Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej w Będzinie z siedzibą w Łeknie

bedzinoherb Untitledlogo_tARCZA

Informacje dla rodziców

Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w czasie pandemii - informacje, druki do pobrania...

Żeby ułatwić rodzicom dostęp, "podnosimy" na górę strony.

opis dokumentutypdata

Wytyczne MEN, GIS i MZ.

pdf21-05-2020[ Pobierz ]
382 kB

Procedury bezpieczeństwa w szkole

pdf21-05-2020[ Pobierz ]
197 kB

Oświadczenie rodziców.

pdf21-05-2020[ Pobierz ]
241 kB
Konsultacje dla uczniów - wytyczne MEN + nasze ustalenia - 26.05.

Konsultacje dla uczniów także w naszej szkole. Zgodnie z rozporządzeniem MEN, od 25 maja dla uczniów klasy VIII,

a od 1 czerwca także dla uczniów klas IV - VII.

 

Zanim uczniowie pojawią się w szkole, niech zapoznają się z wytycznymi odnośnie rekomendacji sanitarnych!!!

 

Na bieżący  tydzień:

 

j. angielski - wtorek 26 maja od 10.30 - 12.30

 

j. polski - wtorek 26 maja od 12.30 - 14.30

 

 matematyka - w środę 27 maja od 11-13.opis dokumentutypdata

Konsultacje dla uczniów - wytyczne MEN, GIS i MZ.

pdf21-05-2020[ Pobierz ]
329 kB
Pilny komunikat - aktualizacja 20.05.2020 r.

 

PILNY  KOMUNIKAT!!!

 

Zawieszenie zajęć w szkole przedłużone do 7 czerwca 2020 r. * 

 

*ale w klasach I-III , od 25 maja jest możliwość uruchomienia zajęć opiekuńczo-wychowawczych. W przyszłym tygodniu wychowawczynie tych klas zbiorą od rodziców deklaracje odnośnie wysłania dzieci do szkoły. 

 

Oczekujemy, że rodzice złożą takie deklaracje do środy 20.05.2020 r. Wyznaczenie takiej daty granicznej jest spowodowane koniecznością dostosowania szkoły do sprostania warunkom określonym przez GIS, MEN i MZ. (Rekomendujemy rodzicom przed złożeniem deklaracji zapoznanie się tymi warunkami - ramka na końcu tej informacji)

Dla jasności sprawy.

Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze  z uczniami kl. I - III będą realizowali: p. P. Frątczak, p. L. Podgórska, p. H. Subel.

Ministerstwo dopuszcza prowadzenie normalnych  zajęć  dydaktycznych w klasach I - III, jeśli rodzice by zadecydowali, że posyłają do szkoły w danej klasie zdecydowaną większość uczniów (np. 3/4). Wtedy byłyby one realizowane przez nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej danej klasy.

Na końcu tego anonsu zamieszczamy "Oświadczenie" (do pobrania), które rodzice po złożeniu deklaracji do wychowawcy , są zobowiązani podpisać  i dostarczyć najpóźniej  w dniu, w którym przyprowadzą dziecko do szkoły. Bez takiego "Oświadczenia" dziecko nie zostanie przyjęte na zajęcia.

 

Równocześnie informujemy, że przedłużono możliwość otrzymywania zasiłku opiekuńczego przez rodziców na dzieci do 8 lat do 14 czerwca br. Więcej informacji poniżej.

 

 

WAŻNA INFORMACJA ze strony rządowej i ZUS:

 

 

To rodzice, w przypadku dzieci i młodszej młodzieży decydują o tym, czy dziecko będzie posłane do szkoły. Podtrzymujemy dalej zasiłek opiekuńczy, żeby była możliwość wyboru – powiedział podczas środowej konferencji premier Mateusz Morawiecki. W ślad za jego zapewnieniami w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów, które reguluje wydłużenie terminu wypłaty zasiłku opiekuńczego dla rodziców, którzy zdecydują, że ich dzieci nadal pozostaną w domach.

 

„Zasiłek opiekuńczy [...] przysługuje przez okres, na jaki zostały zamknięte żłobki, kluby dziecięce, przedszkola, szkoły oraz inne placówki lub w związku z niemożnością sprawowania opieki przez nianie, lub opiekunów dziennych z powodu COVID-19, jednak nie dłużej niż do dnia 14 czerwca 2020 r”. – czytamy w rozporządzeniu Rady Ministrów z 14 maja 2020 roku.

 

 

 

 

 

 

opis dokumentutypdata

Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze - wytyczne MEN, GIS i MZ

pdf17-05-2020[ Pobierz ]
382 kB

Oświadczenie rodziców ws. uczestnictwa dziecka w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych.

pdf19-05-2020[ Pobierz ]
241 kB

Procedura bezpieczeństwa w szkole na czas pandemii.

pdf20-05-2020[ Pobierz ]
197 kB
Rekrutacja dzieci do klasy I na rok szkolny 2020/2021

Szanowni Państwo!

 

Do pierwszej klasy ogólnodostępnej szkoły podstawowej prowadzonej przez gminę przyjmowane są „z urzędu” dzieci zamieszkałe w obwodzie naszej szkoły.

W związku z zaistniałą sytuacją, kiedy kontakt z rodzicami uczniów przyszłych pierwszoklasistów jest utrudniony, prosimy by WSZYSCY rodzice, także ci zamieszkujący w obwodzie naszej szkoły przesłali wypełniony wniosek o przyjęcie do klasy pierwszej.

Wnioski możecie Państwo pobrać tutaj i przesłać je do szkoły pocztą tradycyjną, aczkolwiek preferujemy formę elektroniczną. Wniosek zamieszczamy w formacie WORD (edytowalnym) lub w formacie PDF. Ten można wypełnić ręcznie i przesłać po zeskanowaniu, lub jako plik zdjęciowy (JPG) 

Adres poczty elektronicznej:  sekretariat@szkolalekno.pl

 

Od  środy 8 kwietnia, przed wejściem do szkoły pojawiła się skrzynka na listy,

 

do niej będzie można wrzucać  wnioski wypełnione tradycyjnie, ale także inne

 

dokumenty.

 

Dyrektor szkoły

opis dokumentutypdata

Wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły

doc07-04-2020[ Pobierz ]
86 kB

Wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły.

pdf07-04-2020[ Pobierz ]
187 kB
Laptopy dla uczniów.

Wójt Gminy Będzino wydał polecenie, by jednostki organizacyjne gminy, przekazały szkołom komputery pozyskane z  Programu "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu....",   z dalszą opcją udostępnienia uczniom. Do naszej szkoły trafiło pięć laptopów. Decyzją Dyrektora szkoły zostały one rozdysponowane uczniom najstarszych klas, zgodnie z zapotrzebowaniem sporządzonym przez wychowawców.

 

Laptopy do uczniów młodszych klas (z programu rządowego) trafią w późniejszym czasie, jak tylko dotrą do naszej gminy. Proszę mieć jednak na względzie, że najprawdopodobniej będzie to ilość, która nie pokryje naszych oczekiwań w tym względzie.

 

Dyrektor szkoły

Już można składać wnioski o opiekę nad dziećmi do lat 8.

Osoby, które przeszły na zasiłek na opiekę nad dzieckiem ze względu na zamknięcie szkół spowodowane epidemią koronawirusa, już teraz mogą występować o jego przedłużenie. Wnioski składa się tak samo, jak ostatnio. Nawet jeśli w domu jest rodzic pracujący zdalnie, świadczenie przysługuje drugiemu opiekunowi dziecka.

 

Przedłużenie zasiłków na opiekę nad dzieckiem

Ponieważ zasiłek opiekuńczy jest wypłacany również za dni ustawowo wolne od szkoły, przewidywane dwa tygodnie upłyną w najbliższą niedzielę, czyli 29 marca. Tymczasem wiadomo już, że szkoły pozostaną zamknięte aż do Wielkanocy. Rodzice zdrowych dzieci do 8. roku życia już teraz mogą występować o dalsze wypłacanie zasiłku, wynoszącego 80 proc. pensji, mimo że nie przyjęto jeszcze poprawki do ustawy w tej sprawie.

 

Więcej informacji tutaj:

 

 

https://kobieta.onet.pl/koronawirus-wyplacanie-zasilkow-na-opieke-nad-dzieckiem-zostalo-przedluzone/jrspqr6

Kilka słów do Państwa z nowym tygodniem - aktualizacja 07.04.

 

 

Moi drodzy, teraz kiedy zarządzono nowe, surowe ograniczenia. Kiedy zaleca się by nie wychodzić z domu, czas rozejrzeć się dookoła.

 

Może ktoś z najbliższego sąsiedztwa potrzebuje

naszej pomocy!!!!

 

 

„Próbujemy uczyć normalnie, w NIENORMALNYCH warunkach”

 

To motto na najbliższe tygodnie i oby tylko tygodnie.....

 

Tekst, który tutaj zamieszczam nie jest "zamknięty" To znaczy, że będę coś dodawał, a może z czasem coś usunę.

 

Zacznę od sprawy bardzo ważnej. Bezpieczeństwo w sieci. Na wielu spotkaniach z rodzicami w szkole podkreślałem, że Internet dla naszych uczniów to super sprawa, ale nieodpowiedzialne korzystanie z jego zasobów niesie wiele niebezpieczeństw. Teraz, kiedy tak naprawdę dzieci są praktycznie cały czas w domu, odpowiedzialność spada na Was. Jedyne co w obecnej sytuacji mogę zrobić, to odesłać na stronę: www.dzieckowsieci.pl

Tam znajdziecie wskazówki jak uchronić swoje dzieci przed zagrożeniami płynącymi z Internetu. 

 

Od środy zmieni się forma udostępniania materiałów dla uczniów na naszej stronie internetowej. Moją intencją jest, żeby było lepiej  i bardziej przejrzyście. Bardzo proszę o uwagi w tej sprawie, jeśli uznacie, że warto się nimi ze mną podzielić.

 

24.03.

Dostałem informację, że jest oczekiwanie, by adresy e-mail nauczycieli, wraz z informacją o nauczanym przedmiocie były łatwiej dostępne, pod "ręką". Jest więc nowy anons z tą informacją, dodatkowo mail nauczyciela jest przypisany do przedmiotu z materiałami na dany tydzień.

 

EMPIK - udostępnia dostęp do e-lektur.

 

Dodanie do usługi lektur wiąże się z jej udostępnieniem na 60 dni za darmo. Wystarczy wpisać swój adres e-mail na tej stronie, aby wygenerować specjalny kod do rejestracji. Ze względu na trwający stan epidemii, dostęp do wielu księgarni czy bibliotek jest utrudniony, dlatego też Empik rozszerzył Premium o niezbędne dla uczniów pozycje.

 

Dodatkowo zapowiedziano dodanie podcastu dotyczącego efektywnej pracy zdalnej. Aplikację Empik Go znajdziecie w Google Play i App Store.

 

 

Dyrektor szkoły

Od dyrektora

Szanowni Rodzice naszych uczniów!!!

 

 

Pozwólcie, że w kilku słowach odniosę się do obecnej sytuacji. Od razu zaznaczam, że nie jest to w żadnym razie manifest polityczny. Jestem pewien, że każdy rząd, który by stanął przed tym co nas teraz dotyka, nie znalazłby złotego środka.  Kiedy 11 marca wszyscy usłyszeliśmy, że od 12 marca zajęcia w szkole zostają zawieszone, padło sformułowanie, że od następnego dnia przechodzimy na zdalne nauczanie. Użyty termin do tej pory nie pojawił się w żadnym akcie prawnym regulującym pracę szkół. Jako szkoła, nauczyciele stanęliśmy przed czymś, z czym do tej pory NIGDY się nie spotkaliśmy, czego nigdy nie przećwiczyliśmy i tak naprawdę bez narzędzi, które winien mieć każdy nauczyciel i każdy uczeń. W tej sytuacji próbujemy sobie poradzić jak potrafimy, działając po prostu „na wyczucie”. Wykażcie zrozumienie, bo nie wszystko zadziała od razu, będziemy popełniać błędy, niemniej dołożymy wszelkich starań, by dzieci na tej, przez nikogo niezawinionej przerwie straciły jak najmniej. Tutaj apel do Was. Liczymy na wsparcie z Waszej strony. Być może w tym szczególnym czasie wielu z Was zobaczy też jak trudno jest zmobilizować własne dzieci do nauki.

Zapewniam, że jak dzieci wrócą do szkoły i podejmiemy normalną pracę, skupimy się nad tym, by maksymalnie nadrobić zaległości.

Pozdrawiam serdecznie!!!!

Bogdan Wojsa – dyrektor szkoły

 

PS

 

Jeśli macie Państwo jakieś uwagi proszę o kontakt:

 

dyrektor@szkolalekno.pl

Nauczyciele do rodziców!
opis dokumentutypdata

Pani Monika Rams

doc20-03-2020[ Pobierz ]
24 kB

Kilka słów od p. Pedagog.

pdf23-03-2020[ Pobierz ]
93 kB
Żeby zawieszenie zajęć nie było czasem zmarnowanym!

Drodzy Rodzice!!!

 

W zakładce "Aktualności" zamieściliśmy taką informację dla naszych uczniów:

 

Drodzy uczniowie!!!

Lekcji co prawda nie ma, ale zachęcamy Was do ćwiczeń powtórkowych. Ta prośba dotyczy wszystkich uczniów. Uczniowie klas starszych, ci którzy mają "zacięcie" do nauki mogą się pokusić o zapoznanie się także z nowymi partiami materiału. Uczniowie z klas I - III raczej niech utrwalają materiał już przerobiony. Część nauczycieli będzie wam przekazywać zakres zadań do realizacji za pomocą grup na komunuikatorach internetowych.  Wszystkich zachęcamy do CZYTANIA książek, a jeśli ktoś woli okienko TV, to:

 

Kanał dziecięcy TVP ABC zaprasza w godzinach 8:00-13:00 na codzienne, edukacyjne pasmo dla dzieci w różnym wieku. Wśród wielu propozycji Anteny jest m.in. emitowany codzienne program „Al-chemik”, który w przystępny sposób wyjaśnia zjawiska chemiczne i fizyczne oraz „Zaczarowany świat”, dzięki któremu dzieci zrozumieją trudne pojęcia związane ze sztuką. TVP ABC zaprasza najmłodszych również na takie programy jak: „Teleranek”, „Zagadki zwierzogromadki”, )Zwierzaki czytaki” oraz „Studio ABC”.

 

 

Poniżej przekierowanie ze strony MEN do strony o zdalnym nauczaniu

 

 

 

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną www.gov.pl/zdalnelekcje. Można na niej znaleźć m.in. tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiotu. Do dyspozycji nauczycieli jest również platforma epodreczniki.pl oraz pakiety materiałów od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dla ósmoklasistów i maturzystów.

 

 

 

https://lektury.gov.pl/

 

W piątek  p. A. Kowalska zostawiła dla was taką wiadomość:

 

Drodzy uczniowie!!!

Zapraszam was serdecznie do korzystania z platformy quizlet.com.

Macie teraz mnóstwo czasu, który możecie wykorzystać na naukę angielskich słówek!

Umieściłam na platformie wszystkie słówka z kolejnego rozdziału z waszych podręczników.

Jeśli jeszcze nie jesteś na quizlecie, możesz to zmienić!

Poniżej bezpośrednie linki dla klas 4-6. 

klasa 4 : https://quizlet.com/join/CgTfmcTqH

klasa 5 : https://quizlet.com/join/kh9JCcJ6q

klasa 6 : https://quizlet.com/join/76RM9pJN8

Klasy 7 i 8 korzystają regularnie z programu Insta.Ling (najbliższe dwa tygodnie to czas, by robić to jeszcze częściej)

 

Pozdrawiam serdecznie,

 

Agnieszka Kowalska:)

 

 

Podobnie p. M. Chomka:

 

Zwracam się z prośbą do uczniów klas IV - VIII, aby wykorzystali ten czas na uzupełnienie wszystkich ćwiczeń w zakresie tematów, które realizowaliśmy wcześniej i rozwiązywanie związanych z nimi zadań z podręczników. Do klasy  VIII prośba SZCZEGÓLNA. Rozwiązujcie kolejne zadania z "Repetytorium do matematyki" przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty!!!

 

 

Pozdrawiam serdecznie!!!

 

 

Pilny komunikat!!!

PILNY  KOMUNIKAT!!!

Od czwartku 12 marca decyzją MEN zajęcia w szkole są zawieszone!!!

Zawieszenie zajęć obowiązuje do środy 25 marca 2020 r. 

 

W drodze wyjątku ci rodzice, którzy nie będą mogli pozostawić swoich dzieci w domu, mogą jeszcze jutro i pojutrze, czyli w najbliższy czwartek i piątek przysłać je do szkoły. Zostaną dla tych dzieci zorganizowane zajęcia opiekuńcze. Dotyczy to jednak TYLKO tych dwóch dni.

Począwszy od poniedziałku 16 marca szkoła będzie definitywnie zamknięta!!!!!

 

Specustawa wprowadziła dodatkowy zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Nie jest wymagane oświadczenie lekarskie. Wystarczy oświadczenie, które znajduje się na stronie ministerstwa. Zasiłek opiekuńczy należy się zarówno mamie jak i tacie. Będzie wypłacany jednak tylko jednej osobie i będzie wypłacany z budżetu państwa.

Link do pobrania oświadczenia  tutaj:

 

 

 

https://www.infor.pl/prawo/zasilki/zasilek-opiekunczy/3627082,Oswiadczenie-o-sprawowaniu-opieki-nad-dzieckiem-w-zwiazku-z-zamknieciem-zlobka-przedszkola-szkoly-z-powodu-COVID19-koronawirusa.html

 

 

 

 

O zasiłku można poczytać między innymi tutaj:

 

https://kobieta.onet.pl/szkoly-zamkniete-od-poniedzialku-kto-dostanie-zasilek-na-opieke-nad-dzieckiem/t5r95he

 

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/zamkniete-szkoly-z-powodu-koronawirusa-jakie-prawa-przysluguja-rodzicom/r76vfgk

Ważny komunikat!!!

Szanowni Państwo!

 

Zwracamy się z prośbą byście w każdym przypadku jeśli zatrzymujecie swoje dziecko w domu, informowali o tym fakcie niezwłocznie wychowawcę lub sekretariat szkoły. Jeśli takiej informacji nie otrzymamy, każdorazowo  podejmiemy próbę kontaktu z Państwem, by wyjaśnić przyczynę nieobecności dziecka w szkole. Działania te mają na celu powstrzymanie narastającej absencji wśród uczniów.

Dyrektor szkoły

 

Biblioteka zaprasza na spotkanie z podróżnikiem!

Dzień dobry.

Gminna Biblioteka Publiczna w Będzinie zaprasza na spotkanie autorskie z podróżnikiem Piotrem Kowalczykiem.

 

Temat spotkania "Dubaj:królestwo na piasku" - Jak wygląda życie w Dubaju? Symbol luksusu arabskiego świata, posiadający dwie twarze. Co jest faktem, a co mitem? Jak zbudowano metropolię na pustyni?

Miejsce i czas spotkania: biblioteka w Będzinie, 4 marca 20202 r. (środa), godz. 17:00

 

Przesyłam pozdrowienia

Danuta Sawicka

Ważna zapowiedź!!!

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu online dot. bezpieczeństwa dzieci w internecie. Szkolenie poprowadzą dziennikarz Tomasz Rożek – ambasador kampanii „e-Polak potrafi” oraz Anna Borkowska – psycholog, ekspertka Akademii NASK.

Bezpieczeństwo dzieci w internecie to temat ważny i stale aktualny. Tempo w jakim rozwijają się nowe technologie wymaga od nas ciągłego poszerzania wiedzy w tym zakresie. Kluczowe tutaj jest wiarygodne źródło informacji. My je Państwu gwarantujemy.

Co ważne, każdy może wziąć udział w szkoleniu i zadawać pytania w jego trakcie.

Szkolenie w ramach kampanii „Nie zagub dziecka w sieci”, poświęcone cyberprzemocy i zjawisku sekstingu, odbędzie się 30 stycznia (czwartek) o godz. 18 pod linkiem: https://www.facebook.com/naukatolubie

Zachęcamy także do odwiedzenia naszej strony, gdzie znaleźć można m.in. porady dla rodziców i nauczycieli, publikacje oraz filmy wyjaśniające trudne pojęcia: www.gov.pl/niezagubdzieckawsieci

 

Szkolenie jest częścią kampanii edukacyjno-informacyjnej Ministerstwa Cyfryzacji i NASK „e-Polak potrafi!".

BARDZO WAŻNY KOMUNIKAT!!!!

Szanowni Państwo!!!

 

Mając na względzie naszą wspólną odpowiedzialność za bezpieczeństwo Waszych dzieci proszę,  dołóżcie wszelkich starań, by  nie przynosiły one do szkoły środków pirotechnicznych, w szczególności wszelkiego rodzaju petard.

Przypominam równocześnie, że zgodnie z obowiązującym prawem osoby niepełnoletnie w ogóle nie mogą nabywać i odpalać wszelkiego rodzaju środków pirotechnicznych,   w tym petard.!!!!

Wywiadówka - przypomnienie!!!!

Wywiadówka w środę 18 grudnia – przypomnienie!!!

 

Zgodnie z tegorocznym harmonogramem spotkań,  zapraszamy Państwa do szkoły w najbliższą środę 18 grudnia.  W tym dniu nauczyciele będą do Państwa dyspozycji, by poinformować o postępach w nauce Waszych dzieci, jak również ocenach przewidzianych dla nich na I półrocze!!!

 

 

Dyrektor szkoły

Prośba o wypełnienie ankiety.


Dotyczy programu " Mleko i owoce w szkole"

Szanowni Państwo!

Zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o wypełnienie i rozesłanie do możliwie najszerszej grupy odbiorców (rodzice dzieci) linku do ankiety elektronicznej oceniającej zrealizowane przez KOWR działania związane z promocją "Programu dla szkół" w roku szkolnym 2018/2019 Ankieta jest skierowana do rodziców dzieci, szczególnie w wieku szkolnym objętych "Programem dla szkół", ale nie jest to warunek konieczny.

Ankieta może zostać rozesłana także do innych podmiotów, z którymi Państwo współpracują i które to podmioty wg Państwa mogłyby nam pomóc w jej szerokiej dystrybucji.

Ankieta jest anonimowa i będzie aktywna do 24 listopada br. Zależy nam na zebraniu jak największej liczby odpowiedzi. W poprzednim roku dzięki współpracy z Państwem zebraliśmy ponad 5000 odpowiedzi :) Z góry bardzo dziękuję za wsparcie DRR w przedmiotowym zakresie.

link do ankiety TUTAJ:

http://www.kowr.gov.pl/ankieta/5

Pozdrawiam serdecznie Wieczorek Magdalena Specjalista KOWR OT KOSZALIN

DEN w szkole.

Informuję, że w poniedziałek 14.10.2019 r. jest Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia w szkole nie odbywają się zajęcia dydaktyczne, ale mogą być zorganizowane zajęcia opiekuńcze, dla tych uczniów, którzy tego dnia przybędą do szkoły.

Zgodnie z tym co zostało przekazane przez dyrektora na spotkaniu z rodzicami we wrześniu, rodzic dziecka, który zamierza je w tym dniu posłać do szkoły winien poinformować szkołę trzy dni robocze przed takim dniem wolnym. 

Pozwoli to na ustalenie dyżurów nauczycieli i uzgodnienie sposobu dowozu i odwozu z przewoźnikiem.

 

Dla przypomnienia, poniżej wykaz pozostałych dni wolnych od zajęć dydaktycznych w bieżącym roku szkolnym:

 

1. 31.10.2019  r. – czwartek;

2. 2.01.2020  r. – czwartek;

3. 3.01.2020 r. – piątek;

4. 21.04. 2020 r. – wtorek – sprawdzian ósmoklasistów – j. polski;

5. 22.04.2020 r. – środa – sprawdzian ósmoklasistów – matematyka;

6. 23.04.2020 r. – czwartek – sprawdzian ósmoklasistów – j. angielski;

7. 12.06.2020 r. – piątek;

 

 

Dyrektor szkoły

HARMONOGRAM SPOTKAŃ Z RODZICAMI 2019/2020

Harmonogram spotkań z rodzicami

2019 – 2020

18.09.2019 –  spotkanie informacyjne na rozpoczęcie roku

                       szkolnego, wybory do RR.

6.11.2019 r. – informacja o bieżących postępach                                          

                        w nauce.

18.12.2019 r. –  informacja o bieżących postępach

                          w nauce i przewidywanych ocenach na      

                          koniec I półrocza.

29.01.2020 r.  – podsumowanie wyników w nauce po                        

                          I półroczu.

25.03.2020 r. – informacja o bieżących postępach                                          

                          w nauce.

20.05.2020 r. - informacja o bieżących postępach

                         w nauce i przewidywanych ocenach na      

                         koniec roku.

 

Bezpłatna infolinia dla dzieci, rodziców........

Ze strony MEN:

Warszawa, 1 października 2019 r.

800 080 222
– rusza całodobowa bezpłatna infolinia
dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów


Już od dziś, 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy
w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych. Jak pokazują statystyki młodzi ludzie coraz częściej zapadają na depresje i nerwice. Wielu z nich pada ofiarą przemocy i agresji – słownej
i fizycznej ze strony rówieśników i dorosłych, są coraz bardziej samotni, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii będą mogli skontaktować się
ze specjalistami z
 Fundacji 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie
w najtrudniejszych sytuacjach.

Dynamicznie rozwijający się świat, przemoc w internecie, zmiany społeczne, których
nie rozumieją nawet dorośli, mogą wydawać się przytłaczające dla młodych ludzi.
Wiele negatywnych zjawisk społecznych – cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych, samookaleczanie to całkiem realne problemy, które wymagają interwencji specjalisty. Konsultanci ITAKI są gotowi do świadczenia pomocy nawet
w najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła zgłosić się
po wsparcie.

W ramach działań infolinii pracownicy Fundacji świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo. Specjaliści Fundacji ITAKA
to doświadczeni psychologowie, pedagodzy i prawnicy, którzy udzielają porad zarówno przez telefon, czat jak i e-mail. Pełen wykaz dyżurów można znaleźć na oficjalnej stronie projektu: www.liniadzieciom.pl

Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej
ze środków z Narodowego Programu Zdrowia. Realizatorem części projektu na uruchomienie linii pomocowej jest Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, która wygrała konkurs ogłoszony przez ministerstwo edukacji. Więcej na temat wyników konkursu na stronie internetowej MEN.

Departament Informacji i Promocji

Ministerstwo Edukacji Narodowej

W sprawie dobrowolnego ubez pieczenia uczniów od NNW.

Poniżej podajemy linki do firm ubezpieczeniowych, które nadesłały oferty do szkoły:

 

Link do przystąpienia indywidualnego:

 

https://www.szkolnaagencja.pl/zarejestruj-dziecko/?szkola=SAU55

 

www.centrumpolis.pl/Sklep/Szkolne?KodPromocji=A259 

 

 

www.nnw1.sug-ubezpieczeni.pl

 

https://lp.nn.pl/ubezpieczenie-dziecka-1?utm_source=MediaImpact&utm_medium=MediaImpact_01-09_31-10_CPC_Mailing_600x600&utm_campaign=ABI_NNW_dziecka_ONLINE_CPL&utm_content=Mailing_v01

 

 

Podręczniki do religii na rok szk. 2019/2020

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO RELIGII NA ROK SZKOLNY 2019/2020

 

KLASA I

Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa    wydawnictwo WAM    podręcznik + ćwiczenia

KLASA II

Kochamy Pana Jezusa                    wydawnictwo WAM        podręcznik + ćwiczenia

KLASA III

Przyjmujemy Pana Jezusa      wydawnictwo WAM        podręcznik + ćwiczenia

 

 

KLASA IV

Zaproszeni przez Boga           wydawnictwo WAM        podręcznik + ćwiczenia

KLASA V

Obdarowani przez Boga          wydawnictwo WAM        podręcznik + ćwiczenia

KLASA VI

Przemienieni przez Boga         wydawnictwo WAM        podręcznik + ćwiczenia

KLASA VII

Szukam was (nowa)                 wydawnictwo WAM        podręcznik       

KLASA VIII

Jestem z wami (nowa)              wydawnictwo WAM        podręcznik

 

Zapraszamy rodziców naszych uczniów na podsumowanie wyników I półrocza!

Rodziców naszych uczniów zapraszamy do szkoły w środę 29 stycznia na spotkanie podsumowujące I półrocze, potocznie nazywane wywiadówką.

Zacznie się ono w świetlicy szkolnej zebraniem ogólnym o godzinie 16 00, które poprowadzi Dyrektor szkoły. Po nim czyli ok. godziny 16 40  rozpoczną się spotkania w klasach z wychowawcami. 

Raz jeszcze zapraszamy i liczymy na niezawodne przybycie.

 

Dyrektor szkoły

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

INFORMACJA  dla  UCZNIÓW

 

SZKOŁY  PODSTAWOWEJ  w  BĘDZINIE

 

z  siedzibą  w ŁEKNIE

 

PROGRAM  INAUGURACJI   ROKU  SZKOLNEGO

 

2019/2020

 

Poniedziałek 02.09.2019 r.

 

 

900 –  UROCZYSTY  APEL w  SALI  GIMNASTYCZNEJ

 

930  – SPOTKANIA UCZNIÓW z  WYCHOWAWCAMI

 

UWAGA!!!

Dla wszystkich chętnych,  zarówno uczniów jak i ich rodziców, przed apelem inauguracyjnym, o godzinie 800 odbędzie się  w miejscowym kościele Msza św.

 

  • ·        Pierwszoklasiści proszeni są o przybycie ze swoimi rodzicami do sali nr 5 o godzinie 7. 50
  • ·        Autobusy  szkolne  w  dniu  02.09.2019 r.  będą  kursowały  jak 

                       w  zwykły  dzień  nauki  minionego  roku  szkolnego.

 

                                                                                                                                                                                                                 Dyrektor Szkoły

                                                                                                                                                                  Bogdan Wojsa

Informacja dotycząca ubezpieczenia uczniów od następst nieszczęśliwych wypadków.

Zgodnie ze stanowiskiem Ministerstwa Edukacji Narodowej od przyszłego roku szkolnego tj. 2019/2020 szkoła nie będzie pośredniczyła w ubezpieczeniu uczniów. Sprawa ta pozostaje CAŁKOWICIE  w gestii rodziców. To Państwo decydujecie czy ubezpieczają swoje dziecko, czy nie. Także Państwo decydujecie w jakiej firmie wykupujecie ewentualną polisę i jaki wybieracie  wariant ubezpieczenia.

 

Rekrutacja do klasy I na rok szkolny 2019/2020

Zapisy uczniów do klasy pierwszej odbywają się w dniach 18 - 29.03.2019 r. Karty zapisu do pobrania w Przedszkolu Samorządowym w Będzinie lub w sekretariacie szkoły.

Listy od Minstra
opis dokumentutypdata

List głównego  inspektora sanitarnego i komendanta głównego policji do rodziców

pdf22-01-2019[ Pobierz ]
500 kB
W trosce o bezpieczeństwo!!!!

Drodzy Rodzice!!!

Od kilku dni docierają do naszej szkoły alarmujące  sygnały od kierowców,    że dzieci w drodze do szkoły (na autobusowe przystanki) korzystając z poboczy na drogach nie mają -  WYMAGANYCH PRAWEM - przymocowanych do ubrań lub plecaków elementów odblaskowych.

Teraz w okresie zimowym rano jest jeszcze ciemno. Dzieci pozbawione odblasów są narażone na śmiertelne niebezpieczeństwo.

 

Rodzice!!! Reagujcie zanim będzie za późno!!!

UWAGA - zmiany kursowania autobusu szkolnego!!!!

UWAGA - zmiana kursowania autobusu szkolnego !!!!!!

Odwóz uczniów ze szkoły – I kurs – od poniedziałku 10.09.2018 r.

(po 5. lekcji)

Odwóz

Trasa - Autobus

Godzina odjazdu*

 

Łekno  Szkoła

Będzino „Mrówka”

Słowienkowo Przystanek

Dworek Przystanek

Kiszkowo Przystanek

Będzinko – p. Kalicki

Będzinko – p. Matuszewski

Będzinko – p. Strzelczyk

Będzinko – p. Chmura

Barnin Przystanek

12.35

12.38

12.40

12.42

12.45

12.47

12.52

12.54

12.58

13.03

Odwóz

Trasa - Bus

Godzina odjazdu

 

Będzino przedszkole             

Łekno  szkoła                         

Kazimierz Pom. - Przystanek  

Mączno                    

Pakosław-Przystanek                                    

Popowo - Przystanek                                   

Komory - Przystanek                                    

12.25

12.35

12.38

12.40

12.41

12.43

12.50

                        

                        *tolerancja dojazdu/odjazdu na poszczególne przystanki +/- 5 min

Dyżury dla rodziców w Kuratotrium Oświaty.

Komunikat dla Rodziców

Decyzją Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, na podstawie zdiagnozowanych potrzeb rodziców oraz w związku ze zmianami dotyczącymi organizacji kształcenia i wsparcia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, wynikającymi z przepisów rozporządzeń Ministra Edukacji Narodowej, dotyczących w szczególności:

  • warunków organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie i zagrożonych niedostosowaniem społecznym

  • zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej

  • indywidualnego obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego dzieci

  • indywidualnego nauczania dzieci i młodzieży

począwszy od 5 lutego 2018 r. wizytatorzy zajmujący się ww. problemami w Kuratorium Oświaty w Szczecinie  będą pełnić dyżur w każdy poniedziałek w godzinach 15.30 -  17.00.  Będziecie Państwo mogli zasięgnąć informacji, skorzystać z porady, omówić problem swojego dziecka. Poniżej podajemy dane do kontaktu:

Hanna Markowska – tel. 91 44 27 542

Monika Piątkowska – tel. 91 44 27 563

                      

oraz osobiście w Kuratorium Oświaty, ul. Wały Chrobrego 4, parter, pok. nr 10

Nasz uczeń potrzebuje pomocy!

Nasz uczeń Szymon zapadł na przewlekłą chorobę i potrzebuje pomocy. Można to zrobić przekazując 1 % należnego podatku na specjalne konto. To naprawdę kosztuje niewiele wysiłku. Wystarczy wpisać przy wypełnianiu PIT-u kilka cyfr  w odpowiednie pole!

Jak to zrobić mozna się dowiedzieć z poniższej ulotki:

 

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )