ubrań lub plecaków elementów odblaskowych.

Teraz w okresie zimowym rano jest jeszcze ciemno. Dzieci pozbawione odblasów są narażone na śmiertelne niebezpieczeństwo.

 

Rodzice!!! Reagujcie zanim będzie za późno!!!

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )