Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej w Będzinie z siedzibą w Łeknie

bedzinoherb Untitledlogo_tARCZA

 

Edukacja zdalna przedłużona do 22.12.2020 r.

Do szkoły (oby) do edukacji stacjonarnej wracamy dopiero 18.01.2020 r. 

 

 

 

Zgodnie z zarządzeniem MEN,  od poniedziałku CAŁA nasza szkoła, podobnie jak pozostałe w naszym kraju będzie pracowała według nowych zasad.

Przewidując, że może dojść do takiej sytuacji, od początku roku podjęliśmy starania, by wdrożyć uczniów i nauczycieli do korzystania ze zdalnej nauki za pośrednictwem darmowej platformy Microsoft Teams. Spróbujemy za jej pośrednictwem pacy zdalnej. Prośba do uczniów i rodziców o cierpliwość i zrozumienie przynajmniej przez najbliższy tydzień, bo zapewne łatwo nie będzie. Jeśli utrudnienia okażą się zbyt duże, wrócimy do narzędzi, którymi posługiwaliśmy się w minionym roku szkolnym.

 

Najważniejsza informacja dla wszystkich. LEKCJE BĘDĄ SIĘ ODBYWAŁY W CZASIE RZECZYWISTYM, czyli zgodnie z obowiązującym planem lekcji. Jednak i tutaj czekają nas komplikacje. Obecnie kilkoro nauczycieli przebywa na zwolnieniach lekarskich, prawdopodobnie te lekcje nie będą się mogły odbywać nawet zdalnie. 

O aktualnej sytuacji będziemy informowali na bieżąco w tym miejscu i w zakładce Informacje dla rodziców.

 

Mam nadzieję, że zdecydowana większość uczniów jest gotowa sprzętowo do pracy zdalnej. Swoje przekonanie opieram na tym, że kiedy oferowaliśmy zupełnie nieodpłatnie uczniom kilkanaście komputerów całkowicie SPRAWNYCH, z modernizowanej pracowni komputerowej wręcz namawialiśmy by zechcieli je przyjąć !!!!

 

 

 

Dyrektor szkoły

Konkursy przedmiotowe II etap.

Dzisiaj, w poniedziałek nasi uczniowie, którzy zakwalifikowali się do II etapu konkursów przedmiotowych KO, przystąpili do zmagań rejonowych. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią, rozwiązują testy w naszej szkole. Harmonogram konkursów znajduje się w zakładce "Zdalne nauczanie" - Tydzień V.

Obiady w szkole LISTOPAD

W załączonym dokumencie informacje dotyczące odpłatności za obiady. 

 

W stosunku do minionego roku BARDZO WAŻNA zmiana!!!!

Opłaty za obiady należy uiszczać TYLKO przelewem na wskazane konto.

Nie ma możliwości wpłaty, w sekretariacie szkoły!!!

opis dokumentutypdata

Obiady w szkole - LISTOPAD

pdf20-10-2020[ Pobierz ]
145 kB
Zaproszenie na pierwsze w tym roku spotkanie!

Szanowni Państwo - rodzice naszych uczniów.

Zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie w środę 16 września.

Zaczniemy zebraniem ogólnym o godzinie 16.30, wyjątkowo w sali gimnastycznej naszej szkoły.

Pozwoli to na zachowanie obostrzeń związanych z reżimem sanitarnym.

Po zebraniu ogólnym odbędą się spotkania w klasach z wychowawcami.

Rozmiar naszej sali pozwala na zorganizowanie takiego spotkania,

niemniej prosimy o zabranie ze sobą maseczek zakrywających usta i nos.

 

Dyrektor szkoły

Inauguracja roku szkolnego 2020/2021 za nami!

Za nami  już półtora tygodnia nauki. Początek nowego roku szkolnego był na tyle absorbujący, że dopiero teraz krótka informacja i parę zdjęć w galerii.

Rozpoczęliśmy tak jak co roku uroczystym apelem, chociaż w dwóch grupach ze względu na konieczność zachowania reżimu sanitarnego.

Pierwsza część z udziałem najmłodszych klas i klasy ósmej była połączona z pasowaniem pierwszoklasistów.

Nasi uczniowie wrócili po wakacjach do odmienionej szkoły. Szczególnie chłopcy mają powód do radości, bo będą mogli korzystać z gruntownie przebudowanego sanitariatu. Jest nowocześnie, czyściutko i tylko od nich samych zależy jak długo ten stan zostanie utrzymany. W sierpniu odnowiliśmy parkiet w sali gimnastycznej. Po cyklinowaniu i położeniu nowej powłoki lakierniczej wygląda przepięknie. Na koniec, z małym poślizgiem dotarły w czwartek ławki parkowe. Pożegnaliśmy kilkudziesięcioletnie starocie, które pamiętały jeszcze poprzednią epokę. Ławki dotarły w stanie „złóż sobie sam” To zadanie powierzyliśmy chłopcom z najstarszej klasy. Kamil z Szymonem uporali się z tym w dwie godziny!!!! Miło było patrzeć jak świetnie sobie radzą z tym zadaniem. Potem nasz Pan Konserwator przykręcił je do podłoża przy pomocy p. Krzysztofa - jednego z rodziców i chłopców klasy siódmej. Prezentują się naprawdę super

 

 

 

 

 

 

Te dwa zdjęcia zostały zrobione dzień po dniu,

różnią się JEDNYM istotnym, choć drobnym szczegółem.

Kto pierwszy zgadnie jakim i przyśle odpowiedź na dyrektor@szkolalekno.pl zdobędzie nagrodę!!!!

 

 

 

 

 

Oto rozwiązanie zagadki. W minioną sobotę p. Krzysztof posadził wraz ze swoimi pracownikami z ORFO, nowe drzewko. Poprzednie zostało pokonane przez suszę/Covid - 19;-)

 

 

 

Jako pierwszy z rozwiązaniem zagadki poradził sobie Oliwer z kl. VII b

Zgodnie z obietnicą odebrał nagrodę z rąk p. Dyrektora

 

 

 

Uczniowie na wakacjach, ale w szkole dzieje się....

W naszej szkole mamy dwie skrzynki kontaktowe, jedna na zewnątrz, druga w środku przy gabinecie Dyrektora. Ma ona służyć uczniom jeśli chcą opowiedzieć o tym co by w szkole chcieli  zmienić, ale brak im śmiałości by powiedzieć o tym face to face. Co jakiś czas do niej zaglądam i robię to nie bez przyczyny. Zobaczcie co ostatnio w niej znalazłem tuż przed "koronacją"

 

 

 Szczególnie ujęło mnie to PS:

 

 

No więc tak! To jest potrzebne i mam tego świadomość od dawna. Teraz pojawiła się sposobność. Chłopy ;-) działamy:-))))

 

 

Żeby finalnie było super, najpierw musi być tak:-)

 

 

Kolejny etap już zaczyna być konstrukcyjnie.

 

 

Do finalnego efektu coraz bliżej.

 

 

No i już niemal koniec prac.

 

 

No i wreszcie jest. Zobaczcie sami:-)))))

 

 

 

Ups. To już inne pomieszczenie. Miała być niespodzianka, ale jak ktoś tu zajrzał to już WIE:-))))

 

 

 

Religia, informacje ws. podręczników na rok szk. 2020/2021

Ważna informacja!!!

Religia jako przedmiot dodatkowy nie jest objęta dotacją podręcznikową. To znaczy, że uczniowie zaopatrują się w podręczniki i ćwiczenia we własnym zakresie.

 

Więcej w zakładce "Informacje dla rodziców"

Wkrótce majówka!

 

Pamiętajcie by wywiesić flagę przed swoimi domami.

 

 

 

No i o tym, by zadbać o swoje obejścia, żeby flaga wisiała DUMNIE!!!

 

 

 

WIESZAMY JĄ Z  POCZUCIA DUMY,

 

DLA PODKREŚLENIA

 

NASZEJ NARODOWEJ TOŻSAMOŚCI, 

 

NIE DLA POLITYKÓW!!!!!!!

 

 

Już jutro 1 Maja - święto ludzi pracy.

Międzynarodowe Święto Pracy obchodzone od 1890 r. na cześć strajku robotników w Chicago z 1886 r., w naszym kraju święto to często utożsamiane jest z latami 1945-1989 i czasami PRL-u, w którym to 1 maja organizowano wielkie pochody zamieniające się w przemarsze na cześć władz.

 

 

 

2 maja od 2004 roku to dzień flagi Rzeczpospolitej.

Dlaczego akurat ten dzień? To właśnie tego dnia zdobywający w 1945 r. Berlin żołnierze z 1 Dywizji Kościuszkowskiej zatknęli flagę na kolumnie zwycięstwa w Tiergarten w Berlinie. Po drugie, w czasach PRL, 2 maja obywatele mieli nakaz zdejmowania flag, tak aby nie były one wywieszone podczas nieuznawanego przez władze święta 3 maja. Zgodnie z uchwałą Sejmu II Rzeczpospolitej z 1 sierpnia 1919 roku  „Za barwy Rzeczypospolitej Polskiej uznaje się kolory biały i czerwony w podłużnych pasach równoległych, z których górny-biały, dolny zaś-czerwony.” Stosunek długości do szerokości chorągwi dla flagi państwowej wynosił 5:8.

 

Co ciekawe, w Święto Flagi 2 maja obchodzone jest także Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Oprócz Polski, święto własnej flagi obchodzą także inne kraje, m.in. Stany Zjednoczone, Meksyk, Argentyna, Finlandia, Ukraina, Litwa czy Chiny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 maja to święto konstytucji. Święto to zostało wprowadzone na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Wielki pierwszej w Europie, a drugiej na Świecie Konstytucji w dniu 3 Maja w 1791 r. Dzień ten został uznany świętem już 5 maja 1791 roku. Od 1946 roku świętowanie tego dnia było zakazane przez władze aż do roku 1990.

Jak można uczcić wszystkie te następujące po sobie święta? Najprostszą metodą, do której wszystkich serdecznie zachęcamy jest wywieszenie Flagi Rzeczpospolitej Polskiej na terenie swojej posesji. W ten prosty sposób możecie okazać szacunek symbolom narodowym Polski i naszemu dziedzictwu kulturowemu.

 

Małe przypomnienie od SK LOP!

 Przypomnienie !!!

22 kwietnia jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Ziemi.

Hasło Dnia Ziemi w 2020 roku, a jednocześnie motyw przewodni święta to "Działania na rzecz ochrony klimatu", a w szczególności zaakcentowanie wyzwań związanych z zachodzącymi zmianami klimatycznymi. Celem każdego Dnia Ziemi jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody w wielu częściach świata. Tego dnia promuje się działania na rzecz walki z zanieczyszczeniem środowiska i edukowanie ludzi na całym świecie, jak wielki problem stanowi zanieczyszczenie środowiska odpadami zrobionymi z tworzyw sztucznych. 

Co ciekawe, w 2020 roku już po raz 50. będziemy obchodzić Światowy Dzień Ziemi. 

 12 kroków, które możesz podjąć już teraz w celu ratowania planety:

 1. Dzień bez samochodu
 2. Segreguj śmieci
 3. Kupuj do własnego pojemnika
 4. Idź na zakupy z własną torbą
 5. Kupuj świadomie.
 6. Naprawiaj zamiast wyrzucać
 7. Zastąp chemiczne środki własnoręcznie przygotowanymi produktami
 8. Nie marnuj i nie wyrzucaj jedzenia
 9. Kupuj produkty od lokalnych dostawców i jedz sezonowo
 10. Ogranicz spożycie mięsa
 11. Pij wodę z kranu.
 12. Szukaj wielorazowych zamienników.

 

Irena Jaworska

Do szkoły dotarły laptopy...

Informacja skopiowana z oficjalnej strony Gminy Będzino:

Wsparcie dla szkół w procesie zdalnego nauczania

Z przyjemnością informujemy, że Gmina Będzino w dniu 10 kwietnia 2020 r. otrzymała informację, iż złożony przez Gminę Będzino wniosek został zweryfikowany pozytywnie i gmina otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu komputerowego dla osób najbardziej potrzebujących w obecnej sytuacji związanej z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii. W ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego internetu” działania 1.1.:”Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” dotyczącej realizacji projektu grantowego  pn.: ”Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” zakupionych zostanie 26 laptopów wraz z osprzętem i oprogramowaniem oraz 3 tablety na łączną kwotę 59 999,85zł.

Laptopy zostaną przekazane do 4 szkół, których organem prowadzącym jest  Gmina Będzino. Zgodnie z projektem, na czas zamknięcia placówek, uczniowie będą mogli wypożyczyć laptopy, które będą służyć do celów dydaktycznych w czasie trwania zdalnego nauczania.

Po zakończeniu systemu zdalnego nauczania, laptopy doposażą sale informatyczne poszczególnych szkół, gdzie uczniowie będą mogli z nich korzystać w ramach zajęć na lekcji informatyki.

 

Do naszej szkoły z tej puli trafiły 4 laptopy i 1 tablet. Zostały odebrane w piątek przed południem. Ponieważ nie są one w pełni skonfigurowane do pracy, informatycy z firmy zajmującej się obsługą szkoły jeszcze tego samego dnia zabrali się do pracy. Myślę, że w poniedziałek, a najpóźniej we wtorek zostaną one przekazane kolejnym uczniom z listy utworzonej, na podstawie zapotrzebowania zgłoszonego przez wychowawców poszczególnych klas.

 

 

 

Sprzęt prezentuje się  bardzo ładnie, a przy tym DELL, to uznana marka, co daje gwarancję, że będzie dobrze służył naszym uczniom!

 

Nowy kanał komunikacji ze szkołą.

W tym trudnym czasie, proponujemy jeszcze jeden kanał komunikacji ze szkołą!

 

Tradycyjna skrzynka na listy, dla tych interesantów, którzy nie mogą skorzystać z telefonu bądź Internetu!

 

Laptopy dla uczniów.

Wójt Gminy Będzino wydał polecenie, by jednostki organizacyjne gminy, przekazały szkołom komputery pozyskane z  Programu "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu....",   z dalszą opcją udostępnienia uczniom. Do naszej szkoły trafiło pięć laptopów. Decyzją Dyrektora szkoły zostały one rozdysponowane uczniom najstarszych klas, zgodnie z zapotrzebowaniem sporządzonym przez wychowawców.

 

Laptopy do uczniów młodszych klas (z programu rządowego) trafią w późniejszym czasie, jak tylko dotrą do naszej gminy. Proszę mieć jednak na względzie, że najprawdopodobniej będzie to ilość, która nie pokryje naszych oczekiwań w tym względzie.

 

Dyrektor szkoły

Podsumowanie akcji "GÓRA GROSZA"

Kolejna Góra Grosza wysłana!!!

 

Samorząd Uczniowski pięknie dziękuje wszystkim uczniom i nauczycielom za aktywne włączenie się do akcji "Góra Grosza". Przypomnijmy tylko, że celem akcji jest zebranie pieniędzy (monet) na pomoc dzieciom wychowujących się poza własną rodziną oraz na tworzenie takich miejsc, które będą w miarę możliwości zbliżone do domu rodzinnego. Dzięki Wam, we wszystkich edycjach akcji udało się zebrać ponad 40 milionów złotych! Jeśli jesteście ciekawi komu i w jakiej formie została udzielona pomoc ze zbiórki zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej www.towarzystwonaszdom.pl. W tym roku, w naszej szkole udało się zebrać  880,65 zł.

Chcemy szczególnie wyróżnić klasy 3, 6a, 6b oraz 5, które nie tylko zebrały najwięcej monet, ale też pięknie je zliczyły i posegregowały, co znacznie ułatwiło przygotowanie paczek do wysyłki. Brawo!!!!

 

Jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy za rok!

 

 

Nadmorskim szlakiem!

    Niezbyt sprzyjająca pogoda ( mżawka i silny wiatr) nie odstraszyła szkolnych piechurów od wzięcia udziału w Zimowym Nadmorskim Rajdzie Pieszym.

Nasza przygoda rozpoczęła się na pięknej piaszczystej plaży w Łazach. Po drodze zatrzymaliśmy się w Unieściu, gdzie w tamtejszej oczyszczalni mogliśmy się ogrzać, wypić gorącą herbatę i zjeść coś słodkiego. Przy okazji dowiedzieliśmy się jak działa taki zakład. Trasa nad brzegiem morza okazała się dosyć trudna z powodu miękkiego podłoża, jednak to nie przeszkodziło nam cieszyć się pięknym widokiem i świeżym powietrzem. Trasę pieszą zakończyliśmy w szkole podstawowej w Mielnie, gdzie czekał na nas ciepły posiłek i konkursy krajoznawcze. Szczęśliwi, wróciliśmy do domu i już myślimy o kolejnej trasie! Do usłyszenia!
DNI JĘZYKA POLSKIEGO w naszej szkole!

W piątkowe popołudnie w szkole pojawił się taki baner:

 

 

 

 

a wraz z nim na drzwiach takie oto karteczki:

 

 

 

?????????????????????????????????????????????????????????

 

wyjaśnienie już wkrótce? w krótce?, fkrótce?, f krutce, a może w krutce?

 

Oj daje ta nasza mowa i pisownia ojczysta możliwości;-)

 

Bardziej niecierpliwych odsyłamy na:  www.loesje.pl

 

 

Ważny komunikat dla rodziców naszych uczniów!

Szanowni Państwo!

 

Zwracamy się z prośbą byście w każdym przypadku jeśli zatrzymujecie swoje dziecko w domu, informowali o tym fakcie niezwłocznie wychowawcę lub sekretariat szkoły. Jeśli takiej informacji nie otrzymamy, każdorazowo  podejmiemy próbę kontaktu z Państwem, by wyjaśnić przyczynę nieobecności dziecka w szkole. Działania te mają na celu powstrzymanie narastającej absencji wśród uczniów.

Dyrektor szkoły

 

Nasi uczniowie w finale wojewódzkim konkursów przedmiotowych!!!!!!

Wspaniała informacja !!!

Nasz uczeń Dawid Siedlecki, szóstoklasista

w gronie laureatów wojewódzkiego

konkursu historycznego!!!!

Nasza szkoła ma powód do dumy

Pod koniec kwietnia do szkoły dotarło oficjalne zaświadczenie. Miało być uroczyście, z udziałem p. Kuratora, ale koronawirus pokrzyżował plany:-(

 

 

 W finale wojewódzkim konkursu przedmiotowego z biologii mieliśmy również naszą uczennicę Patrycję Biegańską, która co prawda nie dostała się do grona laureatów, ale sam fakt bycia finalistką jest jej wielkim osiągnięciem!!! Patrycji i Dawidowi, jak również ich nauczycielom p. Piotrowi Frątczakowi i p. Irenie Jaworskiej serdecznie gratulujemy!!!

 

 

Tylko alfabet zadecydował, że Dawid jest na 10 miejscu, bo jak wynika z tabeli troje uczniów  od 8 do 10 miejsca ma taką samą ilość punktów!

opis dokumentutypdata

Scan zaświadczenia

pdf02-05-2020[ Pobierz ]
309 kB
Nasi milusińscy ślą pozdrowienia z ferii:-)

Jak co roku są uczniowie, którzy pamiętają o nas i ślą pozdrowienia z ferii!

Pięknie dziękujemy:-))))

Wiktorii i Wiktorowi kl. IV - Świnoujście;

Ali kl. V - Zieleniec

Maja kl. III - Zieleniec

 

A dzisiaj dotarły jeszcze dwie pocztówki ze Szklarskiej Poręby.Jedna od Darki z kl. VI b  i jej Rodziców, druga od Dominiki z kl. VI a.

 

 

Z Karpacza dotarła kartka od Mateusza z kl. VI a

 

Z Zielonej Góry dotarła lekko spóźniona kartka od Emilki z kl. I.

 

Szkolny bal karnawałowy

      7 lutego uczniowie naszej szkoły, bawili się na balu karnawałowym. Młodzież chętnie brała udział w różnych konkursach. Jednym z nich był wybór Króla i Królowej balu, którymi zostali Maja Tyszkiewicz z klasy II i Dominik Boczek z klasy V. Rada Rodziców jak zawsze zadbała o słodki poczęstunek.

 

Zobaczcie zdjęcia:http://www.splekno.witrynaszkolna.pl/strona=Galeria246

Pasowanie na czytelnika

      5 lutego uczniowie klasy pierwszej zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Uczniowie IV klasy przygotowali dla nich inscenizację. Pierwszaki złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, a następnie Królowa Książka pasowała ich wielkim piórem. Na koniec nastąpiło pierwsze wypożyczenie książek.

Zobaczcie zdjęcia:http://www.splekno.witrynaszkolna.pl/strona=Galeria245

XXI Bal dobroczynny za nami!!!

Początek lutego upłynął pod znakiem bardzo ważnych wydarzeń w naszej szkole. Tym sposobem, kolejny już bal dobroczynny, sztandarowa impreza  naszej rady rodziców odbył się zupełnie niezasłużenie jakby w cieniu. Widmo zamknięcia szkoły nie zakłóciło ani przygotowań, ani jego przebiegu. Wręcz przeciwnie,  rodzice byli zmotywowani bardziej niż zwykle. Było więc jak zawsze. Świetna organizacja, wspaniała impreza i fantastyczny wynik finansowy. Chociaż nie obyło się bez emocji. W połowie imprezy, kiedy wszyscy bawili się doskonale, padł sprzęt nagłaśniający Zespołu "Golden Ring". W błyskawicznym tempie zawiązały się dwie grupy ratowania zabawy. Pierwsza ruszyła do szkoły do Łekna i przywiozła kolumny ze wzmacniaczem i wkrótce rozległa się muzyka z YouTube, "puszczana" przez Bartka i Pawła. W tym czasie druga ekipa pod dowództwem Marcina z Zespołu "Akces", który tym razem był  na naszym balu gościem, pojechała po jego sprzęt do Sianowa. Po około godzinie znowu zaczęło sie granie "na żywo", a Marcin nawet zaśpiewał kilka kawałków. Pięknie dziękujemyza pomoc!!! Jubileusze nie przypadają każdego roku i trudno było się spodziewać, że uda się pobić wynik XX Balu, ale było bardzo blisko. Po podsumowaniu wszystkich kosztów okazało się, że na rozwój zainteresowań naszych uczniów i poprawę warunków ich bytowania w szkole dostaniemy dodatkowo: 16.819,38 zł. !!!!! Na ten wynik złożyło się zaangażowanie nie tylko RR pod przewodnictwem p. Tomka Baczyńskiego debiutującego w tej roli, ale także pozostałych rodziców oraz sporego grona ludzi, których pozornie nic już z naszą szkołą nie wiąże. Nic poza sympatią i wspomnieniem lat, kiedy to sami byli jej uczniami, lub lat kiedy do niej posyłali swoje dzieci. Czyli wcale nie takie nic:-).Jak zawsze oprócz tańców i wybornego jedzenia, na gości czekały rozliczne konkursy i kryjące się pod numerkami kotylionów fanty. Najbardziej hojni uczestnicy balu wrócili do domów obdarowani voucherami na usługi w salonach kosmetycznych,  salonach SPA i zaproszeniami na wykwintną kolację lub obiad dla dwojga w fajnych lokalach. Nagrodą specjalną było zaproszenie na rejs na pokładzie pełnomorskiego jachtu "Maxi Honey" po redzie kołobrzeskiego portu, a może nawet dalej,  jeśli będzie przyzwolenie Neptuna i wola obdarowanych. Panów: Zbyszka i Pawła.

Wszystkim zaangażowanym w organizację balu, jak również jego uczestnikom, w imieniu całej społeczności szkolnej serdecznie dziękujemy,:-))))))

 

 

Nasi chłopcy wicemistrzami powiatu w minisiatkówce!!!

Więcej informacji w zakładce "Sport"

Dzisiaj był jeden z ważniejszych momentów w histroii Naszej Szkoły!

Tak naprawdę chyba najważniejszy!!!

 

Radni naszej gminy odrzucili imponującym stosunkiem głosów,

 

projekt uchwały intencyjnej likwidacji Naszej Szkoły!!!!

 

Pięknie dziękujemy!!!!

 

Osobne podziękowania należą się rodzicom naszych uczniów.

 

Tworzą taką grupę wsparcia, której

 

każdy dyrektor szkoły w naszym kraju może nam  zazdrościć!!!!

 

 

 

Apel – Wzorowy uczeń

      30 stycznia 2020 przyznaliśmy za I półrocze dyplomy i odznaki najlepszym uczniom w nauce, za osiągnięcia sportowe, taneczne oraz tym, którzy zdobyli stypendium naukowe.
Zobaczcie zdjęcia:http://www.splekno.witrynaszkolna.pl/strona=Galeria244

Ważna informacja dla rodziców naszych uczniów!

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu online dot. bezpieczeństwa dzieci w internecie. Szkolenie poprowadzą dziennikarz Tomasz Rożek – ambasador kampanii „e-Polak potrafi” oraz Anna Borkowska – psycholog, ekspertka Akademii NASK.

Bezpieczeństwo dzieci w internecie to temat ważny i stale aktualny. Tempo w jakim rozwijają się nowe technologie wymaga od nas ciągłego poszerzania wiedzy w tym zakresie. Kluczowe tutaj jest wiarygodne źródło informacji. My je Państwu gwarantujemy.

Co ważne, każdy może wziąć udział w szkoleniu i zadawać pytania w jego trakcie.

Szkolenie w ramach kampanii „Nie zagub dziecka w sieci”, poświęcone cyberprzemocy i zjawisku sekstingu, odbędzie się 30 stycznia (czwartek) o godz. 18 pod linkiem: https://www.facebook.com/naukatolubie

Zachęcamy także do odwiedzenia naszej strony, gdzie znaleźć można m.in. porady dla rodziców i nauczycieli, publikacje oraz filmy wyjaśniające trudne pojęcia: www.gov.pl/niezagubdzieckawsieci

 

Szkolenie jest częścią kampanii edukacyjno-informacyjnej Ministerstwa Cyfryzacji i NASK „e-Polak potrafi!".

Sercem z WOŚP!

Po raz 28 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jak co roku jesteśmy całym sercem z potrzebującymi. Tym razem graliśmy dla DZIECIĘCEJ MEDYCYNY ZABIEGOWEJ, co oznacza, że każda złotówka zebrana podczas finału pomoże wyposażyć sale operacyjne w specjalistyczny sprzęt najwyższej jakości. Dzień 12 stycznia z pewnoscią przejdzie do historii. Oj działo się u nas, działo! Ale po kolei! Ten piękny dzień, pełen dobra i pozytywnej energii rozpoczęły swoim występem jasełkowym „Motylki”. Tłumnie przybyli rodzice, dzieci i mieszkańcy Będzina mogli skorzystać z kawiarenki obsługiwanej przez nauczycieli ze szkoły w Łeknie, zjeść ciepły posiłek przygotowany przez Hotel Jawor w Sarbinowie, kupić książki oraz rzeczy niezwykłe na kiermaszu zorganizowanym przez niezastąpione panie z naszej będzińskiej biblioteki, wysłuchać koncertu Dziecięcej Orkiestry Dętej „Morscy Muzycy” czy Kapeli Swaty. Dla dzieci, tych małych i dużych niezliczona ilość atrakcji od malowania twarzy i brokatowych tatuaży po warsztaty plastyczne i rzeźbiarskie. I to jeszcze nie koniec… Pogawędki przy kawie i pysznym cieście umiliły występy naszych śpiewających uczennic. Po raz pierwszy mogliśmy również podziwiać występy taneczne zarówno hip-hop jak i tańce towarzyskie. W międzyczasie odbywały się aukcje, na których można było wylicytować autograf Jurka Owsiaka, prace Cukina, rzeźbę drewnianą czy pyszny tort orkiestrowy ufundowany przez "Piekarnię „Bajgiel” (warto w tym miejscu dodać, że "Bajgiel" jest z nami od samego początku naszego udziału w Orkiestrze). Sala Domu Kultury wypełniona po brzegi dobrymi ludźmi, wspaniała atmosfera oraz niesłabnąca energia nas wszystkich spowodowała, że uzbieraliśmy mnóstwo pieniędzy, bijąc tym samym rekord zbiórki z poprzedniego roku o ponad 3 tysiące złotych.

 

Cała kwota  pieniędzy uzbieranych w będzińskim Finale Orkiestry to:
13.017 zł.

Jesteśmy dumni, że mieliśmy w tym jako szkoła również swój udział:-)))

 

 

Dziękujemy pięknie pani dyrektor Danucie Sawickiej z Biblioteki w Będzinie za niespotykaną energię i wspaniałą organizację całej imprezy, wszystkim darczyńcom, organizatorom, uczniom, rodzicom oraz wszystkim ludziom dobrej woli, za to, że byli z nami, poświęcili swój czas, podarowali serce i byli tak hojni. Łączymy się z Wami dobrem, radością i jednym wielkim słowem:

DZIĘKUJEMY! JESTEŚCIE WIELCY!


Do zobaczenia za rok! Siema!

 

                                                                                                                                                                      Agnieszka Kowalska

 

Ps. Koniecznie zajrzyjcie do galerii !!!http://www.splekno.witrynaszkolna.pl/strona=Galeria243

Szkolne jasełka

Uczniowie naszej szkoły przed Świętami Bożego Narodzenia przygotowali przedstawienie - jasełka. Zaprezentowaliśmy je wszystkim uczniom, pracownikom oraz Gronu Pedagogicznemu tuż przed świętami na udekorowanej sali gimnastycznej. Po południu tego samego dnia grupa wystąpiła w Domu Kultury na wigilii dla seniorów i podopiecznych Opieki Społecznej oraz rodziców dzieci. Kolejny występ miał miejsce 15 stycznia w Domu Kultury na corocznym Gminnym Przeglądzie Jasełek. Tam otrzymaliśmy I miejsce. Dziękuję dzieciom oraz rodzicom za trud włożony w to przedstawienie, organizację pięknych strojów  oraz wzruszenia, które to przedstawienie nam dostarczyło. 

Zobaczcie zdjęcia:http://www.splekno.witrynaszkolna.pl/strona=Galeria242

 

                                                                                                                                                                                   Anna Świątek

Zapraszamy na nasz Finał WOŚP!!!!

Uczniowie, Rodzice, Przyjaciele Naszej Szkoły!!!!

Serdecznie zapraszamy w niedzielę do DK w Będzinie. Zaczynamy od godziny 14-tej. Od kilku lat tworzymy nową tradycję, bo gramy co prawda poza murami naszej szkoły, ale za to jest nas więcej. Razem z nami grają:

 • Gminna Biblioteka Publiczna;
 • Dom Kultury - występ zespołu Swaty;
 • Przedszkole Będzino;
 • Piekarnia "Bajgiell";
 • Ira - Art Koszalin;
 • "Morscy Muzycy" z Sarbinowa;
 • Hotel "Jawor" z Sarbinowa;
 • "Bakuba" Kołobrzeg;
 • USK Karate z Tymienia;
 • JRG Będzino;
 • Sklep Lewiatan;

Na dzieci czekają: warsztaty rzeźbiarskie prowadzone przez p. Bolesława Białeckiego.

 

Niech symbolem jutrzejszego grania będzie piękny tort przygotowany przez Piekarnię "Bajgiel", która jest z nami od samego początku naszego grania w Orkiestrze:-)

 

 

Mamy nadzieję, że będzie on "królem" licytacji!!!!!

Dla tych, którym nie uda się go wylicytować pocieszeniem moga być jego mniejsi braciszkowie. Jest ich aż 10-ciu:-)))))

Ważny Komunikat!!!

Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2019/2020, w poniedziałek 23 grudnia rozpoczyna się zimowa przerw świąteczna. Uczniowie wrócą do szkoły dopiero 7 stycznia 2020 r. Zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora szkoły dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych bedą: 2 i 3 stycznia 2020 r.  W tych dniach  mogą być zorganizowaane zajęcia opiekuńcze dla tych uczniów, którzy jednak przybędą do szkoły. 

Przypominam, że zgodnie z ustaleniami przekazanymi na pierwszym zebraniu ogólnym, jak również przez wychowawców klas, rodzice powinni poinformować, że zamierzają w tych dniach posłać swoje dziecko do szkoły na trzy dni przed zimową przerwą świąteczną.

Dyrektor szkoły

RAJD PIESZY CHOINKOWY

        W sobotę, 14 grudnia odbył się ostatni w tym roku rajd pieszy nazwany Choinkowym. Swoją trasę rozpoczęliśmy w Kościernicy, gdzie mieliśmy okazję zwiedzić zabytkowy kościółek gotycki z przełomu XIV i XV wieku. Kolejnym etapem rajdu była 11 kilometrowa trasa piesza prowadząca przez piękne lasy w gminie Sianów. Czyste powietrze, zapach drzew i cisza wokół to najpiękniejsze walory takiej wędrówki. I nawet niezbyt sprzyjająca pogoda nie zdołała zepsuć nam humorów. Trasę zakończyliśmy w Węgorzewie, gdzie czekała na nas gorąca zupa oraz konkursy krajoznawcze. Na koniec dyplom i... już czekamy na kolejną rajdową przygodę! 

Do zobaczenia na szlaku!                                                                                                                     
                                                                                                                                                                      Agnieszka Kowalska
                                                                                                                                                                                         
Zobaczcie zdjęcia:http://www.splekno.witrynaszkolna.pl/strona=Galeria240                                                                                                                                                                                                       
                                                                                   
Szkolne Mikołajki

Tradycyjnie 6 grudnia uczniowie naszej szkoły zostali obdarowani słodkościami i innymi niespodziankami.
Zobaczcie zdjęcia:http://www.splekno.witrynaszkolna.pl/strona=Galeria241

Warsztaty komiksowe w Gminnej Bibliotece w Będzinie

W grudniu 2019 roku uczniowie klas szóstych zostali zaproszeni przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Będzinie do wzięcia udziału w warsztatach komiksowych prowadzonych przez pisarza Zbigniewa Masternaka. Po warsztatach uczniowie po raz pierwszy redagowali sprawozdania. Poniżej jedno z nich.

 

Sprawozdanie z warsztatów komiksowych

         3 grudnia 2019 roku o godzinie 8.20 uczniowie klas szóstych wraz z opiekunami udali się szkolnym autobusem do Gminnej Biblioteki Publicznej w Będzinie na warsztaty dotyczące komiksu, prowadzone przez pisarza Zbigniewa Masternaka.
         Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 8.30. Pan Zbigniew najpierw się nam przedstawił i wyjaśnił, czym się zajmuje na co dzień.  Następnie wysłuchaliśmy jego wykładu na temat tworzenia komiksów. Potem zostaliśmy zaproszeni do udziału w konkursie na stworzenie komiksu.
         Wzięliśmy kartki, ołówki, kredki i o godzinie 9.00 rozpoczęliśmy pracę. Po utworzeniu naszych historyjek obrazkowych o godzinie 10.00 zaprezentowaliśmy je wszystkim obecnym. Pan Zbigniew Masternak ocenił nasze komiksy i wybrał najlepsze z nich, a ich twórcy zostali nagrodzeni dyplomami oraz słodkimi upominkami.
         Z biblioteki wyszliśmy o godzinie 10.15 i udaliśmy się autobusem do szkoły.
        Warsztaty były pełne wrażeń. Poznaliśmy pana Zbigniewa Masternaka oraz tajniki tworzenia komiksów. To wydarzenie na długo pozostanie w naszej pamięci. 

                                           Bardzo dziękujemy Gminnej Bibliotece Publicznej w Będzinie za zaproszenie.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

Zobacz zdjęcia:http://www.splekno.witrynaszkolna.pl/strona=Galeria239                                                                              Uczeń                                                                                                                                                                                                

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                     

Fajnie się kończy dla nas ten rok!

Bardzo fajny jest dla nas koniec roku. Można śmiało powiedzieć, ze sukces goni sukces. Najpierw bardzo satysfakcjonujące lokaty naszych uczniów w konkursach przedmiotowych,  w grudniu dołączyły do nich tenisistki stołowe, które dotarły aż do Finału Wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej zajmując w nim IV miejsce.

W piątek został rozstrzygnięty rejonowy  Konkurs na Najlepiej Pracujące Szkolne Koło LOP. W poprzednich latach nasze koło zazwyczaj zajmowało pozycje w pierwszej trójce, podobnie stało się i w tym roku. Pani Irena Jaworska opiekująca się naszymi młodymi przyrodnikami, wróciła z Koszalina z dyplomem za II miejsce. Gratulujemy!!!

 Bycie eko i styl życia nastawiony na poszanowanie przyrody to obecnie bardzo modny trend. W naszej szkole wyprzedziliśmy tą „modę” o kilkadziesiąt lat. Ochrona przyrody i dbałość o zdrowy styl życia, to niezmiennie wiodący element w kształtowaniu postawy naszych uczniów.

 

 

 

 

Jeszcze jedna bardzo dobra informacja. W ostatnich dniach dotarła do nas ostatnia transza wyposażenia pracowni przedmiotowych, sfinansowana przez MEN w ramach subwencji dodatkowej. Specjalnie  w  celu właściwego zagospodarowania tego dobra, zaadoptowaliśmy pomieszczenie gospodarcze przy sali gimnastycznej na pracownię fizyczną i geograficzną. Przy okazji serdeczne podziękowania dla naszych byłych uczniów. Firma p. Tomasza Proskury wykonała super robotę na bardzo przyjaznych warunkach,  a kolejny nasz wychowanek  p. Szymon Snoch całkowicie nieodpłatnie  wykonał modernizację oświetlenia. No i na koniec w piątek,  nasza rada sołecka sprezentowała nam projektor multimedialny. Pięknie dziękujemy!!!!!

 

sala przed:

 

 

 w trakcie prac:

 

po:

 

 

 

 

Świetna wiadomość z Finału Wojewódzkiego IMS!

Nasze dziewczęta - tenisistki stołowe - osiągnęły doskonały rezultat w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej, który rozegrano w Przelewicach. Po bardzo emocjonujących zmaganiach, na osiem startujących zespołów zajęły doskonałe czwarte miejsce, ulegając jedynie swoim rówieśniczkom trenującym w klubach sportowych. To jak do tej pory najwyższa lokata uzyskana przez naszą szkołę, w tej dyscyplinie sportowej  w historii naszych startów.

Martynie, Wiktorii oraz ich opiekunce Pani Halinie Subel serdecznie gratulujemy i jesteśmy bardzo wdzięczni za godne reprezentowanie naszej Szkoły :-))))))

 

 

 

 

 

Mamy dwoje uczniów w finale wojewódzkim konkursów przedmiotowych!!!

W listopadzie nasi najzdolniejsi uczniowie brali udział w konkursach przedmiotowych organizowanych pod patronatem Kuratorium Oświaty.

Najpierw był etap szkolny, potem rejonowy, z którego najlepsi awansowali do finału wojewódzkiego. Miło nam poinformować, że dwoje naszych uczniów dostało sie do tego etapu. W konkursie historycznym znalazł się Dawid Siedlecki, awansował z 20 miejsca. Jest to szczególnie godne podkreślenia, bo Dawid jest dopiero uczniem VI klasy. W konkursie biologicznym znalazła się Patrycja Biegańska uczennica VIII klasy. Zarówno uczniom jak i ich nauczycielom, p. Piotrowi Frątczakowi i p. Irenie Jaworskiej gratulujemy!!!

 

BARDZO WAŻNY KOMUNIKAT!!!

 !!!!! UWAGA !!!!!

 

PRZYPOMINAMY, ŻE OBOWIĄZUJE

BEZWZGLĘDNY ZAKAZ

PRZYNOSZENIA DO SZKOŁY

PETARD I INNYCH ŚRODKÓW

PIROTECHNICZNYCH

Do Świąt co prawda jeszcze trochę czasu.....

Do Świąt co prawda zostało jeszcze trochę czasu, a u nas przed szkołą już pojawiły się choinki. Jak co roku dostajemy je z firmy Orfo za sprawą p.  Krzysztofa Strzelczyka. Jeszcze w październiku pracownicy szkółki posadzili nowe, żywe drzewko przed szkołą, a wczoraj w południe na dziedzińcu, stanęło dziewięć choineczek w doniczkach, po jednej do każdej klasy. Uczniowie przyjęli ten przedświąteczny podarunek z radością. Niektóre klasy od razu przystąpiły do strojenie drzewek, by na mikołajki panował już świąteczny nastrój.

Już wkrótce w galerii będziemy zamieszczać fotografie!!!

Panie Krzysztofie, pięknie dziękujemy!!!!!!

 

Tutaj link do galerii klasowych choineczek:

 

 

 

http://www.splekno.witrynaszkolna.pl/strona=Galeria237

 

 

 

 

 

 

 

 

Rajd Andrzejkowy!

     Kolejna sobota i kolejny rajd pieszy za nami! Tym razem odkrywaliśmy tereny naszej gminy Będzino. Szlak pieszy prowadził nas z
miejscowości Dobrzyca, przez Komory i Będzino, a swój finał miał w naszej szkole w Łeknie. Trasa przyjemna, urokliwa pozwoliła nam na nowo odkryć znajome tereny. Podczas wędrówki towarzyszyła nam piękna, jak na tę porę roku, pogoda. Jak to zwykle na rajdzie bywa, nawet nie zauważyliśmy, kiedy po 10 kilometrach trasy dotarliśmy do Łekna. Krótki przystanek przy zabytkowym, gotyckim kościele i już mogliśmy odpocząć w sali gimnastycznej, która na ten cel została udostępniona wszystkim uczestnikom rajdu. Pyszna, gorąca grochówka i domowe ciasta, przygotowane przez sołectwo Łekno to prawdziwe rarytasy na zakończenie naszego spotkania. Było nam niezwykle miło, że mogliśmy gościć w naszej szkole ponad stu fanów pieszych wędrówek!

Do zobaczenia na szlaku!

 

Zobaczcie zdjęcia:http://www.splekno.witrynaszkolna.pl/strona=Galeria238

Super niespodzianka w Suchej Koszalińskiej BIS!!!!

Nasze dziewczęta nie przestają zaskakiwać i nie zwalniają tempa!

Na rozegranych wczoraj w Suchej Koszalińskiej zawodach regionalnych, po bardzo emocjonujących zmaganiach zdobyły

PIERWSZE miejsce.

Tym samym awansowały do finału wojewódzkiego. Do tej pory jedynie nasi siatkarze mogli się pochwalić takim osiągnięciem.

Zarówno dziewczętom jak i p. Halinie Subel składamy serdeczne gratulacje!!!!

Martynko, Wiktorio, Maju: jesteśmy z Was bardzo, bardzo dumni!!!!!

 

 

 

Sukces naszych uczennic w Koszalinie

    7 listopada 2019 r. odbył się X Międzyszkolny Festiwal Piosenki Patriotycznej w SP nr 6 w Koszalinie. Na festiwalu  zostały zaprezentowane pieśni i piosenki z różnych okresów w dziejach  Polski. Wykonali je  uczniowie z 9 koszalińskich szkół podstawowych oraz  z naszej szkoły. Z przyjemnością chcemy zakomunikować, że dziewczynki, które reprezentowały naszą szkołę zajęły: w kategorii soliści klas IV-VIII – I miejsce Martyna Michałowska (kl. VII) oraz w kategorii soliści klas I-III – II miejsce Lena Wiśniewska (kl. I).
    Laureaci tego festiwalu dodatkowo w nagrodę wystąpili 26 listopada gościnnie na koncercie chóru „Frontowe Drogi” działającego w Centrum Kultury 105 w Koszalinie. I tu również zaprezentowały się pięknie nasze uczennice Martyna i Lena. Gratulujemy!

 

Zobaczcie zdjęcia:http://www.splekno.witrynaszkolna.pl/strona=Galeria234
                       

Pluszaki w szkole!

     25 listopada, z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, w szkole pojawiły się ukochane przez wszystkich pluszaki. Te małe, duże i kudłate przez cały dzień towarzyszyły uczniom na lekcjach i przerwach. Było kolorowo i sympatycznie. Niektórzy uczniowie założyli misiowe przebrania. Dodatkową atrakcją były zdjęcia klasowe z misiem. 

Pluszaki - kochamy Was!
Jesteście naszymi przyjaciółmi! 
Pani Arleto, dziękujemy za wykonanie misia do zdjęć! 
Do zobaczenia za rok Misiaki!
Super niespodzianka w Suchej Koszalińskiej.

Nasze tenisistki stołowe sprawiły super niespodziankę na Mistrzostwach Powiatu!!! W finale imprezy stoczyły bardzo wyrównany pojedynek z faworyzowanymi rówieśniczkami z ze szkoły w Suchej Koszalińskiej i zajęły I miejsce. To bardzo duże i zupełnie nieoczekiwane osiągnięcie, chyba po raz pierwszy w historii naszej szkoły. Dziewczętom Martynie i Wiktorii  oraz ich opiekunce p. Halinie Subel szczerze gratulujemy!!!! 

Sukces naszych tenisistów stołowych!!!

Wraz z powrotem ośmioklasowej podstawówki, zmieniła się formuła rozgrywek sportowych. Uczniowie klas VII i VIII rywalizują w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, a młodszych klas w ramach Igrzysk Dzieci.

Nasze drużyny w czwartek 7 listopada w Mścicach, rywalizowały ze swoimi rówieśnikami z pozostałych szkół naszej gminy, w rozgrywkach tenisa stołowego. Obie drużyny, zarówno dziewcząt jak i chłopców stanęły na podium.

 

Drużyna dziewcząt w składzie: Martyna Michałowska, Wiktoria Siwka i Maja Kwiatkowska zajęły I miejsce, a drużyna chłopców w składzie: Szymon Stefański, Eryk Koscijański i Mateusz Lisowski zdobyła tytuł wicemistrzowski. Dziewczęta bedą reprezentowały naszą gminę w rozgrywkach powiatowych. Naszym tenisistkom i tenisistom oraz ich opiekunce p. Halinie Subel GRATULUJEMY!!!!!

 

O zawodach możecie przeczytać i obejrzeć fotki także tutaj:

 

 https://bedzino.pl/mistrzostwa-gminy-bedzino-w-tenisa-stolowego-dla-dziewczat-i-chlopcow/

 

Wizyta w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Koszalinie.

Znowu…..powtarzamy coroczną akcję pomocy bezdomnym zwierzętom. Przez cały październik  zbieraliśmy karmę, koce, kołdry na rzecz mieszkańców schroniska. W tym roku uzbieraliśmy rekordowo dużo, bo blisko 200 kg karmy dla psów i kotów oraz koce i kołdry. 21.11.2019 r. wszystkie dary zawieźliśmy do  schroniska Leśny Zakątek w Koszalinie. Pragniemy wszystkim wolontariuszom – uczniom od klasy I do klasy VIII  serdecznie podziękować za dobre serca i udział w tej szlachetnej od lat prowadzonej  akcji.    

                                                                                                                                                          Szkolne Koło LOP

 Tutaj zdjęcia:http://www.splekno.witrynaszkolna.pl/strona=Galeria233

Lekcja zdrowego odżywiania w klasie IV i VIb

Wspólne  przygotowywanie i spożywanie drugiego śniadania.

 

Dnia 14 listopada 2019 r uczniowie klas IV i VI b włączyli się do akcji edukacyjnej organizowanej przez  Krajowy Ośrodek Wspierania Rolnictwa w ramach Programu dla szkół. Działania edukacyjne stanowią, obok udostępniania dzieciom owoców i warzyw oraz produktów mlecznych, nieodłączny element programu, dzięki którym należy wspólnie nauczyć dzieci zdrowych nawyków żywieniowych, które będą im towarzyszyć przez całe dorosłe życie. Wspólnie przygotowany i spożyty posiłek połączony był z przypomnieniem wszystkim uczniom ważnej roli śniadania. Uczniowie samodzielnie zrobili kolorowe kanapki, pyszne owocowe sałatki, które z wielkim apetytem spożyli. Akcja dała uczniom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również szansę na integrację grupy, a przede wszystkim zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania, zdrowej diety bogatej w owoce, warzywa oraz roli śniadania.

 

Zobacz zdjęcia:http://www.splekno.witrynaszkolna.pl/strona=Galeria232

Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości

            W piątek, 8 listopada, w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

To podniosłe i niezwykle wzruszające wydarzenie rozpoczęło wspólne odśpiewanie hymnu państwowego, „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie uczniowie z klasy V i VI a zaprezentowali program artystyczny, który w barwny i przystępny sposób przedstawił publiczności bohaterstwo polskich żołnierzy oraz burzliwe losy naszego narodu w niezwykle trudnym dla Polski czasie – w czasie zaborów i niewoli narodowej. Podczas uroczystości wybrzmiały najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne, takie jak: „Pierwsza Brygada”, „Polskie kwiaty” czy „Przybyli ułani pod okienko”.

Tego dnia wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, ubrani w odświętne stroje, ozdobione kokardami narodowymi, dali świadectwo swego patriotyzmu i pokazali prawdziwą dumę z bycia Polakami.

 

Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości została przygotowana przez p. Monikę Rams oraz p. Lidię Podgórską.

 

Zobacz zdjęcia:http://www.splekno.witrynaszkolna.pl/strona=Galeria231

Ankieta do wypełnienia!!!

W zakładce "Informacje dla rodziców" prośba o wypełnienie ankiety.

Samorząd Uczniowski wybrany!

W poniedziałek 21 października odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Głosowaliśmy na tych kandydatów, którzy naszym zdaniem najlepiej reprezentować będą interesy wszystkich uczniów. Nie bez znaczenia były również programy, które kandydaci przedstawili.

A oto Ci, których obdarzyliśmy największym zaufaniem!


Przewodniczący SU : Mateusz Słotwiński 
Z-ca przewodniczącego SU : Filip Mołdawa 
Sekretarz SU : Bartłomiej Stępień 


Pozostali członkowie SU : Alicja Andrzejewska, Karolina Orzechowska, Julia
Szymańska, Laura Andrzejewska, Agnieszka Andrzejewska, Patrycja Biegańska,
Oliwia Jasińska, Maja Kwiatkowska.

 

A oto kilka fotek z tego wydarzenia!http://www.splekno.witrynaszkolna.pl/strona=Galeria228

Uroczyste pasowanie na ucznia naszej szkoły

16 października w naszej szkole panowała podniosła atmosfera. W tym dniu pierwszoklasiści zostali przyjęci w poczet braci uczniowskiej. W Sali gimnastycznej odbyła się uroczystość ślubowania. Na początku dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie i muzyczne, a po części artystycznej, w uroczystej atmosferze,  pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoja szkołę, a swoim zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie pan Dyrektor Bogdan Wojsa dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. Było mnóstwo życzeń, prezentów i wspaniała zabawa w Sali zabaw ,,Bingo-Bongo’’. Ten uroczysty dzień na długo pozostanie w pamięci pierwszoklasistów.

                                                                                                                                                                Joanna Szczeparska

 

Zobacz zdjęcia:http://www.splekno.witrynaszkolna.pl/strona=Galeria227

 

DEN w szkole.

Informuję, że w poniedziałek 14.10.2019 r. jest Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia w szkole nie odbywają się zajęcia dydaktyczne, ale mogą być zorganizowane zajęcia opiekuńcze, dla tych uczniów, którzy tego dnia przybędą do szkoły.

Zgodnie z tym co zostało przekazane przez dyrektora na spotkaniu z rodzicami we wrześniu, rodzic dziecka, który zamierza je w tym dniu posłać do szkoły winien poinformować szkołę trzy dni robocze przed takim dniem wolnym. 

Pozwoli to na ustalenie dyżurów nauczycieli i uzgodnienie sposobu dowozu i odwozu z przewoźnikiem.

 

Dla przypomnienia, poniżej wykaz pozostałych dni wolnych od zajęć dydaktycznych w bieżącym roku szkolnym:

 

1. 31.10.2019  r. – czwartek;

2. 2.01.2020  r. – czwartek;

3. 3.01.2020 r. – piątek;

4. 21.04. 2020 r. – wtorek – sprawdzian ósmoklasistów – j. polski;

5. 22.04.2020 r. – środa – sprawdzian ósmoklasistów – matematyka;

6. 23.04.2020 r. – czwartek – sprawdzian ósmoklasistów – j. angielski;

7. 12.06.2020 r. – piątek;

 

 

 

 

Dyrektor szkoły

Światowy Dzień Turystyki!

W dniu 28 września najwierniejsi rajdowicze z naszej szkoły wzięli udział w 40 Zlocie Oddziału Koszalińskiego PTTK z okazji Światowego Dnia Turystyki.

 

Piesza wędrówka rozpoczęła się dość nietypowo od przejazdu Kolejką Wąskotorową z Koszalina do Manowa. Potem było tylko lepiej!
8 kilometrowa trasa prowadziła przez piękne tereny leśne wokół miejscowości Manowo. Pogoda wyjątkowo nam sprzyjała.

Dodatkową atrakcją naszego wypadu było grzybobranie! Na mecie, jak zwykle czekał na nas gorący posiłek, tym razem krupnik z pajdą świeżego chleba.

Pełni wrażeń wróciliśmy do domów i... już czekamy na kolejny rajd. Do zobaczenia na szlaku!

 

Tutaj zdjęcia:http://www.splekno.witrynaszkolna.pl/strona=Galeria224

Lekcja edukacji ekologicznej

W  dniu 26.09.2019 był Dzień Otwarty w Regionalnym Zakładzie Odzysku Odpadów w Sianowie. W ramach tego dnia klasy IV, V. VI a i VI b pod opieką wychowawców  uczestniczyły w zwiedzaniu zakładu. Opiekun naszej grupy zapoznał nas z kolejnymi etapami segregacji odpadów komunalnych.

Dowiedzieliśmy się, że codziennie na wysypisko w Sianowie trafia 150 do 200 ton odpadów zmieszanych. Do tego plastiki i inne odpady pochodzące z segregacji. Widzieliśmy, co się z tym dzieje. Właściwie nic się nie marnuje. Mogliśmy poznać jak są przyjmowane i sortowane odpady, jak są składowane. Poznaliśmy także proces powstawania kompostu i dowiedzieliśmy się o zastosowaniu ziemi kompostowej.

 

Z tej lekcji przyrody "na żywo" wynika wniosek, że segregacja prowadzona przez mieszkańców naprawdę ma sens. Niemal każdy odpad da się wykorzystać, czy to na paliwo, czy na surowce dla odbiorców, czy na nawóz. Nic się nie zmarnuje. W ten sposób chronimy środowisko.

 

Tutaj zdjęcia:http://www.splekno.witrynaszkolna.pl/strona=Galeria226

Rodziców naszych uczniów zapraszamy do szkoły!!!!

Rodziców naszych uczniów zapraszamy do szkoły w środę 18 września,

na pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie!

Zaczniemy tradycyjnie zebraniem ogólnym w świetlicy szkolnej o godzinie 16-tej. 

Po nim odbędą się spotkania w klasach z wychowawcami.

Liczymy na Państwa niezawodne przybycie. Gorąco o to  prosimy zwłaszcza rodziców ósmoklasistów,

bo mamy wiele ważnych spraw do przekazania w związku z czekającym ich egzaminem.

Wakacje już za nami, ale.....

Co prawda wakacje już za nami, ale żeby podtrzymać wspomnień czar, zamieszczamy pozdrowienia jakie przesłali nam nasi uczniowie.

Pięknie dziękujemy za pamieć: Oli, Erykowi, Zuzi, Martynie i Wiktorii:-)))))

 

Ola

Martyna i Wiktoria

 

 

Zuzia

 

 

Eryk

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

INFORMACJA  dla  UCZNIÓW

 

SZKOŁY  PODSTAWOWEJ  w  BĘDZINIE

 

z  siedzibą  w ŁEKNIE

 

PROGRAM  INAUGURACJI   ROKU  SZKOLNEGO

 

2019/2020

 

Poniedziałek 02.09.2019 r.

 

 

900 –  UROCZYSTY  APEL w  SALI  GIMNASTYCZNEJ

 

930  – SPOTKANIA UCZNIÓW z  WYCHOWAWCAMI

 

UWAGA!!!

Dla wszystkich chętnych,  zarówno uczniów jak i ich rodziców, przed apelem inauguracyjnym, o godzinie 800 odbędzie się  w miejscowym kościele Msza św.

 

 • ·        Pierwszoklasiści proszeni są o przybycie ze swoimi rodzicami do sali nr 5 o godzinie 7. 50
 • ·        Autobusy  szkolne  w  dniu  02.09.2019 r.  będą  kursowały  jak 

                       w  zwykły  dzień  nauki  minionego  roku  szkolnego.

 

                                                                                                                                                                                                                 Dyrektor Szkoły

                                                                                                                                                                  Bogdan Wojsa

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018-2019

Dnia 19 czerwca pożegnaliśmy rok szkolny 2018-2019. Na tę okazję absolwenci klasy VIII przygotowali pod kierunkiem p. Ireny Jaworskiej część artystyczną. Jednak najważniejszą częścią tej uroczystości było wręczenie świadectw ukończenia szkoły podstawowej w klasie VIII, świadectw dla najlepszych uczniów w klasach młodszych oraz stypendiów naukowych. W tym roku szkolnym otrzymali je: Alicja Wysocka (kl. IV), Alicja Andrzejewska (kl. IV), Mateusz Słotwiński (kl. V a), Kacper Biegański (kl. V a), Zuzanna Brzoska (kl. V b), Klaudia Srzelczyk (kl. V b), Martyna Strzelczyk (kl. VI), Maja Kwiatkowska (kl. VI), Patrycja Biegańska (kl.VII) i Filip Koscijański (kl. VIII). Szczególnym wydarzeniem było przyznanie tytułu Prymusa Szkoły - Filipowi Koscijańskiemu z klasy VIII. Na koniec były podziękowania dla wychowawczyni p. Joanny Szczeparskiej od uczniów klasy III i ich rodziców oraz upominki wręczane przez klasę VII odchodzącej klasie VIII.

Wszystkim uczniom życzymy bezpiecznych i udanych WAKACJI!

 

Tutaj zdjęcia:http://www.splekno.witrynaszkolna.pl/strona=Galeria222

Apel - podsumowanie roku szkolnego

W dniu poprzedzającym zakończenie roku szkolnegoodbył się apel, na którym nagrodziliśmy naszych uczniów za działalność w Samorządzie Uczniowskim, za najlepszą frekwencję i czytelnictwo oraz udział w różnych konkursach. Gratulujemy!

 

Tutaj zdjęcia:http://www.splekno.witrynaszkolna.pl/strona=Galeria221

Już za dwa dni rusza XXXIII Rajd Rowerowy SZS

Po rocznej przerwie wracamy na Kaszuby. Będziemy wędrować wzdłuż Brdy, z południa na północ. W ostatnim dniu rowery zamienimy na kajaki i spłyniemy Chocinką. Miejscowi twierdzą, że to najbardziej "pokręcona" rzeka w Europie. Jak spojrzeć na poniższe zdjęcie, trudno się z nimi nie zgodzić!

 

Więcej o tegorocznym rajdzie w zakładce "Rajdy rowerowe" 

 

Pola nadziei
Uczniowie naszej szkoły kolejny raz pomagają hospicjum, w którym chorzy  na raka uzyskują wszechstronną i profesjonalną pomoc. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas rozprowadzali żonkile w tygodniu w szkole i w niedzielę w kościele po Mszach św. Zebraliśmy 249,07 zł w szkole oraz 403,10 zł w kościele.
Rodzicom, bliskim oraz wszystkim, którzy włączyli się do tej zbiórki serdecznie dziękujemy.
Opiekun SKC Anna Świątek
Z ortografią za pan brat!

"Torreador" to Gminny Konkurs Ortograficzny, który od kilku już lat odbywa się w naszej szkole. Tak było i tym razem. 26 marca mieliśmy przyjemność gościć drużyny z Mścic, Tymienia oraz Dobrzycy. Uczestnicy konkursu to mistrzowie ortografii w swoich szkołach z klas IV. Nasi dzielni czwartacy zmagali się z takimi konkurencjami jak ortograficzne pranie czy dyktando biegane. Oj, nie było łatwo!  Tutaj liczyła się nie tylko poprawność ortograficzna, ale też spryt i dobre tempo wykonywanych zadań. Na koniec dyktando indywidualne, które wyłoniło prawdziwego "Pogromcę Byków". 

Oto wyniki tegorocznego konkursu :
I miejsce - SP Mścice 
II miejsce - SP Tymień
III miejsce - SP Dobrzyca 
IV miejsce - SP Łekno 
Indywidualnym mistrzem ortografii, czyli "Pogromcą Byków" został Bartłomiej Domek ze SP w Mścicach. 
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy! 
Dziękujemy pięknie naszej Radzie Rodziców za ufundowanie nagród, a pani Asi Szczeparskiej, Monice Rams oraz Agnieszce Kowalskiej za przygotowanie konkursu. 
W jury jak zwykle mogliśmy liczyć na panią Danusię Sawicką, Agnieszkę Kowalską oraz Lidię Podgórską! Dziękujemy! 
Do zobaczenia za rok! :)
Zobacz zdjęcia:http://www.splekno.witrynaszkolna.pl/strona=Galeria219
W poszukiwaniu wiosny!

      Sezon rajdów pieszych rozpoczął się w ubiegłą sobotę 23 marca. Kilkunastu uczniów z klas 5-7 zrezygnowało z sobotniego leniuchowania i wyruszyło na rajd pieszy szlakiem wzdłuż jeziora Jamno. Trasę rozpoczęliśmy przy zabytkowym kościele w Osiekach, następnie przeszliśmy brzegiem jeziora do przystani w Łabuszu, by zakończyć naszą wyprawę w Jamnie. Początkowo pogoda nam sprzyjała, było ciepło i przyjemnie, ale jak to bywa wiosną niespodziewanie zerwał się wiatr, a drogę spowiła mgła. Gorąca zupa na koniec rozgorzała nas wystarczająco, by zapomnieć o tym szczególe. Najlepszą rekomendacją dla takiej formy spędzania czasu niech będzie pytanie uczestników "proszę pani, kiedy następny rajd?" 

Pozdrawiamy rajdowo :) 
Wiosennie nam!

Chociaż za oknem jeszcze szaro i mokro, w naszej szkole było dziś wesoło i słonecznie. Dominowały takie kolory jak zielony, żółty i czerwony. Uczniowie wiosennie ubrani, przebrani, a niektórzy nawet pomalowani. Dzisiaj pełna dowolność strojów! 

W końcu to pierwszy dzień wiosny, dzień wesoły i radosny! 
Pozdrawiamy wiosennie :) Zajrzyjcie do galerii! http://www.splekno.witrynaszkolna.pl/strona=Galeria217
Po angielsku... po raz dwunasty!

       Jak co roku w marcu uczniowie ze starszych klas mierzą się z twórczością znanych i lubianych poetów angielskich i amerykańskich. Najczęściej wybierane przez dzieci wiersze są pełne humoru i zabawnych sytuacji, a ich autor Kenn Nesbitt jest nazywany mistrzem poezji dziecięcej. W konkursie nie zabrakło też wiersza Roalda Dahla czy Ardena Davidsona. Po raz pierwszy uczeń naszej szkoły zaprezentował monolog ze sztuki Williama Szekspira 'All the world's a stage', którym zdeklasował pozostałych uczestników. Było więc trochę zabawnie i trochę poważnie. Przygotowanie i interpretacja wiersza w obcym języku to duże wyzwanie, a zaprezentowanie go na konkursie dodatkowy stres. Tym bardziej należą się gratulacje dla tych, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu. 

Poniżej wyniki konkursu.
Wyróżnienia otrzymali: Klaudia Strzelczyk, Mateusz Słotwinski oraz Maja Kwiatkowska.
Główne nagrody zdobyli:
I miejsce Dawid Siedlecki 
II miejsce Julia Szymańska 
III miejsce Karolina Orzechowska 
Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za występy naszych uczniów w Miedzyszkolnym Konkursie Poezji Angielskiej w SP 18
w Koszalinie. 
Dziękujemy pięknie naszej Radzie Rodziców oraz wydawnictwu Macmillan za ufundowanie nagród!
Z ostatniej chwili! 
Dawid Siedlecki otrzymał wyróżnienie w Miedzyszkolnym Konkursie Poezji Angielskiej w Koszalinie. 
Serdecznie gratulujemy Dawidowi oraz Mai i Julii za piękne występy!!! 
Brawo :)
                  
Tłusty czwartek w naszej szkole

Pączkowe szaleństwo! 

W Tłusty Czwartek, jak nakazuje tradycja, nie możemy obejść się bez pączków, faworków, gniazdek i wielu innych słodkich wypieków. To ostatni moment przed Wielkim Postem, kiedy nie liczymy kalorii i rozkoszujemy się tymi słodkościami. Pączkowo było również w szkole. Samorząd Uczniowski przygotował konkursy jedzenia pączków na czas! Oj, działo się!  Zadanie okazało się nie lada wyzwaniem, a zjedzenie pączka bez oblizywania się prawie niemożliwe. Oczywiście wszystko z przymrużeniem oka! ;) 
Pozdrawiamy pączkowych łasuchów! 
A. Kowalska
XX Bal charytatywny, kolejny powód do radości!!!

Zaledwie dwa lata temu pisaliśmy, że nasz doroczny bal dobroczynny osiągnął wiek dojrzały. Ani się  obejrzeliśmy i przestał być nastolatkiem, ale pomimo upływu lat ma się doskonale i przysparza splendoru naszej szkole.

Podsumowując ubiegłoroczny bal pisaliśmy tak: XIX Bal przeszedł do historii, organizatorzy myślami już wybiegają, w przyszły rok, bo przecież w 2019 będzie BAL JUBILEUSZOWY. On po prostu udać się musi, ale jak wiadomo nic samo się nie zrobi i będzie to dla nas wszystkich naprawdę duże wyzwanie. No i udał się wybornie!!!!

 

 

XX bal był inny niż zwykle. Po raz pierwszy zorganizowaliśmy go nie w Będzinie, lecz w Domu Ludowym w Mścicach. Pomimo tego, że przybyło tam prawie 70 par nie było tłoku, bo po prostu sala w Mścicach jest jednak dużo większa. Także początek balu był inny niż zazwyczaj. Kiedy z Panią Joasią witaliśmy przybyłych gości, na scenie towarzyszyły nam p. Ela Góral, która pod nieobecność p. Wiesława Reicherta reprezentowała tę radę rodziców, która bale charytatywne zainaugurowała w 1999 r., obok niej stała p. Sabinka Snoch i p. Małgosia Waszak, które przewodziły  radom rodziców naszej szkoły przez minione dwadzieścia lat. Cała sala podziękowała im za to burzą oklasków, a potem rozległo się gromkie STO LAT!!! Był to dla nas wszystkich wzruszający i podniosły moment, po którym rozpoczęła się zabawa do białego rana. Goście bawili się doskonale, co widać było od pierwszych minut. Niemal przez cały bal na jednej ze ścian była wyświetlana prezentacja multimedialna obrazująca rozwój tej imprezy począwszy od 2005 roku. Cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, zwłaszcza tych uczestników, którzy należą do grona jej stałych bywalców. Najważniejsze, że wysoką ocenę organizatorom wystawili uczestnicy w kolejnych dniach po imprezie. Także wynik  finansowy przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów, czyli Rady Rodziców naszej szkoły z p. Joanną Biegańską na czele. Nasi uczniowie dostaną na rozwój swoich zainteresowań ponad 18.000 złotych!!!!

 

 

Udało się aż o dwa tysiące przebić wynik ubiegłoroczny, co można uznać za osiągnięcie wręcz niesamowite, znacznie przekraczające oczekiwania  organizatorów.

 

 

 

WSZYSTKIM TYM,  KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO SUKCESU TEJ IMPREZY,  W IMIENIU UCZNIOWSKIEJ BRACI SKŁADAMY Z SERCA PŁYNĄCE PODZIĘKOWANIA!!!

 

 

 

Szczególnie serdecznie pragniemy podziękować  całej Radzie Rodziców, szczególnie jednak Pani Przewodniczącej Joasi Biegańskiej, której po raz kolejny udało się zebrać całkiem spore grono osób bardzo zaangażowanych w powodzenie tego niezwykłego przedsięwzięcia!!!!!!!!!!!

 

 Osobne podziękowania kierujemy do ofiarodawców wszelkiego rodzaju fantów, którzy wydatnie przyczynili się do tak doskonałego wyniku.

 

Lista osób, które wsparły XX Bal, podobnie jak w minionych latach jest imponująca. Świadomie jej jednak nie rozwijamy, bo doprawdy bardzo trudno wartościować zasługi poszczególnych osób, chociaż … tutaj zrobimy wyjątek. Pan Paweł uzbrojony w młotek,  znowu zrobił kawał dobrej roboty  :-)

 Bogdan Wojsa - dyrektor szkoły

Komunikat w związku z absencją nauczycieli

 

Aktualizacja: 22.02.2019 r. godz. 13.52 

 

 

Szanowni Rodzice!!!

 

Wszystko wskazuje na to, że  tydzień wzmożonych zachorowań nauczycieli już za nami.

 

Mam nadzieję, że od poniedziałku szkoła wznowi normalne funkcjonowanie.

 

Dziękuję za okazaną w tym  bardzo trudnym okresie wyrozumiałość !!!

Dyrektor szkoły

 

  

 

Najlepsi w nauce w I półroczu 2018/19

13 lutego 2019 wręczyliśmy naszym uczniom stypendia naukowe oraz dyplomy i odznaki "Wzorowego ucznia" za najlepsze wyniki w nauce. Zobaczcie zdjęcia:http://www.splekno.witrynaszkolna.pl/strona=Galeria214

Aby ferie były bezpieczne

a wczoraj dotarły do nas pierwsze pozdrowienia od naszych uczennic: Ali, Amelki, Mai ,  i Zuzi, oraz uczniów Norberta, Mikołaja i Oliwiera :-).

 

 

 

 

W poniedziałek zaczynamy ferie zimowe. Poniżej przypomnienie tego o czym mówiliśmy do Was w miniony piątek. 

Cieszcie się z dwutygodniowej laby, ale odpoczywajcie z głową!!!!!

Do zobaczenia za dwa tygodnie. Poniżej "przypominajka" jak korzystać bezpiecznie z zimowych uciech.